bugün

şu an feci biçimde kasmakta. bana mı öyle geliyor?
sözlükler aleminin bir numarasıdır.
kimse kendini kandırmamalı bu konuda. diğer sözlükler birer klondur.
ekşi sözlük günümüzde sosyal medya denince türkiye'de akla gelen ilk mecralardan birisidir.
bir çok şeye etkisi görülmüştür behzat ç'nin sezon finaline bile,

http://www.eksisozluk.com/show.asp?id=27980335

vee;

http://www.youtube.com/wa...&v=M46XiqSBLPo#t=116s
Ekşi sözlük bir zamanlar 1 numara olduğu şimdi ise uludağ sözcüğün artından düşüşe geçen sözlüktür.
türkiye nin en büyük sitelerinden biri. bazen haber sitelerinden daha hızlıdır.
ama son zamanlarda gerçekten can sıkan bir durum var. özellikle futbol maçlarında alakasız girilen entryler hakkında bu sıkıntı.
örneğin galatasaray maçını izliyorsun. sahada hagi yok papescu yok hakan şükür yok. ama bakıyorsun, hagi attı 2-0 oldu. papescu attı 3 oldu gibi yorumlar.
belli bir yaşa gelmiş insanların bu şekilde eğlenmesi garip.
en azından seviye korunmalı.
bugün yolda yürürken aklıma gelen ve az önce arama motoru marifetiyle varlığından haberdar olduğum klon.
ilktir, candır. yazar olabilmek için en az 1 yılı gözden çıkarmak gereklidir. aslında yazar olduktan sonra insanın üzerine bir ağırlık çöküyor. " ulan bir yazar olayım onuda yazacam, bunu da yazacam " diyorsunuz ama nafile. ayrıca " 10 adet entry kasayım 1 yılda beklerim sorun değil. " demeyin. çünkü aralıklarla da olsa ziyaret etmezseniz bir bakmışsınız ki hesabınız uçmuş. ne kadar çok online olur, ne kadar çok oy verirseniz o kadar çabuk onaylanırsınız.
betalı haliyle kendini resmen bitirmiş sözlük..
yazar sırasında on mılyonuncu olup uludag da savunan cocukların oldugu sozluk.
burada çamur atarak egomu tatmin etmek istediğim sözlüğümsü. ekşi'de hesabım yok, ekşi yazarları beni hiç mi hiç ilgilendirmiyor ama bir gerçek var ki egoları tavan yapmış bu popüler kültür artıklarının bu ülkeye en ufak bir katkısı olmadığıdır. çoluk çocuk da bunları bir şey sanır o kadar. hepsi de çakmadır, batı taklitçisidir. bunu da açık ve net bir şekilde buraya yazıyorum sevgili kardeşlerim. *
hala girdiğimde şu ibareyle karşılaştırır ''şu anda çaylak onay listesinde 27350. sıradasınız. bu sıra ilk defa onay bekliyor olmanıza ve 10 entry'yi ne zaman doldurduğunuza göre belirlenmektedir.''

sekiz ay oldu amk.
şu anda çaylak onay listesinde 350xx. sıradasınız diyor hoca hazretleri. 2. hesap için de ne kadar bekledik.

not: xx koymasam sıradan kim olduğum anlaşılır silinir * *
2 3 format hatasında direk çaylak statüsüne ve lanetli diye bir statüye düşürüldüğünüz sözlük.
öyle 2-3 gün de değil, 1 hafta dayıyor herifçioğlu..
ssg adlı admin'in kurmuş olduğu yaran sözlük. her gün bu sözlük içindeki komik olaylar yüzünden ailecek yerlerdeyiz.
kendisine gerçek olarak sunulanları sorgulamayı bilen yazar sayısının, sorgulamadan kabul eden yazar sayısından, hala çok olduğu sözlük. sözlük insanlara sorgulamayı öğretiyor olabilir mi? bilemedim açıkçası..
belirli bir format olmadigi icin caylaklik suresi de yok. yani kayit olur olmaz yazarsiniz.
buyuk yenilik. forumla sozluk arasi bir olu$um. lazimdi zaten boyle bir sey.
2001 yılında yazmaya başladığım ve gerçekten çok keyif aldığım sözlüktü. ancak kendini beğenenler tarafından birkaç eleştiri getirdim diye atıldığım sözlüktür.
yok ilk göz ağrısı yok ilk sözlük, diğerleri onun klonu falan filan. hepsi boş. teknolojik düzende eski eskidir. geçmişte kalır arkadaş. bugün motorola yı tanıyan yok ama adamlar 1900lü yılların başında kurulmuştu. ve ilk işlemciyi üreten teknolojik devdir. lise yıllarımda motorolanın 64000 işlemcisi ders olarak anlatılırdı ama bugün google motorola yı satın alıyorsa ekşi sözlük te kendini yenileyemedikçe akıbeti iyi olmaz.
ekşiyi eleştirmeyi düşünmüyorum bile. ben hala yazmaya devam ediyorum ve burada açtığım en az 5-6 başlık daha ekşide açılmamış. burada kaybeden ben mi oluyorum. tabii ki hayır. ekşi düşünmelidir.

bu sosyal medyada yeni bir konsept gerekli ve bunu bulan ekşiyi de uludağı da süpürür.
sözlüklerin 1 numarasıdır.
anlam veremediğim bir şekilde çaylak onayı bekleyen hesabımın uçurulduğu sözlük. ulan unutmuşum bile ben onu orda bir sıradaymış falan da neden uçar ki?
orospu çocukluğu kokan olu$um. tam 4 kez sıramı beklerken uçurulmam neyin açıklamasıdır? o zaman açmayın olm alımları. umut vermeyin ibneler.
sözlük aleminin kral sözlüğüdür. özellikle eskiden yapılan tanımlar çok kalitelidir.
yazarlardan birisi şu an muhtemelen intihar ediyor.aynı yazar uludag sozluktede yazarmış.bidi bidi bi sus artık nick ile.
o değil de sağda solda bazı kapıları açıyor ekşide yazar olmak.
üyelik şifremi unutup, şifre sıfırlama işlemi gerçekleştirmek istediğimde, sözlüğün gönderdiği mailde sürekli hata veren oluşum.
kayıt olması kolay yazar olması yıllar alan sözlüktür. başvuruda patlama olması faydalarına değildir, insanlar farklı sözlüklere yönelmektedir. zaten ekşi sözlüğün diğer sözlüklerden üstün olan yanı yoktur, tek farkı ilk olmasıdır. alternatifler mevcuttur.

(bkz: uludağ sözlük)
itiraf edeyim alışmaya meyilliyimdir. yani bi' şeye alıştığım zaman yenisini zor beğenirim. ama bu "beta" hakkaten kullanışsız ve gözü yoruyor.