bugün

inci sözlük kurucusu sanki Freud’muş gibi gelirdi. idsel entrylerin ve küfrün şiddetini başka türlü açıklayamazdım.
Ekşi bozdu bozmaz dedik bozdu muhabbeti kenarda dursun. Sağlı sollu trol hesapları da kenarda dursun. Kitlesinin gerçek mizahşörlerini ve kültürel tespitlerini beğenerek ya da severek belki de söverek takip ediyordum.
Uludağ’da sığınmacı empatisini yaşayan da var vaktiyle buralar arsayken değerlendirmişler de. Ancak mukayesenizi haksız buluyorum. Önceden entelektüelimsi hava veren Uludağ’da görüyorum ki Z kuşağı forum havası solunmaya başlanmış.
Rabbinizi nasıl unutursunuz? Hani siz ölülerdiniz de sizi o diriltti? Sonra tekrar öldürecek, tekrar diriltecek ve sonra siz o'na döndürüleceksiniz!

imparator olmayı janım kolay mı sandın?
Dünya'ya kazık çaktım, duyulsun adım...

Doğa'da hiç değişmeyen 1 kanun var;
Güçlüler yaşasın, diye ölür zayıflar!

Kral da benim, padişah da benim!
Bin kere ölsem Yine gelirim,
Zayıfı da ezerim rüşvet de yerim,
Tüm sofralarda hazır yerim!

https://youtu.be/jItFDceJiC0
lan benim burada bir hesabım varmış, ama entry girmediğim için yıllardır çaylak kalmışım, moderatör arkadaşlar bir 100 lük çalışır. halledin bu konuyu.
Bir ekşi sözlük yazarı olarak kapatılmasını doğru buluyorum ancak uygulama şeklini asla.

Vaktiyle entellektüel zeka dolu bir yerken şimdi dejenere, hain ve karaktertersiz abaza veletlerin doluştuğu zehir zemberek bir platforma dönüştü. Küfürün noktalama işareti olarak kullanılmaya başlandığı bir yerden bir fayda çıkmaz artık. Geçmiş olsun.
Yazar olmak bi nasip olmadı sanırım artık bitti.
görsel
tam bir hayal kırıklığı.

siteye erişimin sınırlandırılmasının sebepsizliği, yeterince sorgulanmayışı, hem sözlük yönetimi hem halk tarafında görülen tepkisizlik, gelecekte karşılacağımız nice hak mahrumiyetinin habercisi gibi.

arka plandan danışıklı dövüş kokuları geliyor.
Ekşi Sözlük kapanınca bu ihtiyacı Uludağ Sözlük ile gidermeye başladım umarım bu şey uzun süre olur ve internet sözlüğü denince akla gelen ilk şey bizim sözlüğümüz olur. Yazar olmama rağmen ben bile girmiyordum buraya.
ekşi sözlüğe bugün vpn'siz de girebildim.
kısa vadede açılacağını düşünmediğim sitedir. muhtemelen seçime kadar bu şekilde kapalı devam eder.
Ooo kuki de gelmişşş, yılların eskitemediği kuki
Bi kumanda mevzuu vardı cancazım noldu o iş???
bu ülkede ifade özgürlüğü denildiğinde ilk akla gelen ortam.

ekşi engellenince buralarda neler oluyor diye yıllar sonra uludağ sözlük hesabıma geri döndüm. benim için büyük insanlığın çok da umrunda değildir sanki
Son attığı tweet te, “yaladık yuttuk yaranamadık, buyrun biraz da arkadan vurdurmayı deneyelim, ama açılmazsak da sağlık olsun” modu ile yaralamış platform yönetimine sahip yer.

iktidar değişse sol frame inde yeni iktidara giydirip akp arkalayan başlıklar okuruz diye anladım. Sonra da o kibirli ssg her tartışmaya giren nerd gibi sorulan soruya soruyla karşılık verir, liboş takılır.. midem bulandı lan resmen, o değil yazık hakikaten düzgün çok insanla karşılaştım. Alışkanlık değiştirmek için doğru bir zamanda olduğumuzu gösterir gelişmeler tabe.
Eskiden gerçekten kutsal bilgi kaynağı olan, şimdilerde ise kamu düzenini tehlike altına sokacak kadar provokasyon başlıkları olan, sol tandanslı aydıncılık oynamayı seven bir yığın ergenin toplanma yeriydi, kapatılmaması bir mucizeydi zaten geç bile kalındığını düşünüyorum.
Gitti iki gözümün çiçegi yastayken araya kaynattılar.
her ne kadar eski kalitesi olmasa da her gün akşam eve geldiğimde açtığım siteydi. hala açmamışlar.
ssg nin sözlüğü başak purut'a devretmesiyle birlikte başak purut'un anında ortamı ticarethaneye çevirme açgözlülüğü ve önlenemez para hırsı yüznden kapatılan sözlük platformu. çokta iyi oldu. umarım bir daha hiç açılmaz o sözlük. içinde patlasın kanzuk.

18 senedir ekşideyim ve son 2 yıldır sözlüğün admin kadrosu denilen kadro, sol frame'i sürekli am, göt,s!k meme ve troll başlıkları gündem eden yarak kafalıların kankaları. akrabaları eşleri dostları.
ekşi ye ve yönetim kadrosunun bu iğrenç ve mide bulandırıcı tutum ve tavırlarına karşı sözlüğün eski kadrosu zaten bir harekete başlamıştı lakin sağolsun sözlüğün embesil adminlerinin sayesinde daha onlar başlamadan kendi ayaklarına sıktılar.
daha ikinci dalga hareket geliyor kanzuk efendi hazır ol.
yazarak nefes alabildiğimiz bir ekşi vardı onuda sağolsun pislik zihniyet elleriyle boka çevirdi.
allah belanı versin kanzuk ve ekşi sözlük yönetimi. bizden kazandığınız paralar hastanelerde şifa ararken harcayın. şifa da bulamayın ama gidip gelip sürünün.
Sadece Kürt ve Ermeni kökenli insanların yazar olabildiği bir sözlüktür.

Sözlükte Türklük vurgusu yaptığım için binlerce entry girdiğim hesabımı uçurdular hem de faşist diyerek beni yerin dibine soktular türk'üm demek ne zamandan beri faşistlik oldu yani siz aynı zamanda Atatürk düşmanısınız çünkü Atatürk de her fırsatta Türküm diyen biriydi işte ekşi sözlük böyle bir yer arkadaşlar.
yuh ya eksi ye vpn le giriyoruz, yaziklar olsun. bu ulkede istedigim her sey ya pahali ya da yasak
son yıllarda her türden troll oluşumları yüzünden çekilmez bir yer haline gelmişti. ama bu durum komple yasaklanmasını gerektirmez.

yine de başındaki dürümcüyü savunmaya değer bulamıyorum. reyting için trolleri savunup gerçek yazarları karşısına aldı sürekli, artık o troller savunsun kendisini.
bdk kararı ile erişime engellenmiş sözlük.

trollerin sahipleri erişime engelliyor, bu troller vpn indirip hala takılıyor. oğlum efendileriniz girmesin kimse diyor. tasmalarını gevşek bırakmayın bu kadar yahu.

neyse en azından sahibinin yalılarda fotoğrafları yok. **
kapıyı kilitlesen de bacadan girilebilen mekan.
özlediğim.

Bu da buradaki ilk entry olsun. Kendimi misafirlikte gibi hissediyorum.

Sevgili yazar arkadaşlarıma selam ederim. Umarım tekrar evimize kavuşuruz.

(bkz: Şükela modu nerde ulan)
sahibinin kim olduğunu biliyonmu bir araştırsana yukarıdaki.
Ekşi sözlükte cicegi burnunda bir yazarim. Zamaninda cok elestirdigim sozluk engellenince kiymetini anladim. "Her arayan bulamaz, ancak bulanlar hep arayanlardir" sozu geldi aklima. Sözlükte sacma yazilar yer alsa da en yalin ve genis bakisli yazilari orada buluyordum.
Sahi cahilligimden soruyorum: mekşisozluk diye bir site adiyla ayni alt yapıyı kursak kullanabiliyor muyuz?
(bkz: Meltem banko) basliklari gibi bir alternatif site düşündüm kendimce.
Elbette vazgecmek degil bu. Vazgecersek kaybederiz.