bugün

bu hikayeden çıkarılacak derstir:

" birgün güzellik ve çirkinlik bir deniz kıyısında karşılaştılar. ' hadi denize girelim.' dediler ve giysilerini kıyıda çıkartıp yüzdüler.
bir süre sonra, çirkinlik kıyıya dönüp güzelliğin giysilerine büründü ve yoluna gitti. güzellik de denizden çıktı, kendi giysilerini bulamadı, ama çıplak olmak utandırıyordu onu, çaresiz çirkinliğin giysilerine büründü. ve yoluna devam etti.
o gün bugündür insanlar onları birbirine karıştırdılar. fakat gönül gözleri açık olanlar her güzelliğin içindeki çirkinliği ve her çirkinliğin içindeki güzelliği görürler..."
yıllarca söylediğimiz yalanlardan biri.
netten tanışılan bi kızın çirkinim demesine karşılık yapılan bir blöftür.
imkansız bir tespittir.

bir insanı dış görünüşünden ayrı düşünmeniz ya da sevmeniz zaten mümkün değil. insanın ruh hali, konuşması, karakteri, tavırları ve dış görünüşü birbirinden ayrılmaz bir bütün. zaten o "bütünü" seviyorsun. bir insanın ne kadar iyi olduğunu düşünürken bile yüzü gözlerinizin önüne gelir.

yani kim kimi kandırıyordan öte mantıksız bir sözdür başlı başına.
kimsenin inanmamasına rağmen herkesin savunduğu felsefe.
yalan oğlu yalandır.
bu bünye böyle yalan görmedi arkadaş.
ruhun ve karakterin şekillendireceği dış güzellik önemlidir.
Yalan olduğuna inandığım önermedir. ne 10 numara insanlar gördüm tipi bişeye benzemediği için yanlız...
yüzyılın en büyük yalanlardan sadece biri.
dolaylı yoldan kısmen de olsa doğrudur. evet, en başta fiziksel güzellik dikkati çeker, fakat kimin kime neden güzel geldiğini ruhsal olarak açıklayabiliriz.
doğrusunun şu şekilde olduğuna inanırım.
başlatan dış görünüştür.
nasıl biteceğine ise ruh güzelliği karar verir.
Derrmişim. Böyle bir önerme sunanlara sadece gülüyoruz.*
Yatak odalarinda kese kagidi koleksiyonu vardir bu felsefeyi savunanlarin. Hatta bazen ruh cagirip gelen ruhlarla da sevistikleri oluyordur. Tey allah'im!
kime sorsak buna katılır fakat kimse içi güzel olsun yeter demez.

(bkz: yalan)
zaman zaman doğru çıkabilen önerme lakin ruh güzelliğini tamamlayıcı fiziksel özellikleride varise tabi.bu tezi savunanlar siz, ruhuyla mı sarılıp geziyosunuz yahu? ruhu esmerleden mi hoşlanacağız nedir yani? hem o ruh güzelliği diyenleride bizzat s*ksinler yani yok öyle bir şey sözlük.
Palavranın Allahı. Ruhuyla mı yatağa giriliyor şahsın. Ve hafazanallah bu durumda, beden değil ruh mu şey ediliyor?
Erkeklerin çokca başvurduğu bir yalan farkında olan bayanlarınsa inanırmış gibi yapıp bile bile tav olduğu önerme.
ne iç güzellik ne dış güzellik. kafalar güzel olsun yeter.
günümüz dünyasında kesinlikle ve kesinlikle kabul edilmeyecek önermedir. ben tüm aktiviteleri sana bakarak, senin vücudunda, senin vücudunla yapacağım. ruhunu ne yapayım? katlanmak isteyen her şekilde katlanır kişiliğe. hem hangi ruh güzelliğinden söz ediyoruz? şu dünyada bir avuç iyi insan kalmış, onların da nesli tükeniyor.

edit: insan olarak, psikoloji ve kişilik olarak aynı dinamikleri farklı ölçülerde gösteriyoruz hem. ortam ve şartlar uygun olduğu müddetçe bir insan iyi ya da kötü olacaktır. doğal ruh güzelliğinden söz etmek mümkün bile değilken, hala bunun adının anılması ilginç. sen o iyi insana bir fırsat ver bakalım, neler olacak. *
Ruh guzelligi ile mi sevisecen yavsak diye cevap vermek istedigim sacmaliklar silsilesi,salaklar ordusu.
(bkz: ya bi yürü git)
biride çıkıp demiyor ki nereden anlayacağım ben iç güzelliği.
özellikle taşrada annelerin erkek evlatlarını kafalarken kullandığı ifade.

+ hacıpayandaların kızı, gül gibi yavrım ! herşey güzellik değil.
şeklinde devam eden diyalog sonunda çocuğun kafalanması veya kızın zorla çocuğun koynuna sokulması ile son bulan eylemdir.

hayır benim rahmetli babaannemle dedemin olayı bu. adam yakışıklı, ee babaannem de pek adriana lima sayılmaz. baya bi uzağında hatta.
neyse sonunda bir gece yarısı operasyonu ve tak koynunda. sonra adam evliya oldu tabi kendi dine vermekten rahmetli.
şaka değil bu gerçek.

diyeceğim dikkat edin. yemeyin bu numarayı.
Ben biliyorum tanıştıktan sonra ruhun yüze yansımasıyla fiziksel kusurları ortadan kaybolan insanlar.
söylersem (kendi payıma) yalan söylemiş olacağım riya dolu söz.