bugün

tıklım tıklım araçlarda seyahat edenlerdir.
(bkz: son yıllarda artan türbanlı popülasyonu)
sayıları her geçen gün çoğalan kadınlardır. allah arttırsın. *

edit: aferin laf dinliyorsunuz.
bazı türbanlı kadınlar için geçerlidir bu durum. daha önce inanmazdım abartı derdim ama istanbul'a gittiğim zaman görmüştüm böylesini ve çok şaşırmıştım. yahu adam sana yer veriyor neden ürküyorsun daha rahat olabilmen için yada yanına oturmuşsa nolmuş taciz mi etmiş yoo hayır. hatta abartıp erkeğin oturduğu yere bile oturmazlar sıcak diye. kardeşim o kadar mı sapıksın? adamın oturduğu yerden tahrik olacaksın. ama bazıları ise çok rahattır sözüm onlara değil tabi.
inançları gereği davranan kadınlardır. yargılamak kimseye düşmez.
geçenlerde yanına oturdum pöfleyip kalktı yahu ne oluyor sulandıkmı sarktıkmı ne o ben çok namusluyum halleri.
herkes gibi toplu taşıma araçlarını kullanan kişilerdir. yadırganacak bir durum yok.
(bkz: hanım koş tüfeğimi getir)

şu genelleme huyumuzdan hiç vazgeçmeyeceğiz. toplu taşıma kardeşim bu koskoca otobüs boşken koltuğa oturmayan başı açık bayan kadar normaldir. amaç üzüm yemek değil türbanlıyı eleştirmek tabii.
ayrımcılıktan şikayet eden kişilere dikkat ederseniz, türban ve başörtüsü ayrımı yapan kişilerdir genelde,
onların istediği gibi giyinip, onların istediği gibi yürüyüp, onların istediği gibi bağlarsa kadınlar başını sorun yoktur, ama o yandan isterse siz üsttenbağlarsanız, sizi hemen yaftalar, hemen genelleme yapar, aldığı vebal umurunda bile değildir, iftira atmanın verdiği hazın yanında nedir ki o?
Ayrımcılık yapmakta son noktaya geliyoruz sözlük.
Mal mısın lan ? derler adama.
Arkadaş başı açık dolmuşa binerde türbanlı binemez mi ? Ne kadar boş düşünen insanlar var yahu şu hayatta.
başkalarının inanıcına saygı duymayan insan söylemidir.kadın,kapalıdır ya da değildir.bu seni niye bu kadar rahatsız ediyor.hem kapalı bir bayanın hiç tanımadığı bir adamın yanında oturması kadar rahatsız edici bir durum olamaz.kadın senin yanında oturmadı diye, sözlükte başlık açarak egonu tatmin edeceğinin sanıyorsan yanılıyorsun dostum.
otobüste mini etek giyen kadınla ayndır bir fark yok. inanç özgürlüğü yargılamak kimseye düşmez.
dolmuşta tanıştıkdan sonra numarasını aldığım kadındır.

her şeyi türbansızlar gibi aynı. valla denedim bakın memeleri falan 10 numaraydı.
tabi bu kadar cesaretli olmayanlarıda var. ne denir bilmem.