bugün

beklentilerimin çoook altında kalan biricik sevgili. itemler herolar skiller her şey aynı kalmış bir tek görünüm değişmiş o da daha kötü olmuş.

tabi bu durum turnuva için olabilir. izleyenlere de aşina gelmesi bakımından. beklentim oyun piyasaya sürüldüğünde "x new heroes, x new items and lots of different skills" başlığıyla pazarlanacağı yönünde. yok her şey aynı kalırsa bu enayi yerine konmaktan başka bir şey değildir.

bu arada 1 milyon dolarlık ödülün sahibi MYM olacaktır kanımca.
yine hüngür hüngür ağlatan.ilk maçta clock harbi oynadı yalnız
ilk maç oldukça sıkıntılı geçmekte. 10 dakika da bir oyun duruyor, yayın kesiliyor falan. oyuncular lag delay diyordu en son. ama sorun internet kaynaklı bu kadar para ödül veriyorsun lag sorununu mu çözemedin amk?
canlı yayınlanan 1 milyon dolarlık turnuvasında 90 dakika geride kalmıştır.

ehome takımı üst koridoru yıktı ortadan bastırıyor. ig takımına göre hero olarak üstün olmalarına rağmen hala oyunu bitiremediler.

izleme linki: http://dota2.com/tournaments/international
hero seçiminde yanlmıyorsam "milanda" idi sallanışını çok iğrenç buldum. yayını yeni açtım grafik falan şimdilik bilinmez benim için.
2. oyun başladı heyecan dorukta sevgili seyirciler.
ileriki oyunda navi vs ggnet maçını vermeyip mym vs m5 maçını veren streamcilere helal olsun diyorum.

paralı olacak oyundur ayrıca.
2. oyun heyecanlı geçmekle birlikte pro değil sanki.
ah ah hon da tek yakındığım şey herolar birbirine giriyordu. kim dost kim düşman bilemiyordun. bunda düzelmiş gibi az fark var. ayrıca eartshaker'ın tipi nasıl öyle lilo ve stiçteki uzaylıya benziyor. birtek onun tipini sevmedim.

ıcefrog dostum valve iyi ama keşke blizzardla anlaşsaydın. onlar bu oyunu ayrı yapardı dünyanın en manyak oyunu olurdu. online oyun devini bıraktın umarım bize güzel birşey yaparsın.
yeni bir oyun an itibariyle başlamıştır.

mym ve m5 takımları arasında oynanacak.
mym nin açık ara birinci olacağı ve bi memurun 20 yılda kazanamayacağı parayı oyun oynayarak kazanacağı turnuva olacaktır. e home da gazı almış ama 'meet your makers' affetmez.

mym vs m5 in sonunda gelen edit: bu mym e bişeyler olmuş. combatlardabirlikte hareket edemiyolar. positioning ve warding çok kötü. sözümü geri alıyorum ve bütün paramı eHOME a yatırıyorum.
favori takımımın maçı başlamıştır.picklerde saglam sup var
navi vs scythe
ilk sürümünden 5 sene sonra çıkacak, yenilik olarak sadece grafiklerin ve arayüzün değiştirilmiş olduğu oyundur.**

bir oyunu grafik için oynayacaklara müjde bir oyun.
yeni bir entry girmek durumunda kaldım. final yüzde 80 ehome ve navi arasında olacak turnuvadır. mym beklenenin çok altında performans göstermekte şu an. pickler çok saçma, gameplay zaten yerlerde. navi çok formda bu yüzden alırlar sanki.
sadece cilalanmakla kalmış oyun.

yalnız unutulmakta olan bir şey var, dota'nın konsepti fix. şu haliyle en fazla warcraft'tan bağımsızlığını kazanmış ve günümüze uyarlanmış bir oyun. heroes of newerth grafikleriyle, league of legends'da bulunmayan, klasikleşmiş dota oyun/hero dengesini bir arada bulunduran bir şey olmuş. ha bekleneni verir mi, bekleyene göre değişir aslında. yeni bir pes oyununda nasıl devrimsel bir şey olmuyorsa, kaleler ikiden üçe beşe çıkmıyor, takımlar on birden on sekiz kişiye çıkmıyorsa, dota'da da bir şey değişmeyecekti, bu belliydi. sadece bütün karakterlerler kişiselleşti, orjinalleşti. oyun kendi çapında bir şeye benzedi. devrimsel bir şeyler bekleyenlere ne beklediklerini sormak lazım. oyun tps mi olsun istiyordunuz? kurşun verelim fps mi olsun istiyordunuz? wasd'niz mi geldi? manyak mısınız amına koyim, ne kadar değişebilirdi ki dota? en fazla bu kadar değişir işte. beklentilerinizi bunun üzerinde tuttuysanız sizde problem var, kusura bakmayın.

ha illa tür içinde çeşni yapmak istiyorum ben diyorsanız, bütün dengesizliklerine rağmen:

(bkz: league of legends)
hon çakması diyenlere, hon kimin çakması diye sormak istiyorum. dota 2 hon'a 5 basar. bunu da söylüyorum. birisi daha belirtmiş, hon'daki karmaşa bunda yok. grafikleri geliştirirken bir yandan da göz kamaştırıcı olmamasına da dikkât etmişler. ayrıca haritadaki dağ, taş, ova, orman, dere yani yeryüzünün grafiklerinde yumuşaklık da çok tatlı olmuş.

şuana kadar hoşnut kalmadığım tek şey storm spirit'in tipi oldu. meksikalılara benzemiş, ne iğrenç bi tip o öyle ya.

buyurun resmini de buldum:

görsel
bazı oyuncular tarafından, dota'dan esinlenen hon'un "çakması" olarak nitelendirilen, gerçek dota'nın valve ve icefrog tarafından yapılan esas devam oyunudur.

Alıştığımız herolarla, alıştığımız skillerle fakat yepyeni grafikle gelen, yeni herolarla yıldızı barışmayan beni daha şimdiden fazlasıyla tatmin etmiş oyun. Oynanış rahatlığı ve grafiklerin birbirine girmemesi açısından gayet stabil bir oyuna benziyor.
Oyunun tanıtım turnuvasına damgasına vuran lag probleminin ise valve'in üstesin gelemeyeceği bişey olmadığını biliyoruz. Yenilik getirmek yerine denge ve oynanabilirliğe odaklanıldığı takdirde ortaya gerçekten güzel bir oyun çıkması kaçınılmaz.
spectre
görsel

pugna
görsel

sven
görsel

lich
görsel

tiny
görsel

nerubian weaver
görsel

ancient apparition
görsel

tidehunter
görsel

clockwerk
görsel

lion
görsel

anti-mage
görsel

leshrac
görsel

vengeful spirit
görsel

beastmaster
görsel

mirana
görsel

earthshaker
görsel

puck
görsel

faceless void
görsel

enigma
görsel

rylai
görsel

traxex
görsel

dark seer
görsel

windrunner
görsel

balanar
görsel

slardar
görsel

chen
görsel

venomancer
görsel

furion
görsel

witch doctor
görsel

necrolyte
görsel

sand king
görsel

lina (<3)
görsel

doom bringer
görsel

shadow fiend
görsel

morphling
görsel

enchantress
görsel

axe
görsel

dragon knight
görsel

sniper
görsel

rhasta
görsel

tinker
görsel

pudge
görsel

razor
görsel
ilk turnuvasında çeyrek final oynanmaktadır.

http://www.dota2.com/tournaments/international/

navi vs m5.

navi yine bilindik first pick chen aldılar. max 40 dakika sürer bu oyun da. ama 1 milyon dolarlık ödülü ehome alcak diye düşünmekteyim. ya navi ya ehome.

edit: lan düşündüm de 1 milyon dolar nedir amk? gruptan çıkmak için 2, çeyrek final, yarı final ve final de 3 maç toplam 5 maçta 1 milyon dolar? 500den fazla dota oynamışımdır bir bok alamadım.
oyun için video görüntüleri hiç hoşuma gitmemiş olan oyundur. "skil bar'ı skip atmışlar" gibisinden birşeyler demek istiyorum.
na'vi ve m5 arasındaki mücadelede lag yüzünden oyunun kaderi degişti. oyun su an durduruldu. su lag sorununa bir çözüm bulamadılar. 1 milyon doları gerçekten vereceklerinden emin değilim. 900 bin dolar verselerdi de lag olmasaydı keşke.
Balanar ve Slardar'dan beklentilerin yine büyük oldugu oyun. Umarım buglu tırt bir oyun olmaz, fanboylar hayal kırıklıgına ugramaz.

Not: Ben nessajla ezerim orası ayrı tabii.
navi-m5 maçında oyunun kaderini; hoşafına alınan sentry ward belirlemiştir.karşıda invisde yok yazık ya.
gördüğüm anda istemsiz olarak gülümsediğimi hissettim, loldaki dengesizlik, hondaki sahtelik, hep konuşurduk bunu oldu nede güzel oldu.
finalin 2. maçında ilk defa pudge seçilmesiyle bana heyecan yaptırmış oyun.