bugün

1 sene kadar yazarlık yaptığım sonrasında uçurulduğum ateist yuvası. sözlük moderasyonu ateizme karşı çok duyarlıyken, aynı duyarlılığı dinî mevzularda kesinlikle göstermiyor. ya da bana öyle geldi.
küfürbaz sözlük...
yazarlığı şahsıma ucundan göstermiş daha sonra tekrar çaylaklığa indirmiş sözlüktür.*
sözlük sahibi ssg "yazarlara ayar vermek" niyetiyle kendilerine kimse tarafından kondurulmasa da ne kadar faşizan davranabileceğini göstermiştir bu sözlükte.

maraş katliamı'nın daha önce kahramanmaraş olayları olarak adlandırılabilmesini sorun etmek yerine "8 yıldır böyle usta, yoksa biz faşist değiliz" gibi absürd bir açıklama yapmayı seçmiş, kimi katliam yanlılarının sevinç çığlıklarıyla taçlandırdığı "zaferini" katliam olan bir olayın gerçek yerini bulmasına tercih edebilmiş, yazık.

8 yıl önce bu katliamı "olay" olarak tanımlamış kişi ya da kişileri sorgulamaksa anlaşılan pek mantıklı gelmemiş bu arkadaşa. insanların gözlerinin oyulduğu ve katledildiği bu "olaylara" "olay" demeyi "daha önce böyle yazılmasına" bağlayan kolaycılığına alkış tutanların son kahramanını kutluyorum.
tek farklılığı erken kalkmış olmasıdır.
* a.ş. ünvanını taşımakta gecikmiş olan sözlük.
yine erişilemeyen site. yolumuz yine buralar düştü. çaylak olmamız yakındır.
geri gelen kutsal mekan.
başlıklarda türkçe karakter olayına girmiş ve her yazarına da başlık düzeltme yetkisi gibin bir şey vermiş oluşum.

hadi bakalım...
başlıklardaki türkçe karakterleriyle, moderasyonunun her daim uyanık olmasıyla! gerçekten farklı olan sözlük.
$u an ba$liklarda turkce karakter acilimi yapip ba$liklarin bokunun cikartildigini gorunce $u anki troll saldirisi geldi aklima. hicbir farki yok $u an iki sozlugun. ikiside e$$egin genital bolgesindeki su miktarini tehlikeli seviyede yuksek tutuyor.*

edit: o da bana böyle başlık olmaz olsun dedi. hadi bakalim hayirlisi.
söyle bir başlık açılıp l___/___l böyle bir yorum yapılan sözlük sitesidir!

--spoiler--
bizim köyde göte l___/___l derler cümlesinin tanımlanamayan öznesi.
--spoiler--
an itibari ile sol framade " 1+ 1, %50, 1/2 " gibi abuk subuk başlıklar görmeme neden olan sözlük.
şu hali ile yeni açılmış uyduruk bir sözlük havasında maalesef.
(bkz: eksi sozluk)
türkçe karakter kullanımının açılması ve entry-başlık taşıma olayının bir kısmının yazarlara verilmesi neticesinde, lost başlığını löst başlığına taşıyabilen yazarların bulunduğu ve haliyle gülmekten komaya soktuğu sözlük.

süpermiş ya!
dinime küfreden müslüman olsa dedirten sözük. " biz türkçe karakter açılımı yapmadan önce bilmem kaç bin başlık önceden ayarladık vesaire ama uludağ sözlüktekiler şappadanak atladılar" şeklinde dalga geçen yazarlara rağmen gel gör ki an itibari ile iki eliyle bir çükü doğrultamayan beceriksiz başlık tayıcı yazarlar çeşitli akrobatik şovlar sergilemektedirler. herşeyi geçtim koy ve köy başlıklarını düzeltseydiniz bari. zira koy başlığında köy entarileri gezinmekte.
acilen kendisine yeni bir server bulması, alması ya da sıçması gereken oluşum. özellikle bu saatlerde hiçbir bok yapamadığımız yer. en çok badi tuşunu kullanınca sakatlık veren ekşi engine'ye sahip kurum. sıça sıça bi hal olan site. "yeter be! bok gibi para kazanıyorsunuz alın yenisini artık! illa bildiri mi yayınlayalım amk" dedirten doğa olayı.

edit: tanım tadında oldu mu moderatörüm?
kendisi ile ilgili isteklerin uludağ sözlük'te ne aradığını anlayamadığım sözlük.

madem orda hesabınız var, girin orda yazın derdinizi, burdan oraya aşk mektubu yazmanın anlamı nedir?
enginesi çok afedersin sıçtığı için entri giremediğimiz site. bunu yazıyoruz ki; bu hataların, bu aksaklıkların herkes farkında olsun ve adımını ona göre atsın. uludağ sözlük dururken ekşi sözlük kapılarında sürünmesin.
çaylakların sabrını iyice sömüren sözlüktür. belki 1 sene bile çaylak olarak bekletebilitesi vardır.
uludagsozluk'ün beleş reklam kampanyası.
başlık sayısında uludağ sözlüğün gerisinde kalanmış.

son bir haftalık istatistiklere baktım. ya ben yanlış bakıyorum ya -mesela dün için konuşursak- 1800, 2500 den büyük.
"başlığı taşı" butonunun geçici olarak iptal edildiği sözlük. yavaşlama ondan kaynaklanıyor herhalde. butona tıklayınca şöyle bir uyarı çıkıyor: "geçici olarak servis dışı - sözlüğün ağzına bu mu veriyor bakıyoruz."
sol fraksiyonlar yine çakmıs anlasılan.

edüt: bu ne celal diyenler için, ustteki entry gitmiiiiş...
muhsin yazıcıoğlu ile ilgili daha soğukkanlı değerlendirmelere ulaşılabilecek sözlüktür.