bugün

müslüman ise doğru bir söylemdir.

--spoiler--
evlerine melaikelerin girmemesini göze almış garip tiplerdir. mundar hayvana sevgi ve saygı gösterirler. sonra da müslümanım diye geçinirler. ancak islamiyette kedi hayvanının mundar olduğu belirtilmiştir. atalarımız bunları bizlere yüzyıllardır anlatırlar. dedem mesela beni her gece dizine alır "oğlum sen sen ol ileride sakın evinde kedi besleme mundar gidersin ahrete mazallah" diye öğütler verirdi. çok da haklıydı...
--spoiler--

bazı yazarların düşünmek için hangi organlarını kullandıklarını cidden merak ediyorum.
mundar dediğin hayvan, acaba kim namaz kılarken kendisine hiç dokunmadan sadece yanında durmuş?
ve bu davranışı ile sırtı sevilmiş, hatta bu durumdan dolayı kediler sırtı yere gelmez denmiş?
kedilerin iki gözleri arasındaki 3 çizgiye neden peygamber çizgisi denmiş?
önce bunları bir araştır.

sonra...

sen kim oluyorsun da kimin müslüman olup olmadığına karar veriyorsun?
yok evinde kedi besledi müslüman değil, yok başı açık müslüman değil, içki içti müslüman değil, o oldu müslüman değil, bu oldu müslüman değil...
kimsin sen?
allah?
peygamber?
mesih?

benim yerime mahşer günü sen mi hesap vereceksin?
ee peki bana "sen müslüman değilsin" diyerek günah işlemiyor musun?
nerde kaldı senin allah inancın? kitap inancın?

bu yaptığın kul hakkı yemektir. ee bunun da cezasını çok iyi biliyor olman gerek.

haddimizi aşmayalım, kimse kimsenin inancına laf söylemesin.
islam'da sadece köpek ile ilgili net bir hüküm vardır. onun dışında peygamber efendimizde kedi beslemiştir. şakirt bir yazar bunu nasıl bilmez bunu anlayamıyorum.
konuyu anlamamış yazarın hönkürmesidir. Kedi değil köpek için söylenmiştir.
gayet normaldir. müslümanlığını bozacak hiçbir durum yoktur.
Kediyi de müslüman yapmasıdır.
hz. muhammedin de kedi beslemesinden mütevellit gayet doğal bir olaydır. haa tabi misvak kullanıp siyah çarşaflarla gezenler bilmezler bunları oysa muhammed kedisini rahatsız etmemek için sakalını bile kesmiştir.
kedinin islamiyette mübarek olduğundan bi haber dandik şakirt çıkarımı olarak güncellenen bu tümcenin kendisini müslüman bilmesi ise aynı safdilliktir.
-arkadaşlar aramızda bu arkadaşa gerçeği kim söyleyecek
-hayır rabırt ben söyleyemem
-ama biri söylemeli
-nasıl söylerim yavrum sen müslüman değilsin diye
-söylemezsek çok geç olacak
pekala söylüyorum, evladım senin kuran sandığın şeyler, esasen incil ve tevrat bile değil hatta kil tablet ve hyeroglif bile değil ama üzülme evladım bu söylediklerin günümüzde hiç bir izi kalmamış (bkz: primat)dinidir. ve sen primatların anahtarısın yaşa varol nurol şakirt dizaynlı ulu primat.
islamdan bi haber olan dedenin, torununa vasiyetidir.

üzerinizde kedinin kılının bulunması veya kedininin elinizi yalaması namaza engel değildir.

eti yenmeyen hayvanların idrarları, ağız salyaları ve tersleri, galiz necâsetten sayılmıştır. ancak eti yenmeyen hayvanlardan çaylak, kartal, atmaca gibi kuş cinsinden olanların pislikleri, hafif necâsetten sayılmaktadır.

eti yenmeyen hayvanlardan, sadece kedinin salyası ve artığı temiz kabul edilmiştir.

kedi, insanlarla çok düşüp kalktığından, ev eşyasına her zaman dokunduğundan ve insanın elini, ayağını, elbisesini.. yaladığından, insanlara güçlük olmaması için, allah teâlâ onun salyasını ve ağzını pis saymamıştır. böylece biz kullarına büyük bir kolaylık kapısı açmıştır. nitekim resûlüllah efendimiz (asm), bir hadîs-i şeriflerinde şöyle buyurmuştur:
o (kedi) pis değildir. ancak o sizin etrafınızda çok dolananlardandır." (nesâî, tahara, 54; ibn mâce, tahara, 32)
insanın içini burkan bir durumdur.
normaldir 7/24 namaz kılan müslümandan daha müslüman olan insandır.*
peygamberimizin kucağında uyuyakalan bir kediyi uyandırmamak için elbisesini kestiğini bilmeyen şakirt söylemi.
gayet normaldir. hayvanlarla dinin hiç bir alakası yoktur. bazı batıl inançlar yüzünden kedileri kötü bir hayvanmış gibi düşünmek çok yanlış.
benim yaptığım şeydir. evimde kedi besliyorum ve müslümanım.

bu arada köpeklerle ilgili müslüman kişilerin entrylerini görüyorum.

şunu inançlı kişiler için söylüyorum; kuran da yer almayan bir şey hakkında ''islam dininde şu vardır'' demek, kuran ı reddetmektir. nitekim kuran da ''tek kaynağın kuran olduğu, hiçbir eksiğinin bulunmadığı, islam konusunda başka kaynak aranmaması gerektiği'' yazar. islam dininin tek kaynağı kuran dır. hadislerin çoğunluğu uydurmadır, gerçek olan varsa da bilinemez, bilinse de referans alınamaz. yüzlerce yıldır hadis adı altında dine sokulan uydurmalarla bugün islam dini ''üfürükçü-hacı-hoca-arap-fethullahçı'' dini haline gelmiştir. hepsi bir yana, kuran dan başka kaynağa itibar etmek bizzat allah ın emrine karşı gelmektir. lütfen kuran okuyunuz, cami hocalarının kafasına göre verdiği vaazlara itibar etmeyiniz.
ben cahilim ben andavalım demenin diğer bir yoludur.

bi bitmediniz arkadaş. kaç tane var sizden ?
küçük beyinli şakirt arkadaş; sen Allah ın yaratmış olduğu masum kediciğe mundar diyorsun, evinde besleyen müslüman değildir diyorsun peki gavat arkadaşım ayeti kerimede En-Nisâ sûresi, âyet: 94 de yazdığı gibi SiZE, MÜSLÜMAN OLDUĞUNU BiLDiRENE «SEN MÜ'MiN DEĞiLSiN» DEMEYiN dediğini de bilmiyormusun. şeklinde yanıtlanacak salak önerme.
bu başlık her günah işleyen kafirdir kapısına çıkıyor yanlış yargı.
ben: hürrem! yine mi sıçtın kızım? daha kumunu yeni temizledim. insaf et biraz! ne kadar çok sıçıyorsun ya! püff!
hürrem: meuuv! meoww!
meovdüt: elhamdülilah müslümanım.
gayet normal olan durumdur, bir gariplik içermemektedir. kedi mundar değildir, aksine peygamberimizin sevdiği bir hayvandır. nankör olmasının sebebi ise onu yaratanın insan olmadığını bilmesi imiş. köpekler ise kendisini besleyen insanı yaratıcısı sanar, bu yüzden sadık olurmuş.
evinde kedi olmadığı halde ibadet yapmayan kişinin ben müslümanım dediği bir ortamda kedi sorunların en küçüğü.
yalnış bir yargıdır hatta mehdi bile oluna biliyor
(bkz: kedi canını senin)
(bkz: ıq seviyesi takunyasıyla aynı numarada olan tipler) (bkz: yobaz) bu sözü telafuz edenin islamdan zerre kadar haberi olmadığı ortadadır. Tehlikeli bir meczuptur. Öbür tarafta kedilerle iyi konuşturulur.
şaşılmayacak olan durumdur. Çünkü kedilerin beslenmesinin müslümanlığa aykırı bir hal olduğunu gösteren ayet yada hüküm bulunmamaktadır.
geri zekalı cahil sıçması önermedir.
tezat durum. mına koyim yeri gelince mübarek hayvan derler, yok öldürürsen çok günah, şu kadar cami, şu kadar okul yaptırman gerekir derler, bla bla bla. la bi gidin.
bu basligi acanin ben insanim demesinden daha dogru bi onermedir.