bugün

ay sonuna kadar anca yetecek erzak ve para ile kendini buna alıştırmışken, bu durumu bilip eli boş gelen arkadaşların ne var ne yok süpürdükten sonra evden siktir olup gitmesidir.
hesapta olmayan masraflara sebebiyet verirler.
90 +4 yenilen gol ile mağlup olmak.
iyi niyetin bilinçli bi şekilde suistimal edilmesi, kısaca salak yerine konmak.
Üstüne tanımam bu durumun..
aynı insanın gözlerinde farklı şeyler görmek.
anladınız.
Hoşlanmanın, aşık olmanın, her gece vazgeçip her sabah yeniden sevmenin, acı çekmenin, dökülen gözyaşlarının ve unutma eyleminın sessizlikte birbiri ardınca seyretmesi ve karşı tarafın bundan haberinin bile olmayışı.
Askerde aynı devre olup,
Usta birliğini aynı günde başlayım izin kullanmayıp teskeresini aldığı, size taktığı an.
Yalan söylenmesi, kime neye inanacağını bilememek...
Dibine kadar haklı olduğumu dusundugum bir konuda , sırf karsimdaki insanı kaybetmemek için, deli gibi çırpınmak bazen koyuyor.
sikeyim ask acisini.

erken kalkmaktan cok koyani var mi ulan.
Hani tam iki dk mutlu olursun da üçüncü dakika da mutsuz ederler.
ishalli ishalli dışarıya çıkmak zorunda olmak.
gözden düşmek. eskiden ilgisi olduğunuz kişinin, şimdilerde ilgisiz olduğu kişi olmanız en çok koyan durumdur.
Diş randevularınızı 34000 gün sonraya vermeleri........
Gece 3 litre su ictikten sonra sabah kalkinca agzinin kupkuru olmasi. Sikayetci degilim ama nedenini bir turlu anlayamam.
tartışmasız:

(bkz: yaz okuluna kalmak)

ulan millet tatilde, kumsal güneş deniz takılırken,

sen yazın kavurucu sıcağında derse git gel.

hani ölüm gibi bir şey.
akşam orucumu açacağım yiyecekler bitmiş olabilir.
bu durum bana biraz koyabilir.
Senin biriyle hayal ettiğin şeyi, o gidip başkasıyla yaşaması, bak net budur
hak ettiğin değeri görmemektir. evet.
Senin kalbin onun için atarken onun kalbinde bir başkasının olması. Bir kez bana ait olmayan kalbini dinlemek isterdim.
Değer verdiğin insanın değer vermemesi.
görsel
Ulan ben kötü bir insansam neden cigerimden yanık kokusu geldi biraz önce?
Menemen yaparken soğanı halledip ateşe salmışsınızdır. Siz biberlerle uğraşırken gariban soğanlar sararıp solmaya başlar. Bir iki kontrol edip evirip çevirirsiniz. Sıra domateslerle uğraşmaya geldiğindeyse soğanlara göz kulak olmayı beceremeyip kimisini yakmışsınızdır. Menemenin tadı şimdiden talaş gibi gelir.
Hasret. Acayip koyuyor insana. Evet.
Nankörlüktür, adaletsizliktir.
yokuş aşağı boş koymak, arabaya taş koymak, hakedene laf koymak.