bugün

öncelikle belirtmek isterim ki yaz mevsimi ile birlikte yaklaşan düğün sezonları yüzünden dans-oyun bilmeyen bünyeleri kaplayan endişeyi anlıyorum. yanınızdayım arkadaşım, kafanıza takmayın çözümü var.

insanın kendi düğününde capoeira yapmasıdır. şıktır, güzeldir, etkileyici bir performanstır.

gönül isterdi ki partnerimiz kendi yavuklumuz olsun. ama henüz bir yavuklum olmadığı için konu sapmadan dans temasını işleyecez. bu yüzden kayınço önemli. eş seçerken buna dikkat ederseniz sevinirim.

evlenen arkadaşlarımdan gördüğüm kadarıyla düğünün en büyük stresi cıvık akraba modeli insanlar. zaten her türlü sorunun harman yeri gibi bir gecede "hayde hoba ne duruyorsun ben mi evleniyorum" diyen bir akraba mutlaka çıkacaktır. buna hazırlıklı olmak için mevzuyu bir dans biçimi üzerinde yoğunlaştırıp "yok hocu ben onu bilmem ama süper harman dalı oynarım çalın hele yiğitler" diyemiyorsanız; korkarım o gecenin en komik motifi siz olacaksınız.

sırf bu maymunlukları çözmek için hızlandırılmış dans kursları varmış. öyle salsadır, harmandalıdır, artistik patinajdır uğraşamam. yapacağımız dansın dosta düşmana karşı atarlı giderli olması lazım. şahsen kendi düğünüm başta olmak üzere, eş-dost, akraba düğünleri için de bu kurslardan almayı düşünüyorum. sonra bi de eş bulduk mu tamamdır. capoeira var, kayınçoyla kursa gitmek var, siyah atlet var 15 yaşımdan beri var.. süper olacak.
apaçi damgası yemeye yol açabilir.
org çu çalabilirse yapılabilir.