bugün

başa da vurur onun ağrısı, yirmilik dişse hele işkencedir.
diş deyip geçmeyin yani dostlar.
allah korusundur.
gidin fırçalayın pislikler.
20lik diş ağrısına ağrıkesicisiz dayanacak kadar manyak bünyemin azı dişi yoluyla ağzına sıçmış ağrıdır..o kadar şerefsizdir ki net olarak hayatımın en kötü 2 gününü yaşatmıştır bu hafta bana..2 apranax atmasına,antibiyotiklere rağmen yarım saate bir uyanır mı lan insan..kist oluşuyomuş resmen soktuğumun azı dişinin altında kist..çenemi koparacaktı herifler..dün akşam gittim iltihabın sıçraması riskini alarak çektirdim..tonla para bayıldım bide..değdi mi değdi..24 saat içinde hiçbirşeyim kalmadı..resmen ağrıları içselleştirmişim hayatımdan bi parça olmuş,şu an boş boş oturmak bile zevk veriyo..
En lanet ağrılardan biridir. Hatta en felaket ağrıdır. Allah kimsenin başına vermesin.
Dişteki aşırı asit miktarına eklenen tartar plak ve parazitlerin diş çürüğüne ve hassaslığa ulaşması sonucu ortaya çıkan sağlık sorunudur.
Zor ağrı zor. Ağrı kesici ile ancak diner. Evet.
illet bir ağrıdır lan. kafanızı duvarlara vurursunuz. evet.
(bkz: öldürmez süründürür)
Kaderim.
Zaten insanı hayattan soğutan ağrı, bir de dişin apse yapmasıyla zirveye ulaşır.
Beynimde fadimenin düğünü olsa bu kadar zonglamazdı.
(bkz: abi bunlar öldürmeye yönelik değil süründürmeye yönelik)
(bkz: kolpaçino 3 devre)
allah düşmanımın başına vermesin dediğim.
senelerce en kuvvetlisini çekince insan basit gibi görünen bu konuda, ister istemez de olsa bir duyar oluşturuyor.
ulan o duvarların dili olsa da konuşsa be.
migren var sinüzit var. dış ağrısı kadar etkilemiyor. ya da hepsi birleşince hayattan bıkıyorum. hayatımdaki tüm olumsuz yaşantılarım hep aklıma geliyor.
Bende senelerdir olmayan. Bi olsa da en azından bi dişciyle muhabbet etsem.
Kurtarılıyorsa tedavi ol kurtar, aksi halde çektir mazoşist misiniz mk.
arveles icin. sonra disciye gidin.
allah çektirmesin. geçen sene çok uğraştım. bi ufacık dolgu gerekli yapamadılar başka bi yere sevk ettiler. ordan da 2 sene sonra sıra gelir dediler. (gerçekten de annem oraya başvurdu 4 sene önce. hala çağırmadılar). ben de dedim kalsın. iki sene sonra "olmayan diş" dolguyu napsın? özelde yaptırdım kurtuldum. bu hipokrat yemini midir nedir niye kimse sadık değil?
Ağrısını apranax ve majezikten aşşağısı kesmeyen ağrıdır,yaşadım allah kimsenin dişini bile ağrıtmasın.
arveles icin diyorum hala dis agrisi diyorlar. arveles icin. arveles in gecirmedigi agri cok ciddi tedavi gerektirir.
önlem olarak evinizde arveles bulundurun.
Öyle bir ağrı ki dağlara taşlara kafa atmak.
görsel
Mükemmel bir agridir.
Ne zaman gitme imkanım olmasa (örneğin bayram) sağolsun beni yalnız bırakmaz. Nefes aldığım havayla bile yamultuyor beni.
iki ana baslikta incelenir.
1.si Provake Ağrı: bir etken sonucu -soguk, sicak,basinc- olusur, cürük ve ya kırığa yorulur sebebi.
2.si Spontan Ağrı; kendiliğinden oluşan ağridir bir etkene ihtiyac yoktur fakat bir etken sonucu baslayip etken kalkinca hala devam edebilir, çürüğün baya geniş ve pulpaya ulaştigi sonucuna yorularbilir bu da ikiye ayrilir.
A) Kesikli Spontan Ağrı
B) Surekli Spontan Ağrı

Hangi tur agri oldugu anamnez, perkusyon ve dise hava sıkma sonucu tespit edilir.
Kendileri süründürür. Diş hekimine gitmekten korkan birini sürükleye sürükleye sabahın ilk saatlerinde diş hekimine götürür. " Ağrı geçsin de ne olursa olsun " diye ağlamaklı bir sesle doktora kendini acındırır.Kişi diş çekildikten sonra 1 hafta daha çok acı çeker ve pişman olur.