bugün

kompleksli kişilerin hissettiği duygudur. hava atma aracı yerine, iletişim aracı olarak benimsense daha faydalı olacaktır.
sağlıkçı ağzıyla öğüt vermek genelde işe yarar:
+aa bilmiyor musun bunlar ne çok radyasyon yayıyor.
-tamam anladımda neden r leri vurgulu söylüyosun ki?
+benim telefonun 'r' tuşu bozuk ondan heralde...
-hıı bozuk bi de takoz..
+efem?
-yok bişey
yada
-ya abi bunlar daha zor dinleniyo öyle takoz gözüyle bakma.
+tabi tabi yüksek işçilik varya bunda.
-ya niye dalga geçiyosun valla bak.
+tamam söyle de bi ara ceviz kıralım onla.
kıçında don olmayıpta son model cep telefonuyla gezenlerden daha az utanılacak durumdur.
saçma bir davranıştır. unutmamalısınız; düşük model cep telefonları her zaman pahalılara göre daha sağlam olur.
en son lise birinci sınıfta başıma gelen olay. nokia 3210 kullanıyordum. şimdi utanmıyorum nokia 1100 kullanıyorum.
benim gibi bluetooth,kamera vb. özelliklerin peşinde olmayanlar için utanmaya gerek yoktur.telefon arıyormu mesaj çekiyormu yeter.
(bkz: bin liralık telefon kullanıp 1 kontörü olan şahıs)
iyi model telefon kullanan insanlar kendini beğenmiş mi yani şimdi? teknolojiyi kullanmak kendini beğenmişlik mi ? eski model telefonla utanınılacak birşey yoktur ancak, iyi model telefon kullanan insanlarıda aşağılamak yersizdir.
4 senedir nokia 6600 kullanan bir insanım iphone yanında halt etmiş.
bluetooth kızılötesi modem senkronizasyon zilyon tane program kaldırma özelliği var.
bir gün gelecek eski telefonlar moda olacak, işte o gün utanma da ortadan kalkmış olacak...atmayın onları.

edit: o gün gelmiyor, geleceğe de benzemiyor.
neresinden utanıyorsunuz ki ? fıstık gibi telefonlar . (bkz: eskiler güzeldir)
Utanılacak bir şey değildir.
kapitalizmin imanlarındandır.
yakın zamanda mevta olan on küsür yıllık 7110'um ile utanmak şöyle dursun gurur duyduğum gibi, milletin de dikkatini çekerdi hani, tıpkı on sene önce olduğu gibi.

o değil de nokia'nın gelmiş geçmiş en iyi modeline düşük dedim bak şimdi, lafın gelişi...
Hiç utanılacak bir şey değildir kullanılır mı kullanılır ne fakirlik göstergesidir ne de statü düşüklüğünün. Verdiği radyasyon miktarı da diğer telefonlara göre düşüktür sağlıklıdır yani.
yaşlanınca kendinden utanmak gibi birşeydir .
ortamlarda o malum arkadaş iphone 6 plus'ını masaya koyunca hissedilmesi muhtemel duygudur. birde telefonu gözünüze sokar " şuna bak yeni aldım çok güzel değil mi?" diyerek. ben de inadına çıkarır telefonumu onunkinin yanına koyarım her ne kadar minicik kalsada böyle saçma nedenlerden ötürü utanmamak lazım.
Ayıp karşıladığım tavır. Bi tane telefonum vardı çok severdim bi abi istemişti telefonu bozulunca uzak diyarlarda unuttum geldim.hala düşünüp düşünüp üzülürüm. 40 liraya almıştım.
hayatımda kullandığım hiç bir telefonu masaya koymadım. yani koymuşumdur ama hani bakın iphone 5s kullanıyorum diye yapmadım. telefonu düşürdüm ekranı kırıldı. 400 lira verip tamir ettirdim ama düşürüp kırdığım için kendimi kötü hissetim ve sattım. parasıyla da gidip sıfır bir samsung aldım. düz dümdüz bir telefon ama kapaklı en sevdiğimden. konuştuktan sonra kapatırken bildiğin klip çekiyorum.

utanmak biraz abartı bir ifade ama yine de bir burukluk olmuyor değil. hani fight clubda geçtiği gibi yaşam boyu sahip oldukların sonunda sana sahip oluyor ama fark etmiyorsun.
utanmak için çok saçma bir neden. sanki her iphonu olan zengin. ulan adamlar elindeki herşeyini satıyor son çıkan telefonu almak için hayır bir önce ki telefonla arasında çok fark olsa neyse yine aynı telefon aynı işi yapıyor.
Teknolojinin gelişirken bizlerin içerisinde de geliştirdiği bi duygudur. Düşük model cep telefonu kullanıp utanmayan kız bulursanız evlenin direk.
Ne utanacaksın? Bir telefona araba parası dökenler utansın. 20 yıllık bir Nokia 3210’um var ikinci telefon olarak kullanıyorum. Gören uzaylı görmüş gibi bakıyor.
neden utanayım ki 2016 model orta sekment bir akillı telefon kullanıyorum istesem başkasıni alabilirmiyim evet ama benim için telefon crohom a sözlüklere girsin bazı uygulamaları açsın yeter ne gerek var.bir üst modeli alip bu kapitalist düzene uymaya.
Işıl ışıl parlayan 2020 model, 128gb ve 48 megacinsel telefonu olmayan da ne bileyim yani..
Gücün neye yeterse o, değilse; iyinin iyisi hep olur.