bugün

dtplileri tutuklayan emniyet müdürüne doğru evrimleşmesini istediğimiz kolluk kuvvetlerinin müdürüdür.
son derece cesur bir emniyet müdürümüzmüş ki alemdeki dalkavuklara türklüğün ve millet, vatan sevgisinin nasıl birşey olduğunu göstermiştir. bu ülkenin böyle memurlara ihtiyacı vardır soruşturma açılırsa devlet herzamanki yanlış adımlarından birini atmış olacaktır.
kim kimin elini sıkmamıştır.

dtpli vekil: halkının oyuyla meclise gelmiş.

emniyet müdürü: güya o eli sıkmayarak kahramanlık yapan bürokrat.

incinen: o vekile oy vermiş insanlar

sevinen: pkk ve faşistler

the end

edit: hergele lafını argo olarak anlayan modertörü öperim
haklı olarak doğrusunu yapmış, adam gibi adam olan emniyet müdürüdür.
sabırlı insandır. elini sıkmayıp kafasına sıkabilirdi.
demokrasi adı altında, bütün yaptıkları bölücü eylemleri " toplantı " olarak niteleyen, teröristleri savunan ve hatta meşrulaştıran bir partinin utanmaz, sıkılmaz tavrına cevaptır.

lozan'da imzalanan anlaşmadan haberi olmayanların bir sınıfa bir zümreye ayrıcalıklı haklar istemeleri durumunda ortaya çıkan bir durumdur. Emniyet müdürmüzü ayakta alkışlıyorum.

işte Hükümetin muhattap aldığı kişiler bunlardır. Bunlar terörizmi meşrulaştıranlardır. son dönemde Hükümet terörizmi meşru kılmaya çalışmaktadır. şehit olan askerlerimizin hesabını soracağına, faillerini soruşturacağına türk silahlı kuvvetleri'nin dolayısıyla mağdur olan türk milletinin haklı mücadelesini baltalamaya çalışmaktadır.
şu günlerde yaptıkları görmezden gelinmekte olan ve bölücülere kahraman gibi davranan ve bakan bir grubun üyesinin elini sıkmamış emniyet müdürüdür. o eli karşılıksız bırakan ellerinden öpülesi emniyet müdürüdür.

kimilerine göre anlayışsız ve önyargılı bir tepkidir bu. fakat diğer yazılarımda da görülebileceği üzere şiddetle insanların özgürlüğünü ve anlayışlı olmasını, kategorize etmenin kalkmasını ve insanların kolay klişelerle etiketlenmemesini destekleyen birisiyim. ve bununla birlikte ben bu emniyet müdürünü tebrik ediyorum. neden mi?

çünkü kürtlere (genel itibari ile konuşuyorum kendisine içi rahat türkiye vatandaşı diyen ve bu devlet, millet ve vatan hakkında asla haince duygular beslemeyen kardeşlerimi ayırıyor ve selam yolluyorum.) şu ana kadar tanınmış bütün ekstra özgürlükler karşılıksız kaldı. herşeye rağmen bu devlet faşist oldu, hakkını vermiyor oldu, durduk yere adam vurur oldu. ve bizim askerimizi bizden, eşinden, nişanlısından, çocuğundan, anasından babasından ayıran piç kurularının amacını siyasi olarak taşımakta şu anda bahsi geçen parti. devletten bu konuda ne kadar geri adım geldiyse o kadar yüz bulup ilerlediler ve devamı hep geldi.

türkiye cumhuriyeti ile osmanlı devleti' ni bir tuttuğumdan değil, fakat osmanlı devleti' nin yıkılmasında en büyük rollerden birini azınlıklar ve onlara tanınan hak ve imtiyazlar sırtlamıştı. dikkat ederseniz azınlıklara yapılan baskılar veya eziyetler değil, hak ve üstüne ayrıcalıklar. bir türk' ün bir ermeni' den daha kötü standartlarda yaşam sürdüğü bir devlette yine arkadan vuran yine ermeniler oldu. bir de üstüne dediler ki 'bizi öldürdüler bizi kestiler bizim yaşamımızı kısıtladılar'. osmanlı devleti' nin yıkılma sebeplerinden çok güçlü biri yabancılara tanınan ayrıcalıklar oldu. çünkü koca bir devleti geri adım attırdıkça geri geri koşmasını sağladılar ve yıkılmasında büyük rol oynadılar.

şimdi o gün ermeniler' in, yunanlar' ın yaptığını bugün kürtler yapmakta. o gün ismi x olan piyon bugün y diye önümüze konmakta. ve bu piyonların bir alt kümesi olan ve demokrasiyi istediğini söyleyen bu parti de bu devleti bölmek adına iş yapanları destekleyenleri barındırdığı için bu emniyet müdürümüzü tebrik ediyor, o ellerinden öpüyorum.

aynı senaryo yeniden önümüze konurken, oyuna gelmeyelim dostlar.
(bkz: siirt)
kendisinden siyasetten uzak durmasini bekleniyormus, anladik. fakat siyaset degil onun yaptigi bi tepki sadece. pkkya teror orgutu diyemeyen birilerine tepki ustelik. neden insanlari fikirsiz olmakla elestirip fikirlerini belli ettiklerinde suclariz ki hala? keske herkes tepkisini boyle belirtse, keske.
eli öpülesi insan.
sabah yüzüne gülen, akşam karakol roketleyip kancık gibi kaçanların ne mal olduğunu bilen emniyetçidir.
sorumluluk hissettği değere göre hareket etmiştir. en güzelidir.
zamanında yanlış yapıldığını arz ettiğim fakat şimdi yapılması gereken mükemmel davranış.