bugün

doktor: şu an boş yatağımız yok. yatak boşalınca sizi yatış için arıycam.

hasta: hocam benim evde açılır yatak var , yatağımı getiririm ben.

doktor: %&/&/)+&/(
hasta- iğneden çok korkuyorum.
dr -hapı var onu iç.
hasta -hap yutamıyorum.
dr- şurup?
hasta -midemi bulandırıyor.
dr -muska mı yazayım orospu çocuğu.
normal doğum yapan bir hastasının bir tarafafını diktikten sonra uzun uzun bakıp, hemşireye dönüp:
-bence eskisiden güzel oldu.
- doktor bey yüzüme sürdüğüm bir krem sonrası cildim çok fena tahrik oldu.
+ tahriş olmasın o ?
- a evet tahriş oldu. *
doktor: bir şeyiniz yok, sadece beliniz zorlanmış.
ben: neden zorlanmış peki? *
doktor: o kadarını bilemem yanınızda değildim.
-doktor: (kadın hast) soyununuz lütfen
-hasta: tabi efendim
-işlem biter doktor sorar
+sevk aldınız mı ?
- kadın. e azcık *
-b: yirmilik dişim çok ağrıyor. acayip sızlıyor. geceleri uyuyamıyorum. kafamı kırasım geliyor. çok halsizleştim.
-d: peki, bunlar seni rahatsız ediyor mu?
-b: hööööğ...
gece gündüz doktorlar izleyen neslimizin açtıgı entry.
H: implant yaptırmaktan korkuyorum kalçadan kemik alınması gerekiyormuş.
D: hönk!?!?!?!
hasta : her gelişimizde giriş yaptırmak zorunda mıyız hocam?

aptz : kombine satışlarımız henüz başlamadı amca.

hasta : ?!^+&/((
d: ne kadar ömrüm kaldı doktor bey
h: on
d: on ne anlamadım
d: dokuz.
doktor : geçmiş olsun hanım, neyin var ?

hasta : başım dönüyor, şuyum var, buyum var..

doktor : peki, bi bakalım, adın ne ?

hasta : ördek.

doktor : ne ?

hasta : ördek, ördek.

doktor : veterinerlik fakültesi karşı binada.
şikayetiniz?
böğrüm ağrıyor.
iki gün önce yaşanmış olaydır.

+şikayetiniz nedir
-omzum çıktı
+tamam nasıl oldu?
-viraj alamadım
+kaçla gidiyordun sen?
-yok yani evin içinde viraj alamadım omuz duvara girince...
+ha ha ha hi hi hi bıdı bıdı... böyle yapınca acıyor mu?
-aaahhhh evet
+şuraya bastırınca acıyor mu?
-ananısi... ahhh evet
+efendim anlamadım?
-yok bir şey yok
+tamam galiba çıkmış bir röntgen çektir gel ama düzgün viraj al ha ha ha
-tamam ha ha (ayıp olmasın diye zorlan gülünür / lan ben sabahtan beri sana çıkmış diyorum ya zaten)
+senin durumunda alkol sigara ölümcül olabilir.
-içmeyince ölmüyor muyum?
+ölürsün ama daha uzun ve daha kaliteli bir hayatın olur.
-yaşlılar da sürünüyor ama. kaliteli yaşamın uzunu kısası yok hocam. sen izin versen de vermesen de içicem.
+...
+midem rahatsız uzun zamandır.
-sen gençsin olur arada.
+(orospu çocuğu)doktor bey gerçekten çok rahatsızım.
-psikolojik o gençsin sen.
-doktor bey gerçekten hala lohusa döneminde miyim?
-yohusa inanmıyon mu?

(bkz: yiğit özgür)
cinsel ilişki ile bulaşan genital bölgede oluşmuş siğil sonrası amca hoca tarafından uyarılır;

-ha gardeşim doğru diyon da bak şu geçen garıya bunu da allah yaratmış (kapalı, yaşlı bir teyzeyi göstererek) ama 5 dk'da rus dilberi de allah yaratmış ama en az yarım saat sürmüştür. dogtor bey sen söyle şimdi 5 dk'da yarattığını mı hasta eder yoksa yarım saat uğraştığı ha bu dilberi mi hasta eder? bırah allasen atın ölümü arpadan olsun.
stajyer öğrenciler ve hoca: dumur.

çok korktuğumuz bir hocayla sabah viziti ve ilk hasta, tabii o kadar hakaret yemişiz ki hocadan tüm hayat enerjimiz kaybolmuş. hoca hastanın anamnezini alan stajyer öğrenciye sorar hangi şikayetle gelmiş demek istemektedir; "kızım hasta neyle gelmiş" henüz stajyer cevaplamadan hasta lafa atlar ve "doktorrum ambulanslan geldim ben" der. hocanın ilk kez dişlerini görürüz biz de.

başka bir hastanın başında yine 4 profesör, 10 kadar öğrenci vizit yapıyoruz. anabilim dalı başkanımız hastayı taburcu etmelerini tembihler asistana. gitmek istemeyen ve iyileşmediğini düşünen hasta "dohtorum beni camdan atsanız ben damdan yine girerim, gitmeycen köye buda kalcem ben" der hastayı ertesi gün zorla taburcu ederiz ve bakarız ki öteki hafta teyze yine başka şikayetle gelmiş, diğer serviste yatıyor.

bir başka hastadan anamnez alırken;
-teyze baş ağrın var mı?
+yok yok aslında va da ben apranax atıyom geçiyo
-teyze uyku düzenin düzgün mü?
+düzgün düzgün uyuyamıyom aslında ama xanax atıyom geçeyo
-teyze nefes darlığı var mı?
+yok çocum daş gibiyim senden iyiyim ama arada sıkışıvereyon ventolin sıkıyom geçeyo.

bir şeyim yok diyen teyze akut lösemiden 1 hafta sonra yoğun bakıma kaldırıldı ve şuan hayati tehlikesi mevcut.

Radyoloji katında da bir teyze tülbenti ile burnunu kapatmış sıra bekliyordu. Sorduk;
-hayırdır teyze kötü bir koku mu var?
+ yok çocum ışın girmesin vücuduma diye yüzümü gapıyom.

Teyzemiz radyasyondan tülbenti ile korunuyordu.
ilgili doktor özel bir cemaat hastanesinde göz hastalıkları doktorudur. göz taramam yapıldıktan sonra doktorla göz derecem konusunda konuşmaya başlarız. diyalog aynen şu şekildedir:

-hocam hazır konusu açılmışken, kardeşimin göz derecesi çok hızlı bir şekilde artıyor. yılda 2-2.5 derecelik bir artış... bunun sebebi ne olabilir?

+valla allah'ın hikmeti işte.

-!?

+... (karşılıklı bakışmalar)

ardından teşekkür(!) edilir ve çıkılır.

şerefsizim yolda geçen bir vatandaşı çevirip sorsam bu soruyu, daha bilimsel bir cevap alırdım.
Jinekolog, cinsel organında rahatsızlığı bulunan kadını muayane eder; kadına giyinebileceğini söyleyerek masasına geçer ve sorar:
-sevk aldınız mı?
+biraz.
doktor : ağrı nerde.
hasta : doğu anadoluda.
halı saha maçında kolumun üzerine düştüm, bilek çıktı kolda ise dayanılmaz bir acı var sallanıyor -daha sonra kırılmış olduğunu öğrendim-. hastaneye acil servise gittik, doktor bir eliyle dirseğimden diğer eliyle havada sallanan elimden tutup sallayarak:
-neyi var? diye sordu
ben de o acı ile yaptığı hareket yanına kar kalmasın diye, küfretmeden küfür etmek için çıplak kolumu zoraki sallayarak:
-girecek yer arıyor . dedim. mahkemelik olduk.
ben- doktor bey sanırım şu gözümde fena halde kaşıntı var ama sadece sol gözümde sağda hiç böyle bir şey yok
doktor- psikolojik.
ben: bu antidepresanların kilo aldıranlarından vermeyin kompleksten depresyona girerim
doktor: zaten depresyondasın?
Odadan içeri girilir.
de: hemen bir kan testi istiyorum. Tiroide de bakılsın. Vitamin değerlerine bakalım. O bu şu hepsine bakın.
ben: kansızlık sınırda tiroid yok. Yeter artık.
dr: vejetaryendiniz di mi siz?
ben: evet.
dr: işte ondan hep sizin bu ani şeker düşmeleri kırılgan yapı
ben: serum bitince çıkayım o zaman.
dr: tmm.