bugün

Bu da dost kazığı olsun, gardaşım sana; tavsiyesi alınası hede.
acı bir durumdur.
insan en çok sevdiğine darılırmış demişler, en yaralayan kazıktır. bir kez yedim ders oldu bana, dostunu sağlam seçeceksin arkadaş.
insanın savunma mekanizması düşmana karşıdır eğer dosttan kazık yersen.... Bosverr çok kotu..
dost olarak kabul ettiğin insan, kişisel beklentilerini karşılamayıp sadece kendi çıkarları doğrultusunda hareket edince ortaya çıkıyor bu durum. kötü olsa da öğretici olabiliyor. tabi yaşadığınız olaylardan ders alma gibi bir huyunuz yoksa (benim gibi) tecrübe oldu diye avutamazsınız kendinizi.
Iskambil oyunudur.
bakkala gidecek, ayak işlerini yapacak kişiyi belirlemek adına oynanan iskambil oyunudur. yer yer kazıktan da kalındır. kendinizi oyun içinde kumar masasına hapsolmuş hissedersiniz. oo hele o 3'ler birikip önünüze gelince, dumur olursunuz.
Insanlar istedikleri gibi olmadigin zaman sen cok degistin, derler gibidir. Genelde bu donemlerde kazik atmaya musait olurlar.
6 yıl boyunca alacağını alamadığın, isteyince kötü olduğun durumlardandır. sonunda "şerefsizim evet" demesiyle sıyrılan insanların yaptığıdır.
(bkz: verip pişman olmaktansa vermeyip düşman olmak yeğ)
-kardeşim gel bu yıl üniversiteye yerleşmeyelim
+tamam gelecek yıl bir daha çalışır daha iyi bir bölüme gideriz
-aynen anlaştık.
.......

-alo kanka nerdesin ya göremiyorum ne zamandır
+kanka bartındayım
-ne alaka lan
+makine mühendisliği
-ha.....

böyle birşeydir.
Bunu yemek çok kötüdür. insani bi koyar var yaaa.
herkesin hayatında en az bir kez yediği yemese bile hayatı anlamak adına yemesi gerektiği kazık türüdür.
https://www.youtube.com/watch?v=3QXJPFa4pgI
çocukluğumun iskambil oyunudur.
bütün sene birbirini görmeyen kuzenlerle yaz tatilinde oynanırsa tadından yenmez..
*
cehennem ateşinden daha acıtan şeyler arasında yer alır.
en buyuk kazıkdır , (bkz: eski srvgilinle çıkması ve onunla sevişmesi)
öncesinde olmasına dair hiçbir sinyal vermeyen, hiçbir zaman hazırlıklı yakalanılmayan, aniden ve doğaçlama gelişen aldatılma türü.
"gerçek dostlar tanrının bize vermeyi unuttuğu kardeşlerimizdir."
bir dost, bir kardeş bilirsiniz; varlığını hayat görür, yokluğuyla sınanmaktan korkarsınız.
sonra o sizi hiç bir sebep olmaksızın; eline sizi kaybetmekten başka bir şey geçirmeyecek, o kadar yılın güzelliğini bir anda silecek bir kazık atar.
hiçbir şey üzmez insanı sözlük, dost kazığının üzdüğü kadar.
beni üzdün kardeşim.
ama Allah senin yüzünü güldürsün.
insanlar en büyük kazıkları dostlarından yer.
sebebi: savunma sistemleri düşmanlara karşı kurulmuştur, dostlara karşı değil.
Tadı unutulmayan kazıktır.
Kazigin yaglisidir vesselam. Acisi zor gecer .
iki gün önce yedim, iyi yedim. bu sene dost,sevgili,akraba, aile, kardeş yemediğim kazık kalmadı vay arkadaş.
Düşman kazığından daha fazla koyandır. Sırtını yasladığın kişinin seni yüzüstü bırakması anlamına gelir. Tanrı kimsenin başına vermesin. Dostlarınızı iyi seçmenizde fayda var.
Düşman kazığından daha fazla koyandır. Sırtını yasladığın kişinin seni yüzüstü bırakması anlamına gelir. Tanrı kimsenin başına vermesin. Dostlarınızı iyi seçmenizde fayda var.
Yıllar geçse de adı her geçtiğinde bela okutandır ama Allah onun belasını verir.