bugün

artık yaşlı sınıfına sokabileceğimiz bir spiker. nitekim gözlüklerle çıkıyor yayına.
hasan şaş aldı topu bir çalım hasan hasan hasan hasan hasan...
hala bulunamamıştır hasanın nere gittiği.
orta geldi..hakan,vurursa goll..vurduuuuu...dışarıııı..
hakan'in nefis sutu ve goool. hakan sukur attiaaa!! macin hemen sonrasinda yayinlanacak olan "hede" adli filmi sakin kacirmayin!!!
en boktan maca bile heyecan katan, türkiye'nin en iyi spikeri. hele bir de avrupa kupasi veya milli mac anlatirsa tadina doyum olmaz.
2002 dünya kupasından önce gerçekleştirilen konfederasyon kupasında dünyanın en iyi spikeri ödülünü alan adam.koyu bir beşiktaşlıdır kendisi ki anlattığı maçlarda bu sesine yansır.1997 senesindebir beşiktaş maçından önce canlı yayın aracında yemek yerken yanına gidip abi hangi takımlısın çok merak ediyorum diye soran arkadaşıma,inönüyü göstererek:bu stadta oturan herkes daha fazla beşiktaşlıyım diyerek gönlümüzü bir kez daha fethetmiştir..aynı zamanda babası ziya taner de dorde miliç beşiktaşı çalıştırırken yardımcılığını yapmıştır.futbol bilgisi avrupalı meslektaşlarına göre sınırlı olmakla birlikte türkiye standartlarında iyidir.halen lig tv'de görevini sürdürmektedir.
(bkz: ricardinho bir sihirbaz gibi)
"Goolll... Kim attı? Kral attı. Ellean Road'da kralın imzası..." "farketmez farketmez hiç farketmez alman, italyan, ingiliz, ispanyol hiç farketmez!" sözleriyle hatırladığım spiker. Gs'nin UEFA kupasını aldığı sene bizi sevince boğan gollerin tamamını anlatan kişi. Çok iyi bi spikerdir. 90 dakka boyunca heyecanını kaybetmez. HAGI telaffuzu hala kulaklardadır.
maç anlatırken muhtemelen bademciklerini yutan spiker adam.
gs' nin tüm uefa çilesini 3.turdan yarı finale kadar çekmiş bir insan olarak finali anlatamaması acı vermektedir kendisine.
"hasan şaş birincisini çalımladı, hasan şaş ikincisini çalımladı, hasan şaş üçüncü futbolcuyu da çalımladı; hasan şaş, hasan şaş, inanamıyorum hakemi de çalımladı... !" diyerek yarılmama sebebiyet veren müthiş futbol spikeridir.
son fenerbahçe-gaziantepspor maçında kemal ve semih'in gollerinde yırtınırcasına bağıran fakat gaziantepspor'lu de nigris'in attığı golden sonra, üzüntü moduna geçerek beni hayal kırıklığına uğratan spiker'dir. stadın atmosferinden mi etkilendi orası bilinmez tabi!
saç rengi ile oynamış büyük usta... hafiftan komik durmakta.
gol sevinci insanı akşamcı eden spiker *.
saç ektirdigini zannettigim spiker. yok ektirmediyse ne diye daha önceden uzatmazsın bu saçları daha önceden.
kral attı(hakan şükür)
hagi'yi her telaffuz ettiğinde kendinden geçen maç sunucusu.
ntv ye geçmesiyle lig maçlarında mahrum kalacağımız bir ses.

- geçtiiiiie geeçtiiiee, ercan taneeeer ntv ye geçtiiiiieee.
trt'den yetişen tecrübeli spor spikeri.o dönemlerde voleybol maçlarını da anlatırdı.
dün kendi kendime ntv spor'u kurdular ama okay karacan gibi iyi bir spiker olmadan işleri zor derken, bugün bu şok transferi öğrenip şaşırdığım insan. kendisinin hiç yabancı maç anlattığını hatırlamıyorum umarım futbol bilgisi ve yabancı isimleri telaffuzu iyidir. en azından ilk başta la liga ve bundesliga maçlarını anlatırken sıkıntı yaşayacağını düşünüyorum.

bir de nba tv'de maçların özetleri yayımlanırken genelde ntv'de spikerlik yapan herkes sesiyle maçları kısaca anlatır. ercan taner'in shaquille o'neal, lebron james deyişini çok merak ediyorum.

''lebronnnnnnn james attı 95 oldu.'' ''basket oldu basket kim attı allen iverson attı''
dün ntv'de görünen spiker abimizdir. kendisi bizi süper lig maç anlatımlarından yoksun bıraktığı için çok üzgünüz. ama leverkusen ile galatasray'ın deplasmanda yapacağı maçı ntv alırsa bizi sevindirecektir aynı zamanda.
az önce " yerden vurdu gol gol almeria 2-0 önde" demesiyle acaba lig tv açık kanala mı geçti düşünmemem yol açan spiker.meğerse kardeşim ntv yi açmış.

artık "alex alex alex o kalabalığın içinde samba yapıyor" gibi cümleleri duymamak kötü olacak
ses tonuna ve maçları anlatım tarzına hasta olduğum spor spikeri. trt orjinli olması apayrı bir tezat zaten.
ntv sayesinde digiturk u olmayan futbolseverlerin de kefiyle dinleme şansı buldugu spiker.
ntv'ye transfer olmuş spiker.

digiturk'ten tamamen koptu mu bilinmez ancak, ntv spor kanalının kurulmasından sonra ntv ailesi spor -özellikle futbol- konusunda uzman olan kişileri kadrosuna katmakta hızlandı diyebiliriz. güntekin onay, ersin düzen, burcu esmersoy, ercan taner, yorumcular rıdvan dilmen, uğur meleke. -gider bu-

daha önce de dedim, ferit şahenk ligin yayın haklarını almak için ihaleye de girer bu gidişle demedi demeyin.