bugün

refah kalitesi açısından iskandinav ülkeleridir.

ama Jamaikalılar için tabiki jamaika
türkiye olmadığı kesin.
paran varsa turkiye. yoksa, kambocya bile guzel olabilir ki kambocya harbi iyi yer. denizi filan iyidir yani. tl de degerli orada, oralara gidebilirsiniz. bosver kambocya'yi ornek olarak kullanmayalim.
Medinetü'l fazıla.
(bkz: anadolu)
(bkz: saltanatı rum)

Yani türkiyedir. evet tarafsız bir gözle baktım ve en güzeli benim ülkem.
Bir nesnellik sunulmayacağı sürece, kişinin kendini en iyi hissettiği ülke o kişi için dünyanın en güzel ülkesidir.
(bkz: türkiye)
(bkz: hindistan)
yoga memleketi. dağlar ülkesi. mis gibi temiz hava. ver elini boğaz. haydi gençler mangala.
Türkiye gibisi yok ama bir Norveç filan da güzel yani.
buna Türkiye diyen katıksız maldır.
Almanya.
aslında türkiyedir. doğal güzellikleri ve dört mevsim, iki kıta arasında olmasıyla birlikte gerçek bir hazine değerindedir türkiye, ancak gel gör ki içindeki insanları ve yöneticileri cehenneme çevirmektedir burayı.
Türkiye. beğenmeyen siktir olup gider.
başında mustafa kemal'in olduğu 1930 ların türkiyesi... insanlık tarihi bu denli idealist bir ülke hiç görmemişti... malesef o büyük türkün vefatından sonra yıktılar acımadılar 38 den bu yana... cehennem çukurlarına döndü şimdi ülke... 30 larda gene fakirdik gene açtık ama karnımızın açlığını beynimizdeki nur, aydınlık ve vatansevgisiyle bastırıyorduk...
Arap ve kürt nüfusuna uzak olan ülkelerdir.
hangi açıdan güzel olduğuna bağlı.

coğrafi açıdan mı?

insani açıdan mı?

parasal açıdan mı?
yanıtı. kişiden kişiye değişkenlik gösterecek anket sorusu.

meselâ sizin için önemli olan doğaysa yeni zelanda biçilmiş kaftandır. benim gibi şahsına mühasır kültür, tarih ve sanata düşkünseniz japonya'dan öte köy yok.
ulkenizi seviyorsaniz, turkiye'dir.

ulkenizi sevmiyorsaniz, avustralya ya da ingiltere fena degil.

not: ulkemi seviyorum ama maalesef ingiltere'de yasiyorum.
dindar coğrafi parasal herşeyden önce insani açıdan tabiki Türkiye
iskandinav ülkeleridir.
japonya.
(bkz: man adası)
Paran varsa, her yer.
Paran yoksa, hiçbir yer.
Her yerin kendine has güzellikleri var ama benim en beğendiklerim isviçre, prag(şehir olarak) ve Tayland tı.
Amarika, israil, Finlandiya veya ingiltere.

Bu dörtlüden biridir.
suriyedir.

içinde hiç suriyeli kalmadı çünkü çok nezih oldular.
ne aradığınıza bağlıdır ben kafam rahat olsun asosyalim diyorsan japonyadır.