bugün

steven gerrard.
benim için zidane'dır. ben maradona pele bilmem ne görmedim izlemedim. benim için napoli'yi küçük takımken zirveye götüren maradona ile brezilyada 1000 küsür gol atmış peleyi sadece tebrik etmek düşer. Ben zidane'ı gördüm onu izledim onunla coştum. top tekniği, zekası, dengesi yani komple futbolculuğu beni çocukkende etkilerdi hala etkiler. ben onun gibisini izlemedim.

ayrıca böyle listelerde hiç defans oyuncuları işin içine girmez. mesela bir nesta bir cannavaro'yu dünyanın en iyi tek futbolcusu diyemiyoruz. aslında takımlarına yaptıkları katkı çoğu yıldız dediğimiz adamlardan fazla. ama işte bu en iyi kavramı gol ile asist ile olduğundan bu adamlara haksızlık ediliyor bence. sonuçta bir schmeichel, maldini, nesta, cannavaro, buffon, roberto carlos, gattuso, vieria gibi gerçekler var. golcü olmasalarda takımına maksimum düzeyde getiri sağlamış insanlar.
messi tüm zamanların en iyisi.
pele'dir.adam şu an oynasa yine gol kralı olurdu.
Tabiki de maldonado. (bkz: http://www.google.com.tr/...d=0CFwQ9QEwAQ&dur=328)
(bkz: alessandro del piero)
(bkz: steven gerrard)
(bkz: francesco totti)
ne ronaldo ne messi. zlatandır.
Şu an için Luis suarez.
değişkendir.

herkesin favorisi farklı elbet.

ben bizzat kendi gözlerimle izlediğim futbolcular arasından seçim yapmayı tercih ediyorum.

şu an en verimli futbolcular;

cristiano ronaldo
lionel messi
zlatan ibrahimovic
luis suarez

bana göre aralarında en yeteneklisi tartışmasız zlatan ibrahimovic'tir.

ronaldo ve messi kıyası zaten bariz. luis suarez'i de es geçmemek lazım, çok üretken oynuyor.

gelmiş geçmiş en iyi futbolcu kim diye düşündüğümde ise aklıma gelen isim ronaldo luis nazario da lima.

daha iyisini görmedi bu gözler.
Malsiniz la o kadar mevki varken bu tartışmayı yapan ya maldir ya salaktir iyi ki zekiyim la sizi gördükçe mutlu oluyorum.
bir kısıtlamanın olmadığı soru.

bu sezonun en iyisi kesinlikle suarez.

şimdiye kadar en iyi messi>maradona>ronaldo...

bence tabiki.
sabri sarığlu.
oynadığı mevkinin en iyisi.
(bkz: dünyanın en iyi futbolcusu)
(bkz: believe in aramak)
Alex de souza. Evet.
Bana göre abimdir. Hep onu ornek aldim.
Burak Yılmaz.
Fernando Torres ve Ricardo kaka.
zidane'dir.
Biri sabri esprisi yapsa da eksilesem diye bekliyorum.
eğer başına gelmiş geçmiş ifadesi eklenirse benim için cevabın maradona ve gerçek ronaldo olacağı soru peleciler zidane cılar vs olabilir tabi. eğer günümüzden bahsediyorsak da artık son kullanma tarihi gelsede pirlo efsanesi benim için hala sıcak ama şuan avrupadakiler içinde futbolun gol golünde c.ronaldo demek olduğu düşünülürse ronaldo diyorum.
1-leo messi...
2-maradona...
3-zidane...
Selçuk Şahin.
pele.
Pele
Pele
Adamın adı kısa yada tam adını bilmiyorum. Niye sadece "pele" yı begenmedim ki!
(bkz: maradona)tek başına takımdı amigo.
şişman ronaldodur. adam dünyanın futbol anlayışını değiştirdi.