bugün

yakaladım yeşil ışığı. * görsel
şu anda dünyadaki en sikko sözlükten bir farkı kalmamıştır, neye göre yazar aldıklarını bir daha dusunmelıdırler.
bu konuda ekşi sözlük'te ilginç bir yorum bulunmaktadır.

--spoiler--
kimliklerini bugün açıklayan birkaç ibne yüzünden uludağ sözlük'ün diline düşmüş sözlük.
(noter tasdikli ev erkegi, 05.12.2009 18:14)
--spoiler--

(bkz: yuh ulan) (bkz: ya ben lan neyse bir şey demiyorum)
sorunu kraldan fazla kralcı kesilen moderasyon sistemidir. herşeyi format olarak görürsen böyle "eşcinsel" in biri çıkar ortalığa hunharca boşalır, elinde yapacak hiçbirşey de olmaz...

sen de kutsal bilgi kaynağı olarak geçinmeye devam edersin.

allahtan burada ekşiye benzer makineleşmiş bir moderasyon sistemi yok.
(bkz: kral çıplak) *
saf bilgi kaynagi, sozluklere baska bir bakis acisi getiren buyuk site.
an itibariyle ırzına geçilmektedir.
vaktizamanında defalarca uludağında ırzına geçilmişti. o zaman kıs kıs gülüyordu haklı olarak ekşi ahalisi. screenshotlar havada uçuşuyordu. neyse deliğaanlılık bizde kalsın. biz ramiz dayıdan böyle gördük. düşene vurmayacaksın. ibret alacaksın yeğen.
son yaşanan olayla gerçektende bittiğini anladığımız site. tamam saçma sapan bir harekata maruz kalıyosun. tepki göstermiyosun saatlerce. sanılıoki tepki göstermicek zaten. bunu tepki gösterilicek bi olay olarak görmüyor. ardından çaylak yapıyosun kronik uykusuz ve i am the man who walks alone hesabına sahip zat-ı. ee sonra? utanmadan gidip bide siliyosun. madem silinmeyi gerektiricek bi durum var ortada ki entrler de siliniyor ki istemiyosun o entryleri sitende demezler mi adama 5 sat önce neredeydin diye! bilmem belki bir kaç suser silinmeyi göze alıp söyler bişeler. ekşi namustur ne de olsa. elin bildiğini dilden sakınmaca olmaz. ekşi olmasa buralar hep ormanlık kalırdı. ekşi giderse buralar tekrar ormanlık olmaz belki ama ağaçlandırma çalışmaları başalar biliyoruz.

şimdi ne oldu ekşi sözlük?! ne- biz bütün fikirlere açığız subjektif olmadadığı sürece ne yazarsan yaz biz özgür bi platformuz- diyebildi ne de -bizim katı kurallarımız var çünkü bizim bi misyonumuz değerlerimiz var- diyebildi. ne nalına ne mıhına vurabildi. atalarımızın kemiklerini sızlattı.

şimdi dönüp sana demezler mi "bir zamanlar hor gördüğün fakir ama gururlu gençler vardı bildin mi?", şimdi sana demezler mi " behey sözlük insanları nerde kaldı özgür interaktif yararlı fikir paylaşımı nerde kaldı insanların sosyalleşerek asosyalleşmesi" şimdi sana demezler mi "nereye kadar bu burjuvazi tavırlar ekşi ancak kendini tataklar."!

derlerrr derler.vallahada derler.

(bkz: şair burda devinimdeki imgeleme sesleniyor)

ayrıca bunada bakılabilir ----> (#6690164)
sol frame'e nasıl ayar verildiğini gün itibari ile göstermiş olan sözlüktür.

kısaca; kontrolsuz güç ne güçtür ne de kutsaldır.

(bkz: ekşi sözlük)
habire "uludağ sözlüğe" saydıran yazarlar bulunduran ata sözlük. "sana ne desem bilemedim la" sözlüğü. sever, sayardık ama bu böyle olmuyor sözlük. *
logosu oldukça manidar olan sözlük.
bugün eşcinsellikle alakalı başlıkları açanlar kesinlikle yöneticilerden biri veya ikisiydi, kafa buldular, sıkılınca bıraktılar.
ssg yle otisabi olabilir.
-hocam okulun bahçesinde kavga ediyorlar gidip ayıralım mı?
+seni ilgilendirmez, önündekiyle alakadar ol sen.
girilen entryleri oylaması zevkli ve hızlı olan sözlüktür. uludağ'daki gibi o bitmeyen, sinir bozucu "bi dakka..." yoktur.
o eski kalitesinden, o eski kalite yazarlarından, o eski kalite fikir anlayışından iyicene uzaklaşmış; tabiri caizse ortalama olarak türkiyenin ve cumhuriyet ilkelerine bağlı ve bunlara taviz vermez bir yer iken şimdi en son diyarbakırda olan ve diyarbakır'ı savaş alanına çeviren mitingi savunan; oradaki ellerinde havaii fişekler ile polise saldıranları savunan, türk bayrakları binaları taşlayan ve durakları, arabaları takıp yıkan teröristleri, hainleri savunan bir yer haline gelmiş.
az önce şöyle inceledimde cidden korkunç bir hal almış.
özellikle mitingte ölen kişi için deli gibi savunma yapmaları; devleti katil ve militarist olarak görmeleri sözlüğün cehalet ve zeka yaşının ne denli düştüğünün göstergesi olsa gerek.
o kadar şehit verirken bir kez bile katil pkk demeyenler veya o pkk'lı göstericiler daha önce bir polisi bıçakladığı zaman sesleri çıkmayanlar şimdi orada akıl almaz bir şekilde bu teröristleri savunur olmuş.
gerçi havaii fişekler ile terör estiren bu hain sürüsünün bu terör eylemlerine laf edemeyecek kadar kapasiteye sahip olmayanların gelip bunları görmesi imkansız.
her ne kadar hit olarak ve bazen gündemi belirleyen bir öğe olarak yerini korusa da kalite olarak artık sıradan bir sözlükten bile dahada aşağı düşen bir yer olmuştur.
artık sadece film/dizi veya geçmiş kalite mesajlarını zevkle okuyacağımız mekan haline gelmiş.

ekleme: ekleyecektim ama maalesef o kesimin artık azınlıkta kaldığı için önemsememiştim.
pek tabii bu duruma karşı olan hatta o eski çizgide olan bazı yazarlarda yok değil.
ama yukarda dediğim gibi şehri yakan pkk destekçilerine ses etmeyen hatta savunan azılı kesim sayesinde seslerini bazen pek duyuramıyorlar.
bir cok kisinin yazar olmak isteyipde olamadıgı oluşum.
eski kalitesi -bircok kaliteli yazarin terkinden sonra bile- hala devam eden sozluktur.
ortalama bir ataturkcu gibi dusunmedigi icin siradisi bir cizgide duran, yazilanlari merak edilen, herkesin begendigini elestirebilen ama bazen herkesin nefret ettigini delice savunan bazi yazarlari barindirir bu sozluk. hayatlarinda okullarda okutulan "inkılap tarihi ve atatürkçülük" derslerinde ogrendikleri resmi idelojiden baska ideoloji bilmeyenlere onerim: eksisozlukte sadece "nutella", "otuzbir", "okan bayulgen" gibi anlayabileceginiz basliktaki yazilari okuyunuz. o sozlukteki bazi yazarlarin sistemi elestirmesi bunyenize agir gelebilir.

editimsi: okurken bazen deli gibi kufrediyorum ama tahammul ediyorum. akilli dusman hesabi.
ağır karizmamdan dolayı internet aleminde ki yokluğumu fırsat bilip , kendi çapında buraları sahipsiz sanmak suretiyle almış yürümüş olay . sana vermiyceğini bildiğin kıza yavşamazsın ya , yeni hevesliler için ekşi sözlükte götünden entry yazmak o denli umutsuzdur efenim , ben hariç tabi açıkçası muhakkak ki .
geçen haftanın en beğenilen entryleri her hafta biraz daha kalitesizleşen sözlük. eskiden böyle miydi yahu. altımıza yarılırdık gülmekten.

bu hafta fıkralarla tur attırmışlar resmen.
an itibariyle bozuk sözlük. yoksa ben mi giremiyorum lan ?
girildiğinde 500 - Internal server error hatasıyla karşılaşılan sözlük. *

4-5 dk sonra gelen edit: kendine geldi.
taklayı atmış sözlüktür.
orada yazar olamayıp, çakma versiyonlarında bok atılmasına maruz kalan sözlük..

(bkz: kedi uzanamadığı ciğere mundar der)
ssg'nin gelmesi dolayısıyla yenilikler yapılacak olan sözlüktür. şu an ki girileme nedenini buna bağlıyorum. yalnız zaman bakımından kötü bir zaman seçilmiştir. neblim, gece yapın, twitter'dan haber verin, şu gün girilemeyecek deyin, bir şeyler söyleyin.. okdee yazı yazdık, ekle dedik götümüzde patladı.. olmadı bu..