bugün

erkeklerin dostluğu samimidir, çok candandır.

kızların ki ise oldukça samimiyetsizdir, çok ama çok yapmacıktır.
erkeklerin dostluğu kimi zaman silah altında iken, kızların ki en fazla okul sıralarındadır. erkek dostunun sevgilisine bakmaz iken, kızlar dostunun sevgilisini onun elinden alabilmek için her haltı çevirir.
ikiside aynıdır.
erkekler, dostlarının eski kız arkadaşlarıyla çıkabilirler.
kızlar, dostlarının eski erkek arkadaşlarıyla çıkmaz, onu mili düşman ilan eder, gördükleri yerde tiksintiyle bakar, geçerler.
Erkeklerin dostluğunun ezip geçeceği karşılaştırmadır. Kızların dostluğu çıkar, samimiyetsizlik, yapmacıklık, sinsilik, kıskançlık içerirken erkeklerin dostluğu samimiyet, içtenlik, güven duygusu içerir. Kızlar hiç kusura bakmayalım ama bu bir gerçek.
küçük yaştan beri çevresel baskıyla bahane yalan mazeret mekanizmasını çalıştıran kızların dostluğu elbette yüze karşı 32 dişi göstererek sırıtma arkasını döndüğünde o ne şirret o ne fesattırdan öteye geçmez. erkeklerin dostluğu genelde tek kavgayla biter.
kızların dostluğu daha iyidir bazı konularda. güzel dertleşirler dertlerinizi anlattıkça sıkıntılarınızın azaldığını hissedersiniz.
Kızlarda Biri diğerine aşkım, hayatım demezse küsebilirler.
Erkeklerin ki iyidir.
kız için de erkek için de erkeklerin dostluğu daha iyidir.

koca gün hemcinslerinin poposunu inceleyen kadınlardan birbirlerine dost olur mu hiç.
erkeklerin dostluğu havada karada alır.

erkekleri takdir ettiğim tek özellikleridir.
keşke erkek olsaydım dedirtecek kadar iyi dostlukları olan karşı cinsim.
kizlarin dostlugu yoktur. iyilik yaparsan iyilik görürsün. erkeklerin dostlugu kesinlikle samimidir. muhabbetleri kraldir. iki eli kanda olsa da derdine kosar bi erkek, kiz ise ojenin kurumasini bekler.
erkeklerin dostluğu parayı kızların dostluğu karayı bulana kadardır.
bir fark yoktur her ikisinin de kötü dostlukları iyi dostlukları olabilir. ama kızlar erkeklere oranla birbirini daha çok kıskanırlar.
sonunda dostluğun kazanacağı versus.
kimle kimin yan yana geldiği yahut tiynet meselesidir. genel kanı ise erkek dostluğunun daha makul olduğudur.
erkeklerin dostluğu küfürlüdür ve samimidir.
kızların dostluğu küfürsüzdür ve samimi değildir. aşkitom bebişkom gibi hitaplar samimiyet değildir.

kızların dostluğu risklidir.
bir ruj yüzünden bile kavga ederler.

erkeklerin dostluğu kız meselesinde biraz riske girer.
erkeklerin dostluğu vardır kızların ne yazık ki menfaatleri.
Kızların dostluğu yok diyenler utansın.
Öyle bir dostum var ki dost derken bile eksik bir şey diyor gibi hissediyorum.
O üzülse ben ağlarım. Öyle her şeye ağlayan sulugöz de değilim. Ama o başka ben de.
Biri canını yaksa gebertirim o kişiyi.
Öleceğimi bilse kendi kalbinden vazgeçer. Onun ölümünü göstermesin bana...
Bir kere tartıştık o da telefonda evime geldi görünce birbirimizi gülüştük hemen.
Evine ne zaman gitsem sanki ev sahibi benim hayır arada misafir gibi davranıp yemek yaptırmasa yayıldığı yataktan su diye bağırmasa da olur.
iki annem var benim.
Eline kıymık batsa canım acır onun da öyle.
Hoş arada deli ediyor ama napayım çekicez mecbur.
harbilik vs içten içe kıskanış çekemeyiş.
dostluklar asla genellenemez...

bir kere bir kadın eğer bir kadınla dost ise, arkadaştan ötedir. kardeş gibidir. kesinlikle birbirlerini sırtından vurmazlar, birbirlerine güç verirler, umut verirler, en mahremlerini bile konuşurlar...

kadınlar birbirlerini kıskanabilir. fakat asla dost olan iki kadın böyle şeyler düşünmez... düşünürse dost değildirler, arkadaşlardır. ama burada kendini ıssız adam kompleksine sokan ergenlerin : '' kadınların dostlukları kıskançlıktan ileri gidemez yea'' diye ortaya asılsız şeyler söylemesi de koftidir.
Kadın - erkek dostluğu > erkek - erkek dostluğu > kadın - kadın dostluğu.
Bir fark yoktur. insan insan olmadıktan sonra cinsiyetinin pek bir önemi kalmıyor.
Kızsanız,
- erkeğin dostluğundan dostluk olmaz. Mutlaka arkasında bir amaç gizlidir.
- Kızın dostluğu ise iyidir. Kıskançlık filan demeyin, arkadaşlarınızı iyi seçmişseniz kıskançlıklarını bastırmasını bilirler.

Mesela ben biliyorum ki en çelişkili zamanlarda bile yakın bir arkadaşıma kazık atmam.

Bu yüzden bırakın şu "ay ben erkeklerle daha iyi anlaşıyorum" şovunu. O kadar iyi anlaşıyorsunuz ki genelde yatakta bitiyor.
Salaklar.