bugün

son 3 yıldır deli gibi yaptırmak istiyorum ama hala yaptıramadım.
12 gün önce yaptırdım. dövmemle çok mutluyuz. Ayrıca acımıyor diyenlere inanmayın artistlik yapmaktan başka bir amaçları yok . Acıyor arkadaşlar hemde köpek gibi.
yaptığım bir eylem değil ama yapanlara saygı duyuyorum.
serce parmak boyutunda sol gogsume elfce "mellon" yazdirmak istiyorum ama 250 tl oldugunu ogrenince soka ugradim. tabi asla vazgecmeyecegim. maasi alinca yaptiracagim kesinlikle.

tanim: guzel oldugu kadar masrafli da bir is.
inancıma aykırı olmadaydı kesinlikle yaptırırdım. Bir tane ayak bileğime bir tane de enseme yada omuzuma.

"Ruha vurulan kelepçe" hayranım bu tabire.
yakında 2. yi yaptırmayı düşünüyorum. Omzuma kam davulu, ama çok kararsızım.
Tercih meselesi.
Dövme sevmiyorum...yani vücudumda ölene kadar taşıyacağım bir çizim/sembol şu bu anlamsız geliyor.

Eşekin kukusuna kaçıranlar var bu olayı.
Kınamıyorum ama tuhaf geliyor.
Boyuna yapılanlar çok itici ayrıca.
görsel

Kararsız kalınandır.

guilty crown'dan sonra elimde şöyle bir şey görme isteğimi bastıramadığım günleri hatırlıyorum.
Hayatım boyunca damgalanacak olma fikri beni bunaltmamaya başladığı anda vücudumu çizdirmeye başlayacağım gibime geliyor.
Vucudumda 4 tane olandır.
Bir kere yaptıracağım dedinmi yaptırıyosun.
Hele ki gelip buraya entry girdiysen yaptırdım say.
Hicbir şey omur boyu vucudunuzda tasiyacaginiz kadar degerli degildir. Hem gereksiz, hem günah. Omur boyu aklinizda "acaba gercekten gusulum gecmedimi la?" diye dusuncelere kapilmasida var. Basli basina gereksiz.
Uyuşturucu gibi meret bir kere yapınca tekrar yapılası gelen birşey. Günlük niyetine kullananlarda azımsanmayacak kadar çok tabi adam CV oluşturur gibi geçmişini kazıyor vücuda.
Uyuşturucu gibi meret bir kere yapınca tekrar yapılası gelen birşey. Günlük niyetine kullananlarda azımsanmayacak kadar çok tabi adam CV oluşturur gibi geçmişini kazıyor vücuda.
(bkz: acısa da öldürmez)
Bu ay içerisinde yaptiracagimdir.

En sevdigim ve ornek aldığım kisinin muthis bir imzasini Yaptıracağım.
cesaretim olsa muhtemelen bedenimde boş yer kalmayacak. çünkü o kadar çok 'bu da güzelmiş' dediğim dövme var ki... en beğendiğim 5 tanesinin fotoğrafı hala telefonumda.
bir de çok can yakmasın diye (genelde yüze yapılan dövmelerde) bir krem sürülüp o kremin üzerine dövme yapılıyormuş. cidden böyle bir şey var mı?
Dikkat etmek lazım. Keşke dememek ve dedirtmemek lazım. Şahsen ben keşje dedim keşke görmeseydim.
görsel

şöyle bir vücuda sahip olabilirsem demeye dilim varmıyor da , hani kıyısından köşesinden benzeyebilirsem yaptıracağım dövmeler aynen bunlar olacak , boynundaki haç dahil.
yapmak istediğim lakin aileden tepki çekeceğim için vazgeçtiğim ama hala gönlümde olan şeydir.
sol kolumda 2 tane var. yakinda 3.yü yaptirmayi dusunuyorum. apar topar heveslenildigi anda yaptirildiginda agir pismanlik yaratacak durumdur. ayrica vucuda rastgele degil de bi bölüme yogunlasilmasi gerektigini düşünüyorum. ben sag kolu bos tutup solu doldurmayi planliyorum mesela. simgesel anlami falan da var kendi icinde.
Çok istiyorum ama güzel bir tasarım yapan dovmeci bulmak zor iş arkadaş.
20'li yaşlarımın ortasını geçip aklımı tam yerine oturttuğumda gerçeklestirmeyi düşüyorum.
20 yıl önce yaptırdıgım dövmeden pişman değilim mesela.
7,8 tane var pişman değilim oo yeeah serseri stayla
modası geçmiş eski bir akım. türkiye de tabi bir halt sanıldığı için yapılmaya devam edilen şey.
parasını verip mezara götürebileceğimiz tek şey.