bugün

görsel
Aile olmak isteyen bir kadın ve bir erkeğin ruhen ve bedenen birlikte olmaya kanunlar karşısında söz verererek topluma ilan etmesidir.

Bir evlilikte olması gereken her şeyin sembollerle anlatıldığı şu tablo incelendiğinde insanların evlilikten beklentileri de ortaya çıkmaktadır.
Tablo için: (bkz: Arnolfini nin Evlenmesi)

görsel

Sembolleri incelemek isteyenler için:
https://tr.m.wikipedia.or...Arnolfini%27nin_Evlenmesi
“bir kale gibidir. dışarıdakiler oraya girmek için, içindekiler de dışarı çıkmak için uğraşır dururlar.”
Yalnızlıktan usanan herkesin başına gelecek hadise. Doğru kişiyle olursa iyi, olmadığı takdirde hayatı zehir eden eylem.
evlilerin pişman olması şimdiki aklım olsa evlenmezdim demesi. ama olayı çözdüm evlenirken hormonlar kanı genital bölgeye pompalıyor beyne kan gitmiyor. evlenince kan beyne transfer oluyor ya da mast sonrası pişmanlık gibi birşey.

buarada istediğiniz kişiyi elde etme ritüeli biliyorum büyük büyük dedem medresede öğrenmiş sandıktaydı osmanlıcaydı deve derisine yazılmış tılsım birine okuttum. istiyene bir iyilik yaparım. bu sayede 4 kız 2 erkek evlendi. millet bunlar nasıl evlenmiş diyor.
Şimdiki aklım olsa evlenmezdimciler yalan soyluyo bence . Boşanmış bı tanıdık vardı sordum böyle böyle diyolar diye, hasiktirsinler insan evliyken daha mutlu dedi...
En az 3 sene daha dusunmedigim hadise. Gecenlerde biri aa zaten 25 yasindasin 3 sene sonra secici olursun evde kalirsim sacmalama 35nden sonra zaten dogurmak riskli gibilerinden beni lan evde mi kaldim acaba diye paniklettirdi ama dusundum ki ben daha kendi odami toplayamiyorum ne evliligi allasen.
doğru düzgün bir ilişkide dikiş tutturamayanların asla denememesi gereken şeydir.
Evsizlikten yeğ olandır.

2. Kez iy geceler sözlük. Evet.
Gereksinimlerini biri olmadan karşılayamayan bireylerin yaptıkları hayat birleştirmesi.
Eğer doğru insanla değilse ölüm gibi birşey oldu ama ama ama kimse ölmedi.
Düşünmeyenlerin düşünmesi gereken müessese. Biz yandık siz de yanın amk! Bizden iyi melaike değilsiniz herhalde. Aklınızı kalbinizden başınıza taşıyın ve yerden alıp kafanıza dökerek; E v l e n i n.
Hem mutlu olursanız "bir" şey, mutsuz olursanız "bin" şey. Matematik ortada. Bana itimat etmeyebilirsiniz pekala ama riyaziye veletleri rakamlar kat'iyyen yalan söylemez.
Düşünmüyorum.
eşin aklı başında birisiyse keyfine diyecek yok. değilse sıkıntı büyük.
Kendime uzak gördüğüm olay. Özgürlüğüme engeldir.
bi nevi saçmalıktır, en sevmediğim bir kaç şey arasına girer.

hatta bir numaradır.
bedava seks yapabileceğiniz tek yer.
bazen çok istenilen ancak çevredeki riyakar, karaktersiz, düzenbaz insanları ve evlilikleri görünce vazgeçilen evli olma durumu.
Üniversite bittikten yani bir sene sonra adım atmak istediğim yoldur tabii öyle biri olursa.
Evlilik temel iki kaynaktan besleniyor. Etkileşim ve cinsellik. Bu kaynaklardan biri işlevini görememeye başlayınca kısa bir süre sonra diğeri de işlevini yitirmeye başlıyor.
ingiltere niye ırağa girsin la . kıtalararası bi savaşı kaldırabilecek bi devlet değil bence artık o eskidenmiş.
Devletin yasal olarak tanıdığı kurumdur. Menfaatleri bir olan iki karşı cinsin birlikteliği "evlilik" olarak adlandırılmaktadır. Aşk, romantizm, sadakat gibi kavramalarsa doğanın birlikteliğin devamını sağlamada kullandığı çimentodur, ürünü çocuktur; gerisi safsatadır.
insanı bu devirde çok çelişkilere bırakan ve uygulanması bir o kadar riskli olan eylem.
Şu dönemde çok çok zor olan olaydır.
Masrafları ile çifti darlar, tanımadığımız akrabalar eğlenecek diye dünyanın parasını vermek insanı yorar üzer. Karşı çıkmaya çalışınca ben düğün istemiyorum diyince de aile izin vermez zorla yapılır o düğün.
Velhasıl kelam zordur.
bazen düşünüyorum da birini sevip evleneceğim mutlu bir ömür süreceğim sonunda birimiz daha önce ölecek o ölse onsuz yaşayamam hayat benim için ceheme döner. ben ölsem onu yalnız bırakmış olurum ölüm gerçekten zor ve karmaşık böyle düşünceler yüzünden yalnızlığı tercih ediyorum.