bugün

an itibariyle inci sözlük ün tecavüzüne uğrayan sözlük.

(bkz: incisozluk un ikinci ekşisözlük ziyareti)
gerçekten kabak tadı vermiştir.
edit:inci sözlük ziyaretinden bahsediyorum tabi.
civcivler basmıştır. çok sevimli olmuştur. sarı sarı!
an itibariyle mefta olan sözlük. artık uzamaz bu olay inşallah kabak tadı vermeye başladı cidden.
(bkz: ssg)
300 tl aylık verseler yine yazmam.
çokluktan bokluk kokusunun geldiğini anlatan sözlük. öyle çok boku çıktı ki gereksiz bir ton şey yazılıyor. tamam gerekli kayda değer çok bilgi var eyvallah ama öyle saçma şeylere konular açılıyor öyle entryler giriliyorki oha dedirtiyor insana. sırf yazmak için yazan abuk subuk şeyler yazıp kendini farklı göstermeye çalışan ve tatmin eden insanlarla dolmuş malesef. kısacası boku çıkmış işte.
en iyi sözlüğün kendisi olduğuna inanmış ama en iyi olduğunu düşünmesine rağmen sürekli diğer sözlükleri baltalayıp yermeye çalışan sözlük.
ipne moderatörlere sahip sözlük. evet bildiğin ibne.

troll'lerin tavsiye ettiği kişilere ayrıcalık tanıyıp, beklemede olan onbinlerce yazarı umursamadan çifte standart uygulama ablaklığını gösteren ipnelerin yönettiği sözlük. yeah ben burdan sözlüklere saydırmaya bayılıyorum.
"chatroulette'te fethullah gülen'i görmek" başlığını "72 yaşında seks" başlığına yönlendiren bir moda sahip oluşum. söz konusu başlıkda deniz baykal'ın kaset olayına değiniliyor. ekşi bitti derlerdi de inanmazdım.
uludag ve eksi de yazilanlari bol bol okuyan biri olarak cok rahat soyleyebilirim ki, eksisozlukteki yazarlarin bircogu, uludagsozlukteki yazarlarin bircogundan daha donanimlilar.

ayrica uyeligimin artik oyalanmasi icin sabirli bir sekilde beklemeye devam ediyorum eksisozlukte.
eskiden akp karşıtı entyrlerimiz en beğenilenlere girerken şimdi zamanın ötesine gidiyor. dinle alakalı negatif düşünceler içeren entrylerimiz sonrası mesaj yağmuruna tutuluyoruz. o kadar dandikleşti ki sözlük son yıllarda nutella yahut browni sevgisi içeren entrylerle ayakta duruyor yazarlar. garip vesselam, eski günleri özlüyoruz.
Google da bir şey ararken mutlaka karşımıza çıkan sözlük.
medya kralı programında sansürden bahsederken, yaklaşık bir küsür yıl önce "yaşasın tam bağımsız lazistan" başlığına, "lazlar böyle bir hainliği yapacak son ırktır" yazdığım için, beni yazarlıktan atmış olan, hangi fikrin, hangi düşüncenin yandaşı olduğu algılanamayan sözlüktür.
banu kaya'ya yapılan torpil hakkında açılan tüm başlıkları silen sözlüktür.
google a ibne yazıp kendimi şanslı hissediyorum butonuna basınca açılan site.
tayyip erdoğan'ın lafından sonra nereye baksam "üzüm" gördüğüm sözlük.
--spoiler--
merhaba arkadaşlar,

moderasyon olarak çaylak alım sürecini iyileştirmek için yeni bir karar aldık. bundan böyle bir çaylağın moderatör onayına gelmesi için eski kriterlere ek olarak son 24 saat içinde login olmuş olması gerekecek. değişikliğin amacı sözlüğü düzenli takip eden, katkı yapmaya hevesli çaylaklara kolaylık sağlayarak daha kısa sürede aramıza katılmalarını sağlamaktır.

kamuoyuna saygıyla duyurulur.
--spoiler--
yazar alımında bazı ek kriterler getirmiş sözlük.

-alıntı-

merhaba arkadaşlar,

moderasyon olarak çaylak alım sürecini iyileştirmek için yeni bir karar aldık. bundan böyle bir çaylağın moderatör onayına gelmesi için eski kriterlere ek olarak son 24 saat içinde login olmuş olması gerekecek. değişikliğin amacı sözlüğü düzenli takip eden, katkı yapmaya hevesli çaylaklara kolaylık sağlayarak daha kısa sürede aramıza katılmalarını sağlamaktır.

kamuoyuna saygıyla duyurulur.

-alıntı-

bana göre yanlış bir politika izliyorlar. asıl yapmaları gereken son 24 saat online olma durumuna göre değil, en çok online olup da en çok oylama yapan çaylakları almaları gerekmektedir. çaylaklık sıralamasını da bu bahsettiğim kriterlere göre tekrar düzenlemeleri gerekir. çünkü bir çaylağın son iki yıl içerisinde hemen hemen her gün online olup, onlarca yüzlerce entry oylamasına rağmen hala da yirmi bininci sıralardaysa ben bu işte bir yanlışlık var derim. ayrıca owencan gibi gerzeklerin sözlüklerinde yazar olmaları da cabası.
ekşi++ eklentisiyle gayet güzel olan sözlük. donuzları engelleme; reklam temasını iptal etme, direk dön bebeğim yapan; youtube linklerini ve resim linklerini gömülü hale getirerek direk main frame'de gösterebilen ve daha özelliği olan kullanıcıya kolaylık sağlayan bir script'e sahip sözlüktür.
uludağ sözlükten önce çıkmış sözlüktür.
ama uludağ sözlüğü özenti yapmaz.
yazar alımında yaptığı değişikliğin temelinde ticari kaygılar olma ihtimali çok yüksektir. hergün giriş yapsınlar tıklanma sayımız artsın bununla orantılı olarak reklam gelirimiz artsın mantığı.

ucuz bir numara ama etkili olacak. mecburuz hergün tıklamaya..
yaklaşık 2 yıldır çaylak olarak beklediğim ve artık bokunun çıktığını düşündüğüm sözlük.

2 sene önce 36 bin küsürlerdeydim, şimdi 27 binlerdeyim. 2 senede 11 bin kişi geçmişse ve artık çaylakları yeni bir kriterle alıyorlarsa bile büyük ihtimalle bir 2 sene kadar daha çaylağım.

ha bu benim için önemli mi? hayır, zerre kadar değil. uludağ sözlük'te yazar olalı çok olmadı. birkaç gün oldu, bir hafta bile değil. 20. entry'mi girerken, ulan burda da beklerim kesin. 2 sene olmasa bile bir iki ay falan beklerim ha. diye söve söve kapattım. ama sonraki gün bir baktığımda yazar olarak alınmıştım.

ha eğer ekşi moderasyonunun götü bu kadar kalkıksa, orda üç beş satır bir şeyler çiziktirmek için yıllarca beklememiz gerekiyorsa, çok sikimde değil açıkçası. ben ulu ile mutluyum.
saydığım sevdiğm sözlük. iyi yazıları var. sözlüklerin babası.
inci sıçramış bir sözlüktür. Tabi şimdi biz burada kolamızı içip, bitarafımızı kaşıyarak yazabiliyorsak bu ssg' nin ve ekşi sözlüğün sayesindedir. Ama ..

Şimdi bakıyorum 3-5 başlığa ekşide. bkz' lar altından adam haklı beyler, yine bkz' lar altından cCc' ler falan. Yani olmuyor. Anlamı vardır yoktur, ironidir değildir, dalgasınadır bilmemde, ben o '' kutsal bilgi kaynağı '' nı seviyordum sanki. Rahatlıkla söyleyebilirim, şuan uludağ bir burun kılı öndedir.