bugün

Evrime inanılmazdır. Teori lan bu din mi. Yer çekimi teorisine inanıyorum diyen bir andaval gördünüz mü hiç.
Benim şahsen artık inanmadığım konudur. Evrim denilen tanım gerçek olsa, yobaz takımı yüzyıllar boyunca biraz değişir, biraz medenileşirlerdi.
Hala aynı vahşilik, hala aynı geri kafalılık.
Kuşların gagası farklı diye allahı inkar eden kişidir.
Evrime inanmak allah'in varligina inanmamak degildir.
evrime inanmamak ağaca inanmamak ile eşdeğerde bir davadır.
ben ağaca inanmıyorum desen ne olur ağaç vardır ve buna inanılmaz. evrim demek maymundan insama verilmek değildir. evrim bilimsel bir realitedir. senin bir damla sudan koca adam olmanın adıdır.
mandalina ve portakal ortak atadan gelir. bu nedenle mandalinalar portakala dönüşmez. her şey bu bilgide gizlidir.
Tam bir gerizekalidir.

Halbuki, akilli ve iyi egitim almis insan; bilimsel teorilerin yanlislanabilir olgular oldugunu, inanilacak ya da inanilmayacak seyler olmadigini bilir.
Hep aynı kişiler, hep aynı kişiden kişiye değişen kişisel fikirler. Fakat şöyle bir gerçeklik var. inanan birçok insan evet yaratılış süreçleri arasında evrim de olabilir, zaten dinin bunu reddettiği kesin değil ki dese de, inanmayanlar ısrarla Allah yoktur diyor. Sağdan soldan duymadım kendi gözlerimle gördüm. Stephen hawking bile kitabının birinde evrenin başlangıcını Tanrı fikrinden başka bir fikirle açıklamak zor diyor, başka bir yerde ise tüm evrenin kurallar dahilinde gelişim gösterdiği doğru fakat bu kuralların fitilinin ateşleyicisi kim diye soruyor. Yaşamış neredeyse tüm dehalar deist iken yani Allaha tam olarak bizim gibi kusursuz bir yaratıcı olarak inanırken burada ateistler kendi çapında estirip duruyo. Allahın varlığı su götürmez bir gerçek. Görmemize gerek yok. Her daldan bilimin yolu sonunda onun tasarım işaretlerine çıkıyor.

Bir din var mıdır, gerçek din olduğunu iddia eden dinlerin gerçekliğinin kanıtları işaretleri nelerdir gibi arayışlar anlaşılabilir. Fakat bir tanrı yoktur fikri çok zorlama bir fikir ve hiçbir dayanağı yok. Hiçbir.

dipnot:evrimde bile kapı dönüp dolaşıp yaratıcıya çıkıyor. Adama sormazlar mı. Doğal seçilimi yapan organizmadaki hayatta kalma bilincinin kaynağı nedir, yada hayatta kalmakla hiçbir alakası olmayan canlılardaki estetik görünümün, birçoğunda bulunan minnoşluğun, bebeklerdeki sevimliliğin falan sebebi nedir diye.
kanun olsa inanirim diyenler var : ) hahaha
Evrime inanmak tevhid, Allah, tanrı inancina ters dusmez. Bilakis Allah canlilari bu sekilde, evrimlesecek, secilime ugrayacak, sartlara ayak uyduracak sekilde yaratmayi arzu etmis, bu sebebe bağlamış olabilir. Nitekim suyu da sekilden sekile girecek halde yaratmistir, buna gucu yeter, evrim teorisine bilimde bircok kanit bulunmustur, yanlislanamamistir. Dinazorlarin varligina inanan insan gibidir bu cunku fosillerininin var olduğunu görmüştür.