bugün

binali selman'ın zurnada, ismail tekkol'un davulda olduğu başbar başta olmak üzere gel de erzurum oyunlarını hatırlama şimdi.
başı açık bayan resimleri google da görünce şok olduğum yer aa erzurum da başı açık bayan var mı be dedim .
Olm siz anlamıyorsunuz da laiklik milletin ruhuna işledi artık istesen de söküp atanamazssın

Eski türkler kut anlayışı ile dini kullandı,Müslüman türkler hutbe okutarak

Allah'a şükür mustafa kemal atatürk geldi de din ile devlet işlerini ayırdı.
uzun vadede yaşanacak şehir olduğunu sanmıyorum. vakit geçirilecek sınırlı sayıda yeri var. insanları iyidir, delikanlıdır ama bağnazdır. dış görünüşe göre not vermeyi severler. kısa dönem iş nedenli buradayım ama inşallah bu dönem uzun sürmez.

yaşanılmaz kılan en başat faktörü de iklimi bence. bu derece soğuk bir yere neden yerleşmişler anlamıyorum. eskiden soğuğu severdim, insanı diri tutar diye. tabi buranın soğuğunu görene kadar.
çarşaflı bayanın bol olduğuna inandığım yer.
Geleneksel oruç tutma, tutmayana zorla tutturma, tutmamak için inat edenlere dayak atanlarıyla ünlü ilimiz.
modern kafalı insanların ne kadar olduğunu merak ettiğim kent sözlüklerde anlatılanlar hiç hoş değil.
güzel memleket. kızlarıda endamlı filan iyi beğendim. lakin bir şeyi çözemedim tam merkezinde hulk heykeli ne alaka amk?
Başı açık gezen bayanlara tepkilerinin ne olduğunu merak ettiğim yer.
Halkının kaçta kaçı başı açık ve başı açıklama bakış açıları merak konum.
Başı açık kızlara ne dendiğini merak ettiğim şehir.
halkının yüzde 70 inin atatürkü sevmediğine inandığım kent idda ya varım.
yakın zamanda izlediğim bir videonun sonunda erzurum ile ilgili bir cümle geçiyordu ve bana kahkaha attırmıştı.

ilgili video; `https://www.youtube.com/watch?v=h0PiBGsWF_E`

t: bir il.
Belediye si Anıtkabir e gidip gitmeyeceğini merak ettiğim yer.
10 Kasım da yani bugün ne yapıldığı nı merak ettiğim yer.
eskişehir ve ankara soğuğunun yanında sıfır kaldığı şehirmiş.
askerlik yaptığım yer. soğuğunu şöyle anlatayım karakolda kartopu oynamak yasaktı. sevebi o kartopu parçalanmazsa eğer donar ve gece yürüyenler çarpar. o kartopu sonra beton oluyor çünkü.

yetmedi mi? askwri birinin eli kangrenvari bir sey oldu kitlendi kaldı içtimada. gerçi o gün komutanlar eldiven taktırmamıştı ondan da olabilir. konutan da yusuf yusuf olduydu.
Mübarek şehre kar yağıyor..
insanı güzel, esnafı güzel, tarihi güzel doğu anadolu kalesi. hayatımda 2 kez gittim, hiçbir sıkıntı yaşamadım. bölgenin en büyük şehri olduğundan, aklınıza ne gelirse bulabilirsiniz.
Bu kar yağışı devam ederse , yeni kayak takımlarını sokak ortasında deneyeceğim şehir .
izmirde sabah = erzurumda kış.
doğu anadolu bölgesinde bulunan bir şehir. soğuk havasıyla meşhurdur.
konya, kayseri, erzurum zincirinin son halkası. güzide selçuklu şehri.
Dağları kar ile borandır.
annem ve babam abimin mezuniyeti için erzuruma'a gittiler geçen yaz. annem biraz bulgar göçmenlerine benziyor , sarı saçlı ve beyaz tenli. ailemin anlattıklarına göre öküz gibi bakmışlar sokakta yürürken . hani bu abazanlıktan mı yoksa yobazlıktan mı oluyor bilmediğim için kötülemek de istemiyorum. insanı iyi niyetli falan olabilir ama geri kafalı olmakta üstlerine yok . o gündür ısınamadım bu şehre çünkü çok soğuk(!).