bugün

uzak mesafe ilişkisi sürdüren romantik çiftlerin birbirlerine sarf ettikleri cümle. bir nevi züğürt tesellisi.
(bkz: paylaştığımız gökyüzü birleştiriyor bizi)
(bkz: toprakta aynı onu da söyle onu da)
bir birlikteliğin maddi çıkarlar ve değerlerden ziyade manevi mutluluk üzerine kurulduğunu düşünen ve bu düşünce doğrultusunda hareket eden, yaşayan, hisseden insan söylemidir. züğürt mastürbasyonu ise azıcık uzak kaldığında abazalıktan bacak arası kaşınan kişilerin seviyorum ediyorum diyenlerin, uçkur keyfinden ciddi ilişki kuramayanların yan evde oturan bir kızla takıldığında en çok seni sevdim demesidir. evet tam olarak budur.
polyanna ile çıkmak eylemi sonucu, araya mesafe girince, sevgilinin kuracağı cümle.*
(bkz: kaka adamın gökyüzünü bombalaması)
(bkz: yaşasın kötülük)
(bkz: pollyanna mekanizmasi)
(bkz: osuruklarımızın gökyüzünde buluşması)
türk filmlerinde görülen bir tür saftirik avuntusudur. gerçek hayatta böyle bir şey olmaz. taraflar birbirine söylemese de olay bitmiştir.
gercekten seven bi insanın dudaklarından dökülebilecek bir sözdür. sevdiğinin o güzel yüzünü göremese, içini titreten sesini duyamasa da bi yerlerde yaşıyor olması ve onu sevdiğini bilmesi yeterlidir.
(bkz: en azından aynı şehrin havasını soluyoruz)

aq ben bu aşkın ızdırabını diyen bir suriyeli gencin sözü. yanılmıyorsam Edna Ferber in bir kitabında yazıyordu.
(bkz: aynı denize dökülüyor boklarımız)
(bkz: gariban tesellisi)
platonizmin hat safhasında telaffuz edilen kelamdır. aşkın aşmış halinin aksidir.
istesen de istemesen de paylaşıyorsun zaten. özleyenler için züğürt tesellisi, unutmak isteyenler için çok sinir bozucu bir cümle.
aynı güneş ısıtıyor kemiklerimizi, aynı havayı soluyoruz en nihayetinde diye tamamlanması mümkün cümle.
AVUNTU SÖZÜDÜR.