bugün

boşluğunu dolduramamaktır. onunla yaşadığınız huzur duygusunu özlemektir. iyiyim ben böyle derken bile aslında buna inanmadığınızı bilmektir.
bir başka olur.
ankara
güçlü hafıza belirtisidir.
yerinin dolmadığını gösterir. sizinle beraber olmaktansa eski sıfatını almayı tercih eden bir insanı özlemektir. onu eskitememektir eskimektir.
''Sen gittikten sonra yalnız kalacağım.
Yalnız kalmaktan korkmuyorum da,
ya canım ellerini tutmak isterse...''

dizesini ezbere bilmek, önce can yücel'e rahmet okumak sonra da boğazında bir yumruyla başbaşa kalmaktır.
Gözünüzün kalbinizin hatta tüm benliğinizin çalacak olan bir telefonda olmasıdır. Belki bugun o da beni özler ve özlemine yenik düşer diye beklersiniz ama nafile ne çalması gereken telefon çalar ne de cesaret edip siz ararsınız.
birdenbire ve istemsizce kalbinizde varolan bir duygudur...

(bkz: #4324908)
gereksiz eylemdir. siz onu özlerken o kim bilir kiminle yeni ilişkisinin tadını çıkarmaktadır.. gereksiz eylem kısaca.

(bkz: biten bitmiştir)

edit : bu entry den eski sevgiliyi özlemek gibi bir mana çıkmasın, umurda bile değildir, zira eskidir.
şampanya rengi boyalı bir odada bir aşkı paylaştığın anlar düşer zaman zaman aklına. aklına mukayet olmaya çalışırken üstünden uzunca da bir zaman geçmişken bir de alkol ikindisine esir olmuşken birden elleri gelirse akla gecenin kör bir saatinde insanin kendine sahip çıkması zorlu bir yol olur istanbul kışında. içini ısıtan gözleri henüz uzansan öpecekken kendisi çok uzağındaysa sefil bir gece oluverirsin. bir daha kime öyle sarılanabilir ki düşüncesi yer bitirir insanı. yalnızılığından utanırsın. öyle bir özlem büyür gider ki öznesi olur. eski sevgili gizli bir özne. uğraşır durur çıkaramazsın aklı başında bir cümleyle tüm duygunu. henüz yeni dönerken gün sefil olursun. kulaklarında bir fikret kızlok şarkısı gördüm yalnızlığımı gördüm çok derinde bana bakıyor.
seni arar durur bir körebeyim
çık ortaya ne olur, yaralarım iyileşsin
çok zaman geçti.. çok zaman geçti,
haber vermeden gelme, zor olur
ürker tenhalığım, kıskanır ağlar belki
ama ben ağlayamazsam gücenme nolur
gozlerim bitti
gözlerim
bitti!
*
insanın kendisini daha çaresiz hissettiği bi an yoktur...ulan karı/herif orda kim bilir kimle takılıyo ben burda oturmuş onu düşünüyorum, allah belamı versini, ama seviyorum lan, msj atsam mı acaba diye insanın kafasından milyonlarca şey geçiren eylem...
(bkz: kedidir kedi)
hor görülmemesi gereken bir durumdur.sevgililer insanın en iyi tanıyanıdır,zaman içinde ihtiyaç duyulur
aslında hic bir zaman eski olmamıstır. o hala anılardaki sevgilidir.
sevgili ile yaşanmış güzel günleri sokakta gezerken aklına gelen insanın duyduğu özlemdir.
sadece özleyeni bağlayan durumdur.
anormal bir durum değildir. her normal insan zaman zaman geçmişe özlem duyar. duyduğu şarkılar, geçtiği yollar ona bazı şeyleri hatırlatabilir. yahu evde vazo kırılsa insan vazonun boş kalan yerine bakınca vazoyu hatırlıyor, eski sevgiliyi hayli hayli hatırlar.
muhtemelen asktan degil, yeni sevgiliyle edilen mukayeselerden sonra yasanan sendromdur. "ulan o bu kadar uzmemisti beni" gibi seyler dusunup eski sevgiliyi hatirlayabilirsiniz. ama hicbir sekilde tekrardan asik olmazsiniz; sadece hatirlarsiniz. icinizi de acitmaz, olmus bitmistir. hala acitiyorsa gidin zaten konusun, unutmus olmaniz gerekirdi?
eskidir ama eskimemiştir, bir garip durumdur.
ölümden beterdir eski sevgiliyi özlemek. onun için insan bugününde eskiyi aratmıyacak , özletmiyecek aşka sahip olmalıdır.bugününde , dünden bir şeyler aranıp hafızalar yoklanıyorsa ve yalnızda değilsen derhal hayatındaki kişiden uzaklaşmak ve yeni bir aşka yelken açmak gerekir.nankörlükmüdür hayır sadece bitmiş bir şeyin küllerini dağıtmaktır.eyer yalnızsan işte o zaman o adına eski sevgilim dediğine tutsak kalmışsındır acı veren bir hasretlikle.
aylarınızı hatta bazen yıllarınızı yiyecek olaydır. ama dönemezsiniz... dönseniz sizi karşılayacağını bilirsiniz ama yapamazsınız ve giderek artan bir şekilde özlemeye devam edersiniz. hani derler ya zaman herşeyin ilacı... önce hayatınıza bir başkaları girmeye başlar, akıl eskisindedir ama hani biriyle sevgili olma durumunu da özlemişsinizdir. onunla beraber olursunuz biraz, her kadın yeni bir hayattır misali o hayatta kaldıkça ara ara unutmaya başlarsınız eskiye özleminizi... sonra aralar uzar, uzar, uzar... birgün bakmışsınız ki artık bir anlamı yok bir anıdan başka. tedavi olmuşsunuzdur hayatınıza devam edersiniz...

kısacası insan ne yaşıyorsa o bir evredir ve gelir geçer bir şekilde. önemli olan evrenin o şiddetinde sonradan aklınıza geldiğinde pişman olacağınız şeyleri yapmamaktır...
eskilerden hala medet ummaktır. eski olmasaydı zaten yanınızda olurdu. gerçi ben pek anlamam bu işlerden ama gençlere tavsiyem önünüze bakın arkanıza değil.
bir japon yapıştırıcısıyla yağışmış iki parmağı ayırmaya çabalarken derileri de sökmek gibi eski sevgiliyi/eskimeyen sevgiliyi özlemek..
mevcut bir sevgilisi varsa, yadırganası bir durum tabi.
hafta sonu sevişilecek kadın sorunu yaşandıgında ortaya cıkan durum.