bugün

Arabeskin 8. Senfonisidir.
Rahmetli Müslüm Gürses in seslendirdiği ağır parçalardan biridir.
2000li yılların başında msn de mütemadiyen oturum açan şahıstı kulakları çınlasın.
esrar içen insanda olan gözler.
(bkz: Ömrümün o gecesi hayalimden gitmesin)
(bkz: running wild)
Ayrıca yıldız tilbe şarkılarında da sıkça karşımıza çıkan gözlerdir. Sağlam göz sağlam kafada bulunur.
(bkz: kafam hafif dumanlı)
müslüm gürses'in neden geniş kitlelerce sevildiğini en iyi anlatan şarkı. şayet türkiye'de yaşamış ve bir kez dahi olsa aşk acısı çekmişseniz bu şarkıda anlatılanı oldukça iyi anlarsınız. Ayrıca alkol gibi etkisi vardır, dinlerken insanı kendinden geçirir.

itiraf edeyim ilk gençliğimde burun kıvırdığım müslüm gürses'in değerini uzaktayken anladım. Hatta bu sayede onu dinleyen insanların büyük şehirde kendisini ne derece yabancı hissettiğinin de farkına vardım.

şimdi merakla babanın hayatını anlatan filmin gelmesini ve yurt dışında da gösterime girmesini istiyorum. dilerim filmde esrarlı gözler de olur.
görsel
kırmızı gözler büyük gülüşler.
Kan toplamış kıp kırmızı ve günlerdir uyumamış gibi sönük bir gözdür.
He bir de müslüm gürses`in şarkısı var
müslüm baba'nın ilk albümlerinden birinin ismi. şarkısı da tabii.

en güzel versiyonu için: http://www.youtube.com/watch?v=l8g8rZcXTp8
güzel şarkıdır vesselam.
esrarlı gözler ismine bakanın oradaki esrarı çekilen ot olarak algılaması tamamen müslüm gürses'e karşı oluşan bir ön yargıdan kaynaklanır. baba bu tarz şeyleri özendirecek şeyler yapmaktan kaçınırdı. oradaki esrar da gizem vs. anlamına gelmektedir.
esrarlı gözler diyince aklıma sansar salvo gelir.
şarkıyı dinlerken bile burnuma rakı kokusu gelmesine neden olan acayip şarkı. evet.
ünlü sanatçı müslüm gürses'in hayatı 'nı konu edinen 2008 yapımı belgesel.
esrar çekmiş insan gözleridir..
çok ağır bir parça.
kim böyle bir şarkı dinleyecek kadar sevebilir ki?
ya da bu şarkıyı yazan ve besteleyen insanın ruh hali de ayrı bir araştırma konusu.
müslüm gürses kimdir sorusunun cevabını barındıran şarkıdır.
esrar içmesinden kaynaklanıyor olabilir.
kızaran ve büyüyen gözlerdir.
visine ile normal hale dönecek gözlerdir.
Felaket damar yapan bir müslüm gürses klasigi...
müslüm babayı müslüm baba yapan şarkılardan..

"zaman geçmek bilmiyor seni görmediğim an
dünyam cennet oluyor benim olduğun zaman"
*