bugün

bilmeden savuruyorsunuz, kaynak var mdır kaynak? ancak ötersiniz. rabia kadi amerika ile sıkı ilişkileri olan biris bunu gözardı etmeyin.

doğu türkistan ın özgürlük mücadelesini bir insanın üzerinden göstermek saçmalıkktır.

türkiye nin çin ile füze anlaşması yapmasının nedenlerinden biri de doğu türkistan dır. karşılığında doğu türkistan a yapılan yardımlara (insani yardımların girişinin kolaylaştırılması, hastane, okul ve camii yapımı. türkiye den din adamı gönderilmesi vesaire) kolaylık gösterilmesi maddesi eklenmiştir.

kaynak isteyecekseniz, anlaşma maddeleri mevcutur internette bulabilirsiniz.

çin ugun dünyanın en büyük askeri gücü öyle kafanıza göre hareket edemezsiniz.

doğu türkistanlılar memnun. isterseniz gidin zeytinburnun a görüşün hepsiyle.

kuru düşmanlık, muhaliflik olmaz kemalist cahiller. zavallılar.

ha şunu da belirteyim, haseinizden çatlasanızda ortadoğudaki legal islami yapılanmalarla ilişkiler devam ettirilecektir. biz osmanlıyız. osmanlı torunuyuz. bu kadar basit.
Başlarında olan rabia kadir'e amerika ile sıkı ilişkiler içerisinde olduğu için bok atılıyor. arkadaş diplomasi sözcüğünün anlamını bilmiyor sanırım. "çin en büyük askeri güç kafanıza göre hareket edemezsiniz vıdıvıdı" derken diğer askeri güç olan amerika ile ittifak halde bulunmak hoşuna gitmemiş sanırım birilerinin.

bu denge politikasını 150 yıl boyunca senin ataların devlet politikası haline getirdi ulan deyyus. düşmanımın düşmanı dostumdur mantığını burada da görmekteyiz. sen burada bir taraflarını büyütürken, elin amerikalısı, japon'u soydaşlarına senden fazla yardım ediyorsa git utan kendinden. ya da yardım edene köstek olma.

şu malum antlaşma maddelerinde de böyle bir şey göremedim. kaynak bulabilen yazar varsa link rica edeceğim.

ayrıca 1 liralık yardımı bas bas bağırıp, reklam yapan hükümet böyle bir dönemde Uygurlara yaptığı bu yardımı reklam etmeyecek öyle mi? gülerler.

son olarak bakalım doğu türkistanlı kardeşlerimiz "özgür değil, çine biat ederken mutlu muymuş" bir bakalım.

2009'da urumçi de katledilirken pek bir eğleniyorlardı zira.

http://tinyurl.com/pspxjgr

http://tinyurl.com/pypl5la

http://tinyurl.com/q46hnkc

http://tinyurl.com/pnc9pmo

http://tinyurl.com/ntuox2x

http://tinyurl.com/oyytehm

http://tinyurl.com/nfjmmdq

evet görüldüğü üzere uygurlar kızları zorla geneleve götürülürken, ibadet ettikleri için hapse atılırken nasıl da gülümsüyorlar değil mi?

ulan bre soysuz şu lanet suriyede filistinde mısırda olanları katlayarak, abartarak anlatırken "doğu türkistanda zulüm yok ehe" demen senin nasıl p*ç bir insan olduğunu gözler önüne seriyor zaten.
TÜRK OLDUĞU iÇiN iŞKENCE EDiLiP ÖLDÜRÜLEN ÜLKENiN ADIDIR DOĞU TÜRKiSTAN.
iNSANLIĞIN UNUTTUĞU ZULMÜN GÜNLÜK HAYATIN BiR PARÇASI OLDUĞU YERiN ADIDIR DOĞU TÜRKÜSTAN.
VE ANALARIN GÖZYAŞLARININ DURMADIĞI BEBELERiN GÜLMEDiĞi YALNIZ KALMIŞLIĞIN ADIDIR DOĞU TÜRKiSTAN.
Osman Batur'dan isa Yusuf Alptekin'e kadar dev şahsiyetler yetiştirmiş esaret altindaki yurdumuz.

Kahrolsun Maocu çin zihniyeti,
kahrolsun doğu türkistan davasınından vazgeçenler,
kahrolsun çin ucuzluğunu kardeş kanından çok sevenler,
kahrolsun zülmü görmeyen gözler,
Uyansın artık doğu türkistan'dan filistin'i, filistin'den doğu türkistan'ı ayrı düşünenler.
hotan vilayetine bağlı keriye ilçesinde geçen çarşamba gerçekleşen 7,3 şiddetindeki depremin yaraları sarılamıyor.

--spoiler--
doğu türkistan'ın hotan vilayetine bağlı keriye ilçesinde geçen çarşamba gerçekleşen 7.3 şiddetindeki deprem hayatı felç etti. depremin merkezi olan keriye ilçesinde çin kaynaklarının tespitlerine göre: 33 bin evin yıkıldığı ve 58 bin 127 kişinin evsiz kaldığı söylendi. depremzedelerden ise sadece 19 bin 905 kişi çadırlara yerleştirildi. doğu türkistan maarif ve dayanışma derneği genel başkanı hidayet oğuzhan, çin yönetiminin yardım yapmadığını belirterek, bölgeye acil yardım çağrısı yaptı.

çin medyası ölenleri söylemiyor

çin medyasında, doğu türkistan'da meydana gelen depremde ölü ya da yaralının olmadığı açıklandı. oğuzhan 'çin bölgeye yabancı medya mensupların ve yabancı yardım kuruluşların girmelerini engellemek için orada kimsenin ölmediğini söylüyor. olayı küçülterek gündemden uzaklaştırmaya çalışıyorlar. deprem bölgesindeki halktan aldığımız bilgiye göre ise açlık, ve soğuk hava şartları insanları kötü etkiliyor' açıklamalarında bulundu. ayrıca çinli yetkililerin 2 bin 163 hayvanın öldüğünü duyurduklarını fakat ölen insanları sakladıkları ortaya çıktı.

bölgeye acil yardım lazım

depremin izi şiddetli şekilde devam ediyor. hidayet oğuzhan 'bölgeye acil gerekli insani yardımların yapılması lazım. tika, ytb, afad, kızılay, olmak üzere ihh, deniz feneri ve yardım eli gibi tüm insani yardım kuruluşlarının bölgeye acil yardım seferberlik hareketi oluşturmalarını talep ediyoruz. doğu türkistan'daki depremzedeler soğukta üşüyor, yemek ve sıcak yuva istiyor, yardımlarınızı bekliyor.' diye konuştu.
--spoiler--
aslında çin le doğrudan sınırı yok gibidir ancak çin, tibet i işgal edip topraklarına kattığı için sınır oluşmuştur.
harita öyle diyor.
http://dogu-turkistan.net...1/Mongol_Tuved_Uyghur.png
Doğu Türkistan için Türk birliği gerekli

Dünya Uygur Kurultayı Genel Başkanı Rabia Kadir ... 1947'de Doğu Türkistan'da doğan Rabia Kadir, fakirlikle geçen çocukluk yıllarının ardından ticaret hayatında mucizeler yaratarak 1994'te Forbes tarafından ülkenin en zengin 10 kişisi arasında gösterildi. 6 yıl hapis yattı. Nobel Barış Ödülü'ne defalarca aday gösterildi. 11 çocuğu olan Rabia Kadir, Kazakistan Türkçesi de biliyor ve halen ABD'de, Washington'da yaşıyor ... Rabia hanım Türkiye'de Türk Dünyasına ilgi duyan ciddi bir kesim tarafından yakından takip ediliyor. ABD'ye gelmeden önceki yaşantısı, sürgün yılları ve Türkiye'ye giriş yasağı ile çok konuşulan, tartışılan bir isim...
Hakkında Türkiye'de farklı iddialar da seslendiriliyor. Bunlardan belki de en önemlisi ABD ile olan ilişkileri ... Bu kapsamda Doğu Türkistan'la ilgili faaliyette bulunan bazı kişi ve kuruluşlar Rabia Kadir'in " Doğu Türkistan halkını temsil edemeyeceğini " dile getiriyor. Benzer iddialara internet ortamında rastlamak mümkün. Bu arada, bu yöndeki bilgi ve bulgulara da açık olduğumu, gerektiğinde okuyucularımla paylaşacağımı ifade edeyim. Rabia Kadir ile 2 saate yakın görüşmemizde söz konusu iddialar da dahil olmak üzere merak edilen pek çok şeyi sordum ... Bunların hepsini aktaracağım ...
Rabia hanım ilk olarak Türk Dünyasının meseleye bakışını ortaya koymaya çalıştı. Sesinde ve sözlerinde biraz kırgınlık biraz da umut vardı.

" Biz tek milletiz "

" Türkiye'deki Türkler benim halkımı ne kadar seviyorsa biz de onları o kadar seviyoruz. Sadece biz değil. Kazakistan, Kırgızistan Azerbaycan ve diğerleri. Biz bir milletin parçalarıyız. Tek milletiz. Vaktiyle Sovyetler Birliği bizi parçaladı. Sanırım zaman içerisinde birbirimize yabancılaştık. Tabii onların da özellikle entelektüel kesimleri Doğu Türkistan Türklüğü ve tarihi gerçekler hakkında daha fazla bilgi sahibidirler. Onlar bize sempati duyuyorlar. Ancak üzülerek ifade etmek isterim ki mesela Kazakistan, Özbekistan ve bazılarında Uygur Türklerinin okulları kapatıldı. Neredeyse yüzde 80'i... Muhakkak ki bu ülkelerin de Çin'le ilişkileri var. Ülkelerinin menfaatleri var. Her şeye rağmen Türk dünyasında davamızı en çok destekleyen Türkiye Türkleridir. Biz Türk halkına minnettarız. Diğer kardeşlerimize de kızmıyoruz. Onlar da zaman geçtikçe bizim davamızı, bağımsızlık mücadelemizi daha çok anlamaya başladılar. Çünkü bağımsızlıklarını elde eden kardeşlerimiz giderek kendilerini tanımaya daha çok zaman ayırdılar ve dolayısıyla bizim tarihimize ilişkin de bilgi sahibi oluyorlar. Elbette olabilen en kısa sürede kardeşlik ilişkilerimiz yeniden kurulacaktır, kurulmalıdır. Bilinmelidir ki Doğu Türkistan toprakları Kazakistan, Kırgızistan, Özbekistan ve tüm Dünya Türklerinin ana vatanıdır.

Uyguristan demedik

Çin, Doğu Türkistan'ı eritmek, asimile etmek ve yok etmek için elinden geleni yapıyor. Bunun propagandasını öncelikle tarih kitaplarına sokarak yapmaya çalışıyor. Doğu Türkistan'ın aslında binlerce yıldır Çin toprağı olduğunu dünyaya ispatlamaya çalışıyor. Bu kitapları dünya genelinde yayınlatıyorlar. Bu şartlar altında halkımızı özgürlüğe kavuşturmaya çalışıyoruz. Biz de Kırgızistan, Özbekistan ve diğerleri gibi topraklarımıza " Uyguristan " adını verebilirdik. Çünkü nüfusumuzun yüzde 85'i Uygur. Yerli halkımız Uygur Türkleri. Vaktiyle biz de bir kısım insanlar bunun taraftarıydı. Buraya " Uyguristan " diyelim dediler. Bu tartışmalar yapılırken bazı Batılılar bu fikri destekledi. Onlar da buradan Türk adını çıkarın daha büyük destek toplarsınız dediler. Rusya'nın istediği de uydu. Rusya, Türkistan adını sevmez. Şimdi de, burada da ABD'de bunu bizden istediler. Ancak biz bütün bu talepleri reddettik. Buranın sadece Uygurların değil dünyadaki bütün Türklerin vatanı olduğunu savunduk. Buranın ismi geçmişte Doğu Türkistan'dı, şimdi de Doğu Türkistan gelecekte de Doğu Türkistan olarak kalacaktır dedik. Tabii büyük uğraşlar verdik. Sırf bu sebeple çok karışıklıklar, yenilgiler yaşadık.

Hürriyet zamanı

Dünya Türklüğü ne zaman " Doğu Türkistan bizim vatanımızdır, kardeşimizdir " diyerek bu şuura ulaşırsa o zaman Doğu Türkistan hürriyetine kavuşur ... Dünyadaki Türk kardeşlerimizin bu hususta bir mesuliyet hissetmesi çok önemli. Yalnız başımıza Uygur Türkleri olarak dünya Türklerinin desteğini almadan topraklarımızı kurtaramayız. Doğu Türkistan'da yüzde 30 düzeyinde Kazak kardeşlerimiz de var. Sonra Kırgızlar, Tatarlar, Özbekler var. Biz onlara da anlatmaya çalışıyoruz. Birbirimizi anlamamız ve tanımamız gerekiyor. Ancak burada en büyük mücadeleyi verenler Uygur Türkleridir. Bir ve beraber olmayı başarabilsek her şey hepimiz için daha hayırlı olacaktır. Buna inanıyorum. "
Haftaya; " ABD'ye nasıl ve neden geldim ? "

http://www.yenicaggazetes...rligi-gerekli-30274yy.htm
hükümetin suriye'ye, filistin'e ve iran'a falan destek politikasından unutulmuş yurdumuz. yazıklar olsun urumçi'deki türk kardeşlerimize sahip çıkmaya yetkililere.

görsel

görsel

görsel

görsel

görsel

görsel

görsel

görsel

görsel

görsel

görsel

görsel

görsel

görsel

görsel

görsel

görsel

görsel

görsel

görsel

görsel

görsel

görsel

görsel

görsel

görsel

görsel

görsel

görsel

görsel

görsel

görsel

görsel

görsel

görsel

görsel

görsel

görsel

görsel

görsel

görsel

görsel

görsel

görsel

görsel

görsel

görsel

görsel

görsel
hidra'nın bir şarkısıdır. şarkıdan fazladır hatta.

Verse 1:
Hayat pembe bir masalken hangi yükünü zor taşıdın
Sor kaçının bi’ suçu vardı gördü kanın sondajını
Ölüme meydan okuyan Uygur Kızı’na git de sor yaşını
Tanımasan da öğren çocuk onlar bizim soydaşımız
Urumçi’den habersiz kader yazıldı kalemsiz
Alınyazında ölüm gökyüzünde dua kamersiz
Mavi tarihinde ay ve yıldız savaş bedelsiz
Katledilen kefensizdi katledense kedersiz
Görmüyorsun bilmiyorsun bu çığlıklar dinmiyor
Sus dinle çünkü orada ucuz insan etinin bir kilosu
Ambargonun dahilinde yüksek vergi dozu
Kan kırmızı orada fakat gökyüzünün rengi bozuk
Zulüm gözünü bağlıyor ve ölmenin zamanı yok
Ve emin ol ki onların hiç kimseye zararı yok
Dört yanında petrol olan Arap Devletleri’ni es geçip de
Nasıl diyorsun ulan ‘Araplar kan ağlıyor’

skit:
bir buçuk milyon kilometrelik kare yüz ölçümüyle türkiye'nin iki misli bir alana sahip doğu türkistan'ın bu özel ve özel olduğu kadar bizim için önemli bölgesinin baş şehri urumçi'de, temmuz başı başlayan olaylarda resmi rakamlara göre yüz elli, gayri resmi rakamlara göre 400'den çok uygur soydaşımız hayatını kaybetti.

Verse 2:
Çin Hükümeti orada bebek katillerine göz yumar
Sen uyan çocuk uyan çünkü orası senin öz yuvan
Göz yuvarlarında yaş ve olan yok hiç göz kulak
Ve zulüm büyüyor Türkistan’ın seması hep köz duman
Filistin’den fazla şiddet var ve üstü çizildi
Tam bi’ günde 250 Türk kurşuna dizildi
Sen anlamadın aynı yerde defalarca ezildin
Neden perde çektin araya o memleket bizimdi
Asimiliyle ırkçılık ve yok etmenin çabası var
Bi’ kızın bacaklarını kesip gösterdiler babasına
Bakmaz gözün karasına bak hepsinin bir yarası var
Kan ve korku girdi bugün mesafelerin arasına
Ne olduğunu fark et hiç köreltme hiçbir duygunu
Türkistan’da ölüm var bu Türk Halkına duyurulur
Çin’le ilişkileri geliştirme çelişkisine düşme
Çünkü hepsi canını alma peşinde her Uygur’un

skit:
1949'da doğu türkistan bağımsız devletti. .........mavi bayrağımız vardı. devlet gücümüz, devlet marşımız, paramız, her şeyimiz vardı. en önemlisi de 40 bin kişilik eski bi ordumuz vardı. düzenli silahlı ordumuz vardı.
http://www.youtube.com/watch?v=0DV_oToNs6k

skitlerde ki eksikleri düzeltmeme yardımcı olursunuz?
ÇiN'DE UYGURLARA STADYUMDA YARGILAMA..

Çin, Doğu Türkistan'da 55 Uygur Türkü'ne stadyumda gerçekleşen yargılamada üç kişiye suçundan idam cezası verdi.

-------------------------

tanrı soydaşlarımızı korusun.
http://benguturk.com/icer...istanda-cin-katliami.html

"çin'liye us vermeye,
türk'ün kılıcı gerek".

kahrolsun komünist çin.
Sosyalizmle yönetildiği iddia edilen bir ülkenin, Çin'in, sınırları içerisinde kalan Özerk Türk Devletidir. Yapılan zulmün ardı arkası kesilmemektedir. Küçücük çocuklara bile işkence etmekten çekinmeyen bir kitlenin içinde naçar kalmış Türk devletidir. Devlet bize bahmir diyenlerin bu ülkede yaşananları biraz araştırdıktan sonra aslında azınlık oldukları bir ülke de kendilerine eşit davranıldığını göreceklerdir.

Konu ile alakasız not: Irkçı değilim ama kürtleri de sevmiyorum, sevemiyorum!
uygur türkleri için bir yardım kampanyası başlatılmalıdır. insanlık dışı katliamlar yapılıyor. insanlığa dur demek düşer.
Esir türk diyarı.

Bir anda ermeni oluyoruz, sonra birden filistinli, bide bakmışız ki mısırlı olmuşuz. Türkistanlı olamadık olamıyoruz, daha doğrusu oldurulmuyoruz, bizleri Türkistanlı yapmak istemiyorlar, hem medya yaptırmıyor, hem devlet yaptırmıyor, hemde hükümet yaptırmıyor. Yüzbinler yürür mesala emısırlı için, nerde gördünüz Türkistan için yürüyen 10 kişi, görmediniz dimi, göremezsiniz zaten, çünkü onlar TÜRK...
mhp lilerin dilinden düşürmediği ancak harita yerini bilmedikleri acı çeken türk ve müslüman kardeşlerimizin olduğu bağımsızlık savaşı veren ülke.
rabia kadir'i terörist gibi görüp ülkemize almayan siyasi islamcılara göre mhpliler haritada yerini bilmiyormuş. 12 yıllık iktidarınız boyunca uygurlar için yaptığınız tek hayırlı iş varsa söyleyin. siz ıslamcı bile değilsiniz sadece arapçısınız. uygur kardeşlerimizin daha fazla acı çekmemek için ülkemize gelmeleri gerekmektedir. ne yazikki doğu turkistan için bir umut yoktur.
(bkz: osman batur)
(bkz: dilşad hatun)
(bkz: rabia kadir)
(bkz: Gani Batur)
(bkz: Hoca Niyaz Hacı)
(bkz: Mahmut Muhitti)
(bkz: Sultan Saltuk Buğrahan)
(bkz: iSA YUSUF ALPTEKiN)
(bkz: Fetheddin Mahsum)
(bkz: Abdülhamid Damolla)
(bkz: Hacı Yakup ANAT)
(bkz: CANIM HAN HACI)
zulmün kaldığı yerden devâm ettiği memleket.

ek: yekûn olarak ilgilenmemiz gereken mevzû. islamcısı, ülkücüsü ve solcusu.
kızıl çinin sistemli olarak asimilasyon ve soykırım uyguladığı esir türk yurtlarından birisidir.
atatürkün, "al bayraktan gök bayrağa selam olsun" diyerek bayrak gönderdiği asil türk vatanıdır.
Kan ağlayan anavatan. Türkiye'de din üzerinden fetva veren, ayet ezberleyen, din üzerinden ne kadar envayi çeşit hadise varsa karşısındakine aşılamaya çalışan hoca, alim, kadın, erkek ne varsa ''bir saniye üstat, doğu türkistan diye biryer var biliyor musun?'' diye soruyorum. Yok mu dedi. Senin dinine saygım yok, sanada saygım yok. Kişiliğine hiç yok. Mümkünse benle irtibata geçme diyorum ve yoluma bakıyorum. eğer varsa müslümanlık adam gibi olsun. eğer üzülüyorsanız filistin'e doğu türkistan'a da üzüleceksiniz. çifte standardı s.kerim. hak hukuk saygıyı s.kerim. ya adam gibi olacaksınız yada göze görünmeyeceksiniz.
esir kalmış anayurt.

Doğu Türkistan'da kadın yolda giderken ayağı takılır düşer ve saçı gözükür.
Bunu gören çin askeri arkadaşlarıyla gülerek kadına:
Günah değilmi,bak saçını gördüm der.
Kadın cevap verir:
Bizde saç erkeklere namahremdir,köpeklere değil..!
asıl yavru vatandır.
çinli köpeklerin uygur türkleri'ne oruç tutmayı yasakladığı ana vatan.
arap sevicilerin unuttuğu, rabiacıların hakkında kelime bile bilmediği ata yurdu.

(bkz: doğu türkistan da çin zulmü)

görsel
Akp tarfindan sahipsiz bırakılmış bir diğer türk yurdu.

Çinli köpekler oruç tutmayı yasaklamis bunlar hala rabia
ATA YURDUDUR. OSMANLI OSMANLI DIYE AGLAYIP TURK TARIHINI SON 600YILLA INDIRGEYENLER ICIN OYLE BIR YER YOKTUR!