bugün

izleyeceğim, güzel bir diziye benziyor. umarım hayal kırıklığına uğramam.
Harika, eğlenceli ve komik bir Cem Yılmaz filmi. Ama Erşan Kuneri hissiyatı değil de biraz Aziz vefa biraz Arif ışık karşımı bir karakter gibi.
Yarım saattir izliyorum beni pek içine alamadı. Gereksiz yoruyor.
netflix üyeliği aldım sırf bu diziyi izlemek için. başlarda çok güzel esprilerde vardı kahkaha attırıyordu adama ama 4.bölümden sonra güldürmemeye başladı son 4 bölümde sıvadılar diyebilirim. biraz spoiler oldu ama yapacak bir şey yok.
çoluk çocuk işi. o esprileri ilkokulda yapardık.
Diziyi şaheser sunar gibi sunup şaheser olmamasına rağmen bir şekilde sevildikten sonra yaptıkları işe eleştiri gelince takındıkları kibirli tavır sayesinde beğendiğim diziden soğudum. Hepsinin bu zamana kadar yaptığı işler verdikleri emekler ortada, seviyoruz da ama cidden takındıkları tavır çok itici.

iş yapiyorsan eleştiriye açık olmak gerekir. Hakaret yoksa ki yok.
şuan izlediğim ve küfürden başka bir şey olmayan cem yılmazın çöküş dizisi.
görsel
uzun uzun yorum yapacaktım ama değmez diyerek sildim.
bu arkadaş artık kendinden menkul devamlı sırıtkan efektli kahvehane kuru kafa muhabbetinin bayatlamış olduğunu ve kendinin artık çoktan tedavülden kalktığını anlamak zorunda.
Popüler kültürdür, izle geç vs de, 2. Bölüme zorla geçtim. Yok, gitmiyor.
Ay belden aşağı, ühü ühü gibi bir tavırda değilim. Zor da beğenmem iş komedi olunca. gülerim, tüketirim, biter. Ama bu komik de değil.
iyi kadro, kötü dizi diyelim. Ki son polemiklerden sonra kadronun bir kısmının sirkeye dönmüş şarap olduğunu da gördük.

Eskiden olsa bitireyim diye zorlardım kendimi, şimdi kapadım gitti. Hiçbir şey vaktimden, keyfimden değerli değil.
Kooperatif kemal, faqbadi, kötü mal harici çöp dizi.
böyle bel altı konuların diyalogları küfürsüz olsaydı çok daha kaliteli bir iş olacaktı. yine de çoğu bölümü gayet akıcı. tek başına izleyenleri rahatsız edeceğini sanmıyorum. kötü mal bölümünde, telsiz üzerinden dönen espriler tam olarak cem yılmaz mizahıyken, amına koyam esprilerinin hiçbirine gülmedim.
türk izleyicisi çok yorucu abi. izlediğini anlayıp yorumlamaktan, bir çıkarım yapmaktan aciz bir sürü adam küfür var küfür var diye aynı şeyi papağan gibi yazıyor.

aç mahallenin muhtarlarını izle, bizimkileri izle, cosby ailesini izle... adam avantür komedisiyle dramı harmanlamış bir şey yapmış, bırak seven sevsin.

espri diye telakki ettiğiniz şeylerin çoğu espri bile değil, sadece bir dekor, bir kenar süsü. asıl komik olanı kafanız almıyor, sonra diyorsunuz ki küfürle güldürmeye çalışmış.

sizin hayat şartlarının ağırlığından gülmeye mecaliniz kalmamış ve bununla yüzleşmekten korkuyorsunuz aslında.

Edit: Eksilemeyeni ibrahim tumtum siksin.
Bence Erşan kuneri sadece gora'da sabit kalmalıydı.
ya iranlı yönetmen esprisi şahane.
cem yılmaz gene yapmiş yapacağını.
bu espriler 10 yıl gider, medya dünyasında.
ilk bölüm yeteri kadar iyi değildi. 2. Bölüme de bir şans vereyim dedim. Lakin cem yılmaz bu sefer üzdü. diğer yapımları daha iyiydi.
ikinci sezonu dort gözle bekliyorum.
bu seriye gülmedim diyen ya ilgi çekmeye çalışan trolldür ya da mizahtan anlamayan malın tekidir.
kimse kusura bakmasın.
"ördü kaderini ilmek ilmek
ölüme yok çare bir tek
bundan sonrası seyirliktir
tek lazımdır çekirdek"

oldukça şiirsel bir bölümdü faqbaadi.
Buna gülen ya maldır ya da uludağ'da yetkili olan bi maldır isteyen kusura bakabilir.
doyamadım ama hariç felaketti.
Aile ortamında izlenmesi sıkıntı yaratacak abartılı küfürler içeren komik olmayan dizi.
Cem Yılmaz’ın son zamanlarda yaptığı tüm işler gibi Tam bir hayal kırıklığıdır.
keyifliydi bu arada.