bugün

dur anlatıcam!

hiç sebep yokken bir anda akla gelen futbolcu vb. isimlerini haykırmak durumudur. okulda, işte, arabada, kafede, barda kısaca akla gelen her yerde yapılır bu hareket. genelde sporla ilgili insanlar yapar. itiraf et sen de yapıyorsun. *
şimdi hafız bizim aydın'da eski diye bir mekan var. gerçi aydın'da tek mekan var lan. bak şimdi aklıma geldi, hüzünlendim ben yine. iftardan sonra gider, arkadaşlarla çayımı sigaramı içerim. isteyen birasını içer, öyle bir yer. genelde benim arkadaş çevrem allahsızlardan oluştuğu için bira içer onlar. neyse, gene bir iftardan sonra gittik oturuyoruz mekanda. kalabalığız. 3 masa boyunca sap tayfası oturuyoruz ama etraf cıvır kaynıyor. muhabbet, muhabbet derken tabi bir ara tıkandı. herkes sessizlik içinde sağa sola bakınırken içimde adeta bir volkan patladı, ağzımdan çıkan ses aynen buydu babacım: pascal chimbonda. tabi bunu spiker edasıyla düşün, passsssscallllll chimmmbondaaaaaaaaaaaaaaa. o sessizliğin içinde kafedeki bütün bakışlar bana dönünce yemin ederim sanki harry potter'daki ruh emiciler geldi zannettim. ruhum bedenimden çekildi lan. cıvırlar zaten bana bakıyor. rezil bir durum, var düşün. hayır bari adriano falan de, çimbonda ne lan, çimbonda ne! kim biliyor çimbondayı?

ruuud vannn nisterrooooooooooooyyyyy!
özellikle za pa tocnyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy * şeklinde bağırmak (melih şendil versiyonuyla tabiki) insanı acayip gevşetiyor. öyle böyle değil.
luuuuuuuucaaarelllllliiiiiiiiiiiiii (ellllliiiiiiiiiiiiii kısmındaki dil hareketi gayet hoştur.)
garip bir durumdur. bir anda her şey olup biter ve kimse neden bunun yapıldığını sorgulamaz.
-alexx alexxx vurdu gol oldu gol oldu aaaaaaaaaaaaaaaaggghhhhhhh
pes oynarken bi çok kez gerçekleşen hadise.
*
sosyal hayatta ilgili olaya karşı 'çölde bir vaha gibi' diye bağırmaktır.
en güzel, emmanuel emenike derken yaşanır. ercan taner tadında söylenmesi makbul olandır.
içilen gülünen eğlenilen zamanlarda sergen attı şampiyonluk geldi diye bağırmaktır. iyi gelir, kafayı açar, alemlere rahmet.
-hacci hacci hacci hacciiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

(bkz: ercan taner hagi desene)
uzun yol otobüsünde gecenin saat 01:30 unda herkes uyurken yanımda oturan arkadaşımın durduk yere bağırarak "yarraaaaaaaaaaım" demesinden daha şaşkınlık verici değildir.