bugün

heyecanla bekliyoruz.
Yılmaz erdoğan'ın senaryosunu kendi yaşamından yola Çıkarak yazdığı film. dedesi mehmet sait atay'ı reis karakteriyle bizzat kendisi canlandıracakmış efenim.
ilk fragmanı yayınlanan dönem filmidir. Başarılı bir işe benziyor. Göreceğiz.
şöyle bir fragmanı yayınlanan film. http://www.youtube.com/watch?v=SDr5dRin-lw

daha önceki yılmaz erdoğan filmlerini sevdiyseniz bunu da seversiniz gibi. bence iyi bir seyirlik olacak.

"hemen? hemen hemen" muhabbeti iyiymiş
fragmanı güzel ama uzun fragman korkutur beni. bütün filmin numarası bu kadarmış gibi gelir. ayrıca fatih artman ı görmek iyi geldi lan.
subliminal pkk mesajlarıyla bezeli kürt milliyetçiliği propagandası yapacak film.

bkm kafes gibi ülkücü filmlere salon açılmaması için maddi manevi bütün imkanlarını seferber ediyor, kendisi dilediği propagandayı bini aşkın salonda yapabiliyor.

ve hükümet uyuyor.
görsel
80'li yıllardaki hakkari ile şimdiki hakkari arasında çok büyük fark olmadığını anladığımız film.

o zamanlar çarşıdaki herkes erkekti,şimdi çarşıdaki 100 kişiden 90'ı erkek *

35 senede bu kadar geliştiysek 100 yıla uzaya çıkarız aq.
fragmanı filmden birşey beklenilmemesi gerektiğini haykırıyor.
alacağınız her bilet pkk'ya silah ve bize şehit olarak geri dönecek.
-bu türkan hanım dedikleri kadar şey midir?
-ney midir?
-güzel midir?
-ne kadar dediler?
-çok dediler,
-az demişler.

fragmanı beğendik kendisini bekliyoruz efendim. bir vizontele tadında olmasını umuyoruz.
yılmaz erdoğan'ın ustalık eserim dediği film, hakkaten de öyle. bayıldım. hem kahkahalarla, hem gözyaşlarıyla izledi bütün salon. tavsiye ederim izlemek isteyenlere.
izlediğim ve pişman olmadığım Yılmaz Erdoğan filmi. ne abartı espri ne abartı acı vardı. öyle samimiydi. artık olmayan ,olamayan..
Vizyontele'yi ilk defa , karanlık bir odada 36 ekran televizyondan izlerken "keşke" demiştim ; bu filmi vizyondeyken sinemada izleyebilseydim. Bu gün bir başka filmi izlemek için gittiğim sinema salonunda Ekşi Elmalar'ın afişini gördüm ve o keşke'm aklıma geldi ve bilet aldım.

Film gayet güzeldi, kimi zaman güldürdü kimi zaman hüzünlendirdi, bence tek aksayan nokta ; sanal olarak oluşturulmuş dağ görüntüleriydi.

Not: Saçma sapan belden aşağı güldürü unsurlarının yahut salt aşk temasının işlendiği filmler hariç olmak üzere yerli sinemamızı desteklenmesi ve küçük görülmemesi kanaatindeyim./
gayet guzel ve etkileyici film. reis karakteri cok gercek olmus ve yılmaz erdogan cok iyi oynamis. ersin korkut ve farah zeynep bile iyi oynamis. kesinlikle izlenilesi bir film.
yeşil renkli sert elmalardır.
Samimi bir Yılmaz Erdoğan filmi ama daha da doldurulabilirdi senaryo. Dizi gibiydi devamını bekledim yani.
(bkz: fatih artman)

Olum bu adam efsane ya. Cep harçlığı için girdiği Behzat ç'den, şimdi sahnelere setlere harbi oyuncu olmak için çıkıyor. Samimi roller de yakışıyo adama.
Yolun açık olsun harun.
Samimiyetle edebi oyunları birleştiren izlenesi film.
Masumiyet, ilk aşk, ilk öpücük, ilk ayrılık, ilk hayal kırıklığı...
Nerden nereyenin filmi, hayatın senin için plani vardirin filmi.
"Ve böylece ilkokulumu bulmuştum"
Filim yılmaz erdoğan'ın başarılı filimlerinden gayet güzel izlenir bir filmdi. Bir çok kişinin izledikten sonra tepkisi güzel olucaktır.
ne umduk ne bulduk filmi. çok kopuk bir senaryo. tarih ve mekanlarda kaymalar var.

ırmakta yüzen kadınların hatları belli oluyor. abazalara duyurulur.

--spoiler--
bok var antalya'da. hepiniz gelin...
--spoiler--
Her anlamda başarılı bulduğum, keyifle izlediğim, gülümsediğim zaman zaman hüzünlendiğim y, erdoğan filmidir.
O topraklara yakın topraklara ait insan olmamdan ötürümü müdür nedir ince detaylar beni benden aldı, sıcak ve samimi buldum.
(bkz: ee yoğurttur bee nedir)
En vasat yılmaz Erdoğan filmi diyebilirim. Güldüğüm sahne bir ya da ikidir. Ağlatan sahne desen o da yok. Öyle vakit geçirmek için gitmiş gibi gereksiz oldu biraz.
izleyip belli kesime destek vermeyeceğim sinema filmi.
En ünlü ekşi elma cinsleri hüryemez ve arapkızıdır.