bugün

Her seyi yaptığımız, heryere sürdüğümüz belki de insanın en pis yeri olan elini öpmekten tiksinmektir.
Öpmeyin ağbi.

Direkt 20 cm uzakliktan ceneden alina gotur eli tamamdir.
hele de taşağını kaşımız dede eliyse fecaat.
Allah tan bu bayram kurtuldum öpmedim. Allahım tüm bayramlar böyle geçsin.
yüzünden kir akıyor bazı büyüklerin. elini nasıl öpücen?
Kurban bayramının üçüncü gününe yaklaşırken ortaya çıkan gayet olası ve doğal durum. Hemen herkes yaşıyordur. Zor. Bayram öncesinden kendini alıştırmak lazım.
öpüyormuş gibi yapıp öpmeden alna koyun.
görsel
Yine bir bayram, yine bir stres. su an odada mahsur kaldım cıkmıyorum bayramlasmamak için. O ellerle neler yaptıklarını düsünüyorum; tuvalete gitti yıkamadı veya burnunu karıstırdı vs. Offf allahım nefret ediyorum su el öpme adetinden :(
Hahhaha o kötü günü hatırlattı bana üsteki entry. Neyse ki o zamanda yırtmıştım.

Şimdi ise bayramı şehir dışında gecirerek kurtuldugum olay. Herkes memleketine gittiği için burda in cin top oynuyor baya yalnızım ama olsun.

O değilde bu kadar tiksiniyorsan yapmazsın. ne bu stress odaya kapanmalar şimdi şehir dışında olmasam da öpmezdim ve bu kadar stres de yasamazdım yani.
Bazı yaşlı dayılar tuvalette götünü parmakladıktan sonra elini yıkamıyor bilin istedim.
(bkz: el öpmekle dudak aşınmaz)
Basina koymali versiyonunu bilmem ama zarafet olarak bir kadinin elini opmek guzel bir seydir. Cunku hanimefendilerin eli opulur. Hatta opulmez, opuluyormus gibi yapilip sadece koklanir, dudaklar degdirilmez. guzel bir hareket degil mi.