bugün

adamın herşeyi düzenliydi. çorabının tekinin bile nerede olduğu her zaman belliydi. garip adamdı vesselam.
odasına gidip, gizli gizli bir şeyler atıştırması.

evin hesap defterinde alacaklı çıkmak için, sürekli alış veriş yapması.

fatura paralarını günü gününe hazır etmesi.

tanımadığı insanlara kontör-tl göndermesi.
sabaha kadar webcamde görüştüğü kadınlara öpücük atması.
aslında saymakla bitmez birkaç örnek vermek gerekirse,
- önüne aynayı alıp neresinde sivilce bulursa sıkıyor.
- kendi odasınınki hariç, hiçbir kapı kolunu çıplak elle tutamıyor.
- perdeleri sadece sabah açıyor 07:00-11:00 arası gibi.

neyse kısacası manyak biraz.
yatağının başına balgam poşeti asması. adam deli gibi sigara içiyordu. geceleri de sabaha kadar öksürüp balgam çıkarıyordu. peçete yetişmiyor, her seferinde kalkıp banyoya gitmeye de üşeniyor. o sebeple yatak topuzunun başına bir poşet asıp o poşete tükürüyordu. haftada bir değişirdi o poşet. evet böyle bir adamla 4 yıl aynı evde kaldım ben. o yüzden midemi kolay kolay bulandıramaz hiçbirşey.
her tanıştığı erkeği eve davet etmesi, ve onlarla birlikte olması, günün birinde hamile kalması.
Boynunu rango gibi uzatıp kurduğu her cümlede iki-üç kez 'gerçekten' demesi. Ayrıca ölü bir kedi gibi kokması, devamlı aynı elbiseleri giymesi, kahvaltı da bile sarımsak yemesi...
(bkz: ev arkadaşının nefret edilen huyları/#18334446)
Banyo yaptiktan sonra spor yapmasi.
Atistirmalik bir sey yese bile aninda gidip dislerini fircalamasi.
Camasirlarini kendisi elde yikamasi ve 2 gunde bir pijama degistirmesi.
Yedigi herseyi ortada birakmasi. Ama yinede severim onu.
gecenin 4 ünde çorbanın içine cips atıp iştahla yemesi
kafası iyiyken taciz etmesi
sabah beni uyandır diye sıkı sıkı tembihleyip sabah uyandırdığımda "bıktım senden kadın" diye evi yıkması
bikaç gün görmedikten sonraki ilk görüşmede suratıma aşık aşık bakmasıyla gelen "lan?!" tepkim
uzar da uzar, dertliyim sözlük.
evin yapısı gereği odama varmak için onun odasından geçmem gerekiyor. odasından geçerken ışık kapalı, uyuyor sanıyorum. sonra odama gelince duyuyorum ki yine sevgilisiyle konuşuyor webcam'de. ulan neyse ben...
--iKi PETiBÖR BiSKÜVi ARASINA KETÇAP SIKIP YEMESi,

--PAZAR SABAH 8 DE UYANIP ARABESK DiNLEYiP UYUMASI,

--AKŞAM 6 GiBi UYANMASI,

--GÜNDE 2 PAKET CAMEL iÇiP AKŞAM SPORU YAPMASI,

--HER GÜN KAHVALTI ÖNCESi BiR KASE BOL ZEYTiNYAĞLI YOĞURT YEMESi,

-- KAZAKLARLA ATLETLERi MAKiNEYE AYNI ANDA ATIP YIKATMASI,

-- BiR ÖNCEKi YIL KALDIĞI DERSiN SINAVINA GiRMEM iÇiN BENi iKNA ETMESi,

-- SINAV ÖNCESi HARIKA BiR KAHVALTI HAZIRLAMASI

-- YOLDA GiDERKEN TAKTiKLER VERMESi

-- BiNAYA GiRERKEN BOKS HOCASI GiBi DAVRANIP ACI YOK TESLiM OLMAK YOK DEMESi
horluyor tek problemi bu. hart hurt diye sesler yapınca bazen kendini düzeltiyor ama düzeltmediği zamanlarda uykumun içine sıçıyor be sözlük. kalkıp film izliyorum ben de ne yapayım bir şeyler düşüneceğiz.
bizimkisi evde 3 paket mercimek varken 2 paket daha alır. hazır çorbanın yanına pirinç pilavı yapar. kız arkadaşı geldiği zaman bütün odaların kapılarını kapatır sıkı sıkı. sanki üstüne atlayacağız kızda bişeye benzese bari.
1. "ben yatıyorum" deyip 1 saat sonra "uyuyamadım sıkıldım kalk" diye odaya gelmesi. ben uyudum mal herif. git yat işte.
2. yemeklerden sonra çok düzenli bulaşık yıkaması. vize dönemi bile öğrenci evinde bulaşık birikmez mi çok eksik hissediyorum kendimi.
3. tam bir odun olması. harbi diyorum. odun biraz yontulur pardon, bu adam kütük. kız arkadaşını eve getirip yemek yaptırtması. sadece yemek yaptırtıyor kıza öküz herif. otur, sevgili olmanın tadını çıkar işte.
4. evin içinde boxerla geziyor adam. pantalon giyse de o götü mutlaka görüyorum.
5. adam gibi adamdır. harbiden. kardeşimden, belki ailemden bile daha yakınımdır kendisi. her işime koşar, her şeyimi yapar. birinci sınıftayken sabundan diş yapamıyorum diye benimle beraber diş yapmayı öğrendi. az mı onun yaptığı dişleri götürdüydüm... fazla iyi niyetlidir, ama iyi niyetli olduğu insan nadirdir. sınav dönemimde yemeğimi yapar(yaptırır), kahve çay servisi yapar. "su!" diye böğürürüm, suyu odama getirir. adamın dibidir.
- sevgilisinin evden hiç çıkmaması
- sevgilisinin yanında kılıbık olması vesaire vesaire
bulaşık telini alıp, bunun içi kararmış deyip, teflon tavayı ovaraktan temizlemek.
uyuduktan sonra konuşması ve sohbet havasında geçen muhabbetler..
oturduğu yerde eli yüzünde uyuyakalmasıdır. normal bi durum gibi gözüküyor ama sürekli bu şekilde olması ve kanka kalk yatağına yat olum dediğimizde yok yok uyumuyorum ya öyle dalmışım demesidir. amk ne dalması biraz daha beklesek horlucan pezevenk. ( iç ses) he tamam ozaman kankacım (dış ses)
hapşurduktan sonra her defada,

- ananın amı, ananın amı,

derdi. tuvalete girdiğinde evin içinde yankılanacak şekilde,

- çaaat, çaaaat, çaaaaaat,

sesleri gelirdi. banyoya girdikten tam 2 saat sonra çıkardı. ilk seferinde elektrikli şofbenden zehirlenmiş olabileceğini düşünüp öldü diye galiba diye içeri gitmiştim.
sürekli temizlik yapıyor olması.
takuna gibi bir terlik giyip evde tak tak gezerek uykumun içine etmesi ve o terliklerden asla vazgeçememesi.
Doğum günümde bana sürpriz yaparken; yemeğimizi yememizin ardından pastayı yemek masasına gözümün önüne lark diye koyup, "iyi ki doğdun başkan, doğum günün kutlu olsun" demesi.
açtığı hiç bir dolap ve cekmeceyi kapatmamak. Bikeresinde mutfağın o halini görünce evde paranormal hareketler oluyo diye cümleten tırsmıştık.