bugün

gerçekten aklında olduğunu hissettiren içten bir kutlama ve sevgilinin sıcacık sesi.
(bkz: çakma nike)
origamiden yarrak.
yanınızda olamayacağını bildiğiniz halde sizden gizli şehre gelmesi,bütün herkesi en yakın arkadaşınızla birlikte organize ettikten sonra,çeşitli bahanelerle sizi evine yönlendirerek arkanızdan pastayla gelmesi ve size yaşadığınızı hissettirmesi..
kankişimin geçtiğimiz eylül ayının 23'ünde, doğum günümde yazdığı mektup.. kağıt bulamamış, anneannesinin evinde bulduğu 1970'lerden kalma bir kağıda şeyetmiş. akrostiş bile yapmış pezevenk. şlkjdfsşgjşlksdfgj.

--spoiler--
23 eylül 1979

sana bu satırları lostie edasıyla 30 yıl önceden yazıyorum.

anneannemin evinde günümüzün fotokopya kapıtlarından tek bir a4 bile bulunmadığından dedemden kalan, 70'ler kokan bir kağıt var şu an elimde.

neyse sadede gelelim, bilirsin severim seni. nur yüzlü bir dede gibisin benim için. akça pakça taşak suratını mıncırasım gelir görünce. kardeşimsin lan.. günümüz teknolojisinin basitliğine inesim gelmedi bugün. elden vermek istedim iyi niyetlerimi. msn, facebook ve cep telefonunu sokmadım bugün araya. eski dostluklar gibi, daha içten, daha özlem kokan, daha taşaklı olsun istedim belkide dostluğumuz. ve eski, aptal romantik adamlar gibi bir şiir yazdım sana. kurutulmuş bir gül de koymak isterdim amma.. bokunu çıkartmadım sadece.

lügatıma girdiğinden beri, garip, gavurvâri ismin
enseye tokat, göte parmak.. adeta vıcıklaştık
masumiyet kokan taşak tebessümün aklımdaydı demin
içimden geldi alsancak'a inmek, o sokaklarda az mı yavşaklaştık ?

haziran ayında yapışır ya hani etler birbirine sıcaktan
açmazsan bacaklarını iki yana, zor ayrılırlar taşaktan
nalet olsun! deme dur, sever bacak taşağı

bizde taşakla bacak gibiyiz, tek görünüyoruz uzaktan

doğum günün kutlu olsun kardeşim =)

mck
--spoiler--
içinde yıldız olanlardır...
sevgilinin internetten sipariş ettiği evenstar.
(bkz: emzik)
audi a5 sportback.
IŞIKLI HARE, MELEK KANADI VE DEĞNEK. YANi BUNLARI iSTiYORUM MÜMKÜNSE.
yazarların düşlediği, aldığı, verdiği en güzel hediyelerdir.

optipesimist'e vereceğim hediyedir. az kaldı, sabırsızlandım şimdiden*.
(bkz: hatırlanmak)*
eski açıkta iki kişilik kombine. **
birçok kişi için genellikle "iyikiiii doğduuuunn x....." şeklinde olan doğum günü şarkısının söylenmemesidir. sanırım. bende öyle en azından. *
18lik rus çıtır.
http://www.uludagsozluk.com/e/7328195/
şimdi kitaptır desem tekme tokat dalacaksınız ama kitaptır ulan. şahsen biri doğum günümde niteliksiz adam'ın iki cildini hediye etse ondan kralı olmaz benim için.
Aslına bakılırsa kitap, parfüm, saat, telefon, güzel gibi görülebilir fakat hepsinin kaynağı para olduğundan ve parada alın teriyle kazanıldığından bir şişe dolusu ter en güzel hediyedir.
Sevdiğin kişinin bunu hatırlaması ve ihtiyacın olan bir şeyin alınmasıdır.
bir avuç dolusu yumiyum.
Çiçektir.
yeni sevgiliyle ilk buluşmanın o mükemmel gün dolayısıyla kendi evinde olması. sonrası da malum*
önemli olan hediyede bir emek vermiştir saat, gül, kitap bunlarda bir emek yoktur emek verilerek yapılmış basit bir jest hepsinden daha değerlidir.
değer verdiğin, sevdiğin insanların hatırlaması en güzel hediyedir.
doğum günü kişisinin fotosunu bir duvar kadar büyütüp odasına gizlice asma,fanatik ise imzalı bir forma,abaza biri ise sağda solda kızları tutup doğum günün kutlu olsun x şahsı demeyle ortaya çıkaralabilecek tarzdaki hediyelerdir daha başka var onları söylemeyelim de bi gizlimiz olsun.