bugün

belçika da türkiye nin başkenti sanılan ilçe.
Halki ic anadolu geneline gore daha esmer olan afyon ilcesi. Bu ilcenin insanlari Eskisehir'de ve Avrupa'da yasamayi tercih ederler. Ozellikle eskisehir'de yasayanlari emirdagli olduklarini soylemeyi pek istemez cunku eskisehirlilerin geneli, ozellikle de sivrihisarlilar emirdaglilari pek sevmez. Eskisehir'in yerlileri tarafindan ev alinacagi zaman apartmanda emirdagli bulunup bulunmadigina mutlaka bakilir.
eskisehir ve afyon baglantili tum otobuslerin ve kamyonlarin sahip ve soforlerinin ezici cogunlugunun memleketi olan ilce.
esvap serdim sicime uyma elin picine milli marşı vardır.
izmir' de mardinli, istanbul' da diyarbakırlı ne demekse, eskişehir'de de emirdağlı odur. türküleri dışında fazlalık olan afyon ilçesi.
belçika'da yaşayan çocuklarının sayısı türkiye'de yaşayandan fazla olan diyar.
iyi yada kötü söylenen herşey doğrudur.
emirdağlı kolay insan değildir.
dede yatar, babaanne yatar.
memlekettir.
şu sıralar afyon-ankara karayolunun ulaşıma kapanmasına sebebiyet verecek kadar kar ve tipiden nasibini almış şehir.

edit: arkadaş, haberde öyle yazıyor, "ne karı kardeşim" diyeceğine eksiliyorsun, bildiğin varsa gir topluma paylaş.
emirdagli afyonluyum demez. Emirdagli emirdağlıdır çünkü. Köydeki evler merkezdeki apartmanların yanında saray yavrusudur gurbetçilerinden ötürü. Halkı hakkında söylenenlere bakmayın belki birazcık kaba olabilirler ama emirdağ insanı sevecendir, misafirperverdir, çift vatandaşlıklidir, eğlenmeyi bilir hele ki siz düğünleri bir görün. Yazın belçikadan fransadan gelenler hediyesiz gelmez, emirdağlılar da onları eli boş göndermez. Insanlarınin tek kötü yani belçikadaki hayatı daha rahat daha güzel düşünmesidir. Ve başta demiştim ya insanı kaba diye köylüleri öyle değildir olabildiğine sakin saf insanlardır. Gençleri çok süslüdür ve bakımlıdir malum gurbetçiden onların hiç bir eksiği olmamalı. Ve ben yazın orda gördüğüm bollukta bmw başka yerde görmedim. Galiba özlemişim memleketimi ama en çok ağılcığı özledim, sonra düğünleri, kuzenleri...
Türkiye de en fazla yabanci paranin girdiği, Afyonkarahisar ilçesidir.
bamya çorbasını özlediğim memleketimdir.
bu sene gitmekte çok geç kaldığım memleketim.*
Emirdağ ilçesinin nüfusu 40 bin iken, Belçika'daki Emirdağlı nüfusu 150 bindir.
yazları sokaklarında x6, limuzin ve adını bilmediğim envai çeşit arabayı görebileceğiniz, kışları türkçe yazları fransızca konuşulan güzide memleketim.

halkı esasen çok kibardır fakat bu kibar kesim emirdağ'ın yerlisidir. sonradan köylülerin akınına uğrayan merkezde bazı varoş mahalleler oluşmuştur ve bu da misafir olanların gözünde emirdağ insanı kabadır imajını vermiştir.

bu kibar olarak bahsettiğim kesimde genellikle esnaftır ve zamanında askerle öğrenciyi az skmemiştir.
afyonkarahisarin avrupaya acilan yuzu normal nufusu 20.000 lerde olan nufusu yazın 100,000 leri rahat bulmaktadir genelde belcika basta olmak uzera fransa hollanda almanyada cok sayida gurbetcisi vardir.
en meshur sorusu emirdagmi buyuk turkiyemi. guveci ve yumurtali pidesi cok meshurdur.
türküleri muhteşemdir.

http://fizy.com/song/musa...rerler-sari-samani/1ahhcx
en son gittiğimde öğrendiğimm türküyle beni dağlayan memleketim.

soyunup gül döşeğe yattığında,
doğru söyle yar aklına geldim mi?
Üzerine en çok türkü yakilan ilçe.
Yolcu otobüsüNÜN devrilmesi sonucu 3 kişinin öldüğü yer.

http://www.dha.com.tr/emi...html#.VwtZGUUctso.twitter
bir geçmeyle yol olmayan ilçe.

türküsü de var lan.
(bkz: emirdağ lahikası)

görsel
eskişehir-ankara karayolu üzerinde sivrihisar taraflarından çok uzaklarda görülen ilçe. geceleri ışıkları net olarak görülür, dürbün yardımıyla yüksek tepelerden görmek mümkün olabilir.
insanları genellikle cıvık olan afyon ilçesi.
Gurbetçilerin şehridir.
Belçika da; Türkiye mi büyük Emirdağ mı diye sorulan yerdir.
eskişehirlilerin taşak geçmeye doyamadığı bir numerolu yerleşim yeri.