bugün

Ekşi güzeldir. Burada yazdıklarımı orada yazsaydım diye hayıflanmıştım yazar olduktan sonra.3 aydır yazmıyorum buraya nerdeyse bıraktığımdan daha kötü bir halde buldum. Fakat ulunun birçok hatırası ve ayrı bir yeri vardır bende. mesela keyf ya da hasetlik için entrylerimizi eksileyene "sen orospu çocuğu musun yoksa orospu çocuğu sen misin " diye demek bile gelmez içimde burada. Seviyeyi düşürmekten imtina ederim. Okuyan, takip eden, en çok da kendim için.
'geçen gene ekşide yazıyorum' halleridir.
'ekşi kışlığım uludağ yazlığım, ben yaz insanıyım abi ya' hikayeleridir.
'ekşide çaylakım uludağda yazarım' gerçeğidir.
'ekşi hayallerim, uludağ ve ben' senaryosudur.
'ekşide hesabım var hikayeleri anlatırken, uludağda sol frame seviyesini çekiştirmek ve her başlığa entryler dizmek' fluluğudur.

hal böyleyken bir tdk sözlük yazarı olmak değildir. ekşi de ekşidi.
an itibari ile olduğum şeydir.
görsel
2010 yılında yazar olmuştum. Bi kaç kez girdim çıktım hevesimi aldım bıraktım. Beni hiç sarmamıştı açıkcası.

Öyle ki nickimi bile unutmuşum.

2013 yılından beri buradayım her şeyine rağmen buradan vazgeçip de oradaki bokluların arasına katılmam. Zira Ben buraya ait olduğumu biliyorum. Orası bana göre değil.
sanırım 2000 yılında ilk hesabımla yazar oldum. birkaç ay sonra, şimdi gerekçe gösterilmeden ve yargılanmadan görevden alınan melih gökçek yüzünden hesabım silindi. sonra göte göt denmesine müsaade edilmeyeceğini düşündüğüm bu mecraya bir daha bulaşmadım. sonra geçen sene, uluda çok fazla çaylak yapıldığım için yeni hesap açtım. şimdi yine yazarım ama orada değil burada yazarım. burada yazmama izin vermediklerinde orada yazıyorum.

bok çukuru.
kedi ile aynı atomlara sahip olan ciğerin hikayesini akıllara getirmiştir.

eleştiri yapılır da böylesi komik olmuyor mu?

hadi olayı biraz somutlaştıralım. 150 bin lira civarında bir bütçeniz var. araba almak istiyorsunuz ancak bmw'ye paranız yetmiyor malum. siz de gidip bir honda civic alıyorsunuz.

ve arkadaşlarınıza diyorsunuz ki:

- bmw gerçekten boktan geldi bana. zaten herkes bilir kötü yanlarını bu alman markasının. neyse baktım civic var, dedim bunu alıyorum.

arkadaşlarınızın tepkisi ne oluyor dersiniz?*
hiçbir numarası yoktur. buradaki birçok yazarın yaşı kadar senedir yazıyoruz bir günden bir güne eve bir maaş çeki falan gelmedi. anca doğum günlerinde mesaj falan geliyor "tebrikler kılların biraz daha ağardı mihehhe" baabında..
Fazla siyasetten çaylak olup da halen bir ideolojinin taraftar sifatını ( sosyalist ) adının (Ceyda) Önüne almak da ne bileyim..hayattan ders çıkarmak lazım. Sanırım bu sosyalistlerin eksikliklerinden biri.
Buraya göre biraz farklıdır. Zamanında vardı. Teröre karşı vermiş olduğum mücadele nedeniyle silik yedim.
Ekşi sözlük yazarı olamamak şeklinde değiştirilmesi gereken başlıktır. Zira aylardır çaylak onay listesinde 30 bin küsür sıradayım.
Pek bir esamesi olmayan durum. O değilde burada yazdıklarımı orada yazsam bir gün tutmazlar. Ulu candır.