bugün

duygusallığın arkasına sığınmak ve bundan dikkat çekmeye çalışmak zayıflıktır.
Eğer hızlı davranabildiğiniz bir silahınız varsa duygusal olmakta sakınca yok duygusallığınızı kullanmaya kalkan olması sorun yaratmaz.
duygu dolu olmak iyidir. duygusallık eşiği düşük bir insan iseniz hayatta daha çok neşeli ve mutlu olabilirsiniz. bu aldığınız küçük bir hediye, bir takdir edilme, çevrenden gelen küçük bir olumlu tepki.

ancak duygusallığınız mantıklı kararlar almanızı engelliyorsa ki, bu, özellikle sevgililikte başınıza gelir, pragmatist açıdan zararınız olacaktır.

insanın duygularını asgari düzeyde kontrol edebilen bir varlık olduğunu düşünüyorum. kalbimizden geçenleri yaşamak, hiçbir mantık çerçevesinde bakılmadığında, inanın ölçüp biçip ona göre yaşamaktan daha zevkli bir durumdur. lakin toplum nezdinde...

neyse fazla dağıldım. *
kullanılmaya açık bir zaaftır. duygusal olursunuz sizi kullanırlar, gamsız olursunuz değiştin derler.
Hem de ne biçim bie zayıflık. insan olan tüm yanlarımdan nefret ediyorum. Merhametten şefkatten üzülmekten...hepsi bizi zayıf insanlar yapıyor. iyi ınsanlarla dolu bir dünyada olsaydık belki bizi zayıf biri yapmazdı ama böyle şeref yoksunu ile dolu dünyada maalesef sizi geriye itiyor. Ve zayıf bireyler olmak sizi her zaman her zaman kullanılmaya hazır bireyler haline getirir. Kötü insanlara kötü olucaz.
değildir. bazı insanların duygusal kararları, hesapta mantıklı karar alacağım noktasında ki kararlardan daha doğru ve mantıklı olabilir. duygu güçtür, duygu asalettir.
Türkiye de zayıflıktır. Diğer ülkeleri bilemem yaşamadığım için.
değildir. bir duygu sahibi olmak erdemdir.
duygusal olmak ve duyguları dışarı yansıtmak zayıflık değildir ancak akıl süzgecinden geçirmeden duygulara göre hareket etmek zayıflıktır.
zayıflıktır. duygusal insanı görünce damarda hızlı akan kan görmüş vampir gibi emmiklemeye çalışıyorlar hemen. en temizi içinde yaşayıp dışarı belli etmeyeceksin.
Vurdumduymaz, gamsız ve duygusuz insanlar için evet zayıf ve acizdir duygularıyla yasayan insanlar.
Duygu insanı robottan ayıran tek etkendir. Duygusal olmadığını iddaa eden insanları şöyle aydınlatalım; Bilimsel olarak herkes duygusaldır. Duygu yaşamamak gibi bir durum söz konusu değildir. Korku, öfke, nefret, intikam, aşk bunlar duygudur. Dolayısıyla herkes yoğun duygulara maruz kalmaktadır. "Duygusal değilim yaa ben" deyince cool olmuyorsunuz. Aptal gibi görünüyorsunuz. Bunu da belirtmek istedim. Duygularını çok yoğun yaşamak ve sadece onlarla hareket etmek duygusallık olarak yorumlanamaz. O kişiye sadece bir beyni de olduğunu hatırlatmak gerekir.
evet. mantıklı düşüneceğin yerde gidip duygusal hareket ediyorsan zayıflıktır.
Duygusal birisi olmak zayıf birisi olduğunuz anlamına gelmiyor ama hisleri çok daha fazla yoğun yaşadığınız için bir şeye kırıldığınızda insanlar bu duygusallığınızdan istifade edip canınızı daha çok yakabiliyor.
Değildir. Ancak sizin bu durumunuzu sanki sizi kandırabilirmiş gibi görme durumları yüksek bir olasılıktır.
Erkekler için duygusal olmak zayıflıktır ancak kadınlar için değil.