bugün

hem hafif hem lezzetli tatlı. evet.
iddialı olduğum tatlı. Ev her akşam, maklube kaşıklayan abiler evi gibi oluyor.
Yemeye doyulamayandır.
Sıcak irmik helvasının içinde, duruşunu bozmayan dondurmanın önünde eğiliyor, tövbe ediyorum.
denizli bisiklet festivalinde babadağ a giderken uzun bir rampanin sonunda molada ikram etmişlerdi. muhteşem bir lezzettir.

evet daha önce başka bir yazarın dediği gibi denizli de hacı şerifte yenilmeli.
Dünyanın en güzel lezzeti. Evet.
(bkz: Hacı Şerif)

Harikadır. Evet.
yapan olsa da yesek
canım çekti bak bi yerim şişmese bari.
En sevdiğim tatlılardan birisi.
Marmarapark ta afyon lokum atölyesinde denenmiştir.
Sosyete tatlısı.

Dondurmayı ayrı yerim mado dan,
irmik tatlısını ayrı yerim helvacıdan.

Üstelik fakir işidir. Dondurmanın yanında illaki bir tatlı yenilecekse baklava ne güne duruyor amk?

Kahramanmaraş'tan selamlar.
Bir kilo yenilecek tatlılardan. Evet.
Sevdiğim tatlılardan biridir olsa da yesek .
birkaç saat sonra yapıp keyifle yiyeceğim tatlıdır.
Ben bunu tek başıma yesem bir tat alamıyorum. Yemeyeceğim o yüzden. Bir paket sigara alırım.
denizli hacı şerif'te yenilesidir.
ilginç ancak çok lezzetli tatlı kombinasyonu.

Denizli' de arkadaş tavsiyesiyle çok da anlam veremeden almış, ilk kaşıktan sonra "oman tonrem" nidaları eşliğinde dibini sıyırmıştım. Şiddetle tavsiye edilir.
denizli'de hacı şerif'te yenilesidir.
çok iyi bu da kalorisi çok yüksek.
pişman oldum yedikten sonra.
ama iyiydi.
Benim en sevdiğim tatlılardan başı çeker. Üstüne de biraz tarçın olunca tadından yenmez olandır.
şunu da hiç anlamadım. irmik bildiğin üzerine dondurma koymuş işte. eriyor zaten tahinlicilik gibi asfalt gibi neyse abartmayayım da nedir yani, gidin irmike viski koyun yeminle inovasyon, ben de gelirim mesela o zaman. telif alırım ayrıca yarın bi gün çıkarsa şimdiden belirteyim. neyse kuyruk oluyordu ilk zamanlar dükkan önünde insan gerçekten hayret ediyor.
insanlar bunu yıllardır yiyormuş.
Ben daha yeni yeni keşfettim.

Vay anasını..
aspava'nın ikramlarından biri.
Görgüsüzlük böyle bir şey.
Müthiş bir lezzet. Olsa da yesek.
bir de maraş dondurması olursa süper olur. ramazan ramazan canımızı cektirmeyin.