bugün

instagram hesaplarında istisnasız mutlu olan insan topluluğu. Sırrıni merak ediyorum. Kıskanmamak elde değil.
Ev arkadaşım diyetisyendi ve 75 kiloydu ki boyu çok da uzun değildi. Duyduğuma göre inandırıcı gelmiyormuş hastalarına.
hayatının değişmesini istiyorsan, önce değişime kendinden başlamalısın sözünü benimsemiş bir insan olarak, değişimimin bir parçası olan kilo verme işlemini gerçekleştirmek için hayatımda ilk kez pazartesi gün gideceğim beslenme şekli düzenleyinci uzman.
1.65 boya 70 kilo bence biraz şey oldu çünkü...
haa bir de diyetisyene ayıp olmasın diye bir haftadır kendimce az yiyorum, elin kadını gelip bana yemiş yemiş s*çmamışsın gözüyle bakmasın şimdi, utanırım ben...

edit: merhaba, beş ay sonrasından sesleniyorum. 58 kilo oldum ve diyetisyenimle çok iyi arkadaş olduk. hatta ondan daha güzel bir fiziğim oldu ve beni kıskanıyor. *
Belli rahatsızlığı olanlar dışında, ağzını tutamayanlar için boşa çalışan doktordur.
boş insanların mesleğidir, hiçbir mesleğe bu kadar sığ yorum yapmam ama bu mesleği yapanların bunları okuyanları hariç hepsi gerizekalıdır. sıradan bir insan eline bir lise 1 biyoloji kitabı alsa daha çok bilgi sahibi olur insan vücudu hakkında. ulan gidiyorsun bir hastalığın olduğunda doktorlar bulabilmek için kaç tane film çektiriyorlar yok mr, yok ultrason o da yetmiyor kamerayla vücuda giriyorlar parça alıyorlar gene de emin olamıyorlar. ama allahın bize bir lütfu olan fondötenli diyetisyenlerimiz, sikik tartılarıyla insanın vücudunun kaçta kaçı yağ, kaçta kaçı kas, ne kadar ödemi var bunu görebiliyorlar. yaş, genetik farketmiyor o kadar iyiler yani işlerinde.
geçen kış kırk lira verip gittim hiçbir işe yaramadı. sonra yazın dedim ben artık kilo verecem kararlıyım bir ayda 9 10 kilo falan verdim. yani kendi kendinizin diyetisyeni olun.

e tabi sağlık sorunları olan insanlar için durum farklıdır demek istediğim diyetisyene gitmeden önce gerçekten kararlı olup olmadığınıza bakın

diyetisyen abilerim ablalarım..
saygılar...
görsel
düzenli ve doğru beslenme konusunda oldukça başarılı kişilerdir bunlar.

şu anda diyetisyene gitmeden önceki halimden daha çok yemek yiyorum ve kilo veriyorum.

aklıma kazınan en önemli madde ise, "ne yaparsan yap, 4 saatten fazla aç kalma" oldu.
çok sabırlı olmayı gerektiren meslek. kurumsal olarak hizmet aldığımız diyetisyen aslıhan küçük'ü tavsiye ederim size. oldukça kısa zamanda bana çok katkısı oldu.

http://aslihankucuk.com/
bana çok karikatür gibi gelene meslekti. yakın zaman öncesine kadar bir arkadaşım 7 ayda 60 kilo zayıflayana kadar.
https://www.anustegin.com/bursa-diyetisyen/
ülkede şişmandan çok diyetisyen var.

Ortalama her 1 şişmana 3 diyetisyen düşmekte. Zaten sosyal medyanın da bitki örtüsü olmuşlar.
görsel
Ilk kez bugun verdirdigi kilo basina ucret alan baba yigit bir uyesiyle tanistigim meslek grubudur. Helal olsundur.
Kibrit kutusu kadar peynir diyorlar ya, ondan sonrasını hatırlamıyorum işte.
pinner test gibi testlerle size kilo aldıran yiyecekleri tespit eden grubu saygıyla karşıladığım, kalori hesabı ile diyet listesi verenlere pek güvenmediğim meslek grubudur. bu arada pinner test oldukça pahalı bir testtir.
Belki de en çok sorun yaşayan meslek grubuna sahip , beslenme ve diyetetik bölümü mezunu olan kişilere verilen mesleki ünvandır .(başka bir deyişle (bkz: beslenme uzmanı) .
Çoğu ülkede oturmuş bir sistemle birlikte toplum yararına faydası olan, Amerika dışında bütün gelişmiş ülkelerde toplum bilinçlenmesinde rolü olan toplumsal beslenme ve besin tercihi konusunda toplumda öncü olmasına rağmen ; bizim ülkemizde ise herkesin yorum yapabiliyor ve yemek yiyor olması (!) Sebebiyle değer görmeyen , diyeti doktora yazdıran yada televizyonlarda yalan yanlış konuşan doktorları dinleyip (bkz: canan karatay) , doktorlar olmazsa aktarları ,eczacıları , aşçıları , üfürükçüleri,modellerin şarkıcıların , yaşam koçlarını (!) Dinleyip bir tek işin uzmanı olan 4 sene eğitim alıp da dinlenilmeyen kimselerin bulunduğu meslektir .
Kpss ile Şırnak'a atanmaya kalkanların en aşağı 91.76 alması gereken bir meslektir ayrıca .
özellikle bayan diyetisyenler tercih edilir ki bilhassa özel hastanelerde çalışan bayan diyetisyenlerin çoğu güzellik yarışmasından çıkmış gibidir. at gibi hatunlar seçilir.
Diyetisyen olarak tercih ettiğim bir kişi var sürekli yardımcı olur bana.
(bkz: nursena ardalı) ancak bursada oturanlar bilir.
Lan dokuz eylülde bi diyetisyen kızla çıkmıştım tiktok videosu gibi ateş saçıyordu her tarafından ben onu nasıl tutamadım elimden ak. (bkz: subjektif entry)
Bu ara ihtiyacım var, aslında ihtiyacım suan için değil sonrası için var önlem almazsam 30 undan sonra patates olanlara dahil olacağım
merhabalar. yaş 16 boyumu söylemeye utanıyorum her neyse kilom 80 diyetisyene gittim 30 kilo vermem gerekiyormuş. devlet hastanesinin diyetisyenine gittim bu arada. 10 dakikada liste yazdı. klasik sebze yemeği+yoğurt, iki yumurta peynir. iki ayda 10 kilo vermişim diyetisyen fena şaşırmış. çocuklar ben ne biliyim vücudumun sıkılığının kaybolacağını 16 yaşındayım insan spor yapmam gerektiğini de söyler aptal kadın hala spor salonlarında uğraşıyorum.

sonrasını takip eden senelerde 10 kg daha verdim. sonra kalitede iddialı bir börekçiye işe başladım. çok yakın arkadaşım aynı zamanda çalışma arkadaşım fena boğazız. o zamanlar ben spor yapmıyorum o günün 3 saatini sporda geçiriyor. çikolatalı, pastırmalı türevinde çeşitli börekler, kahvenin yanına aldığımız frambuazlı kurabiyeler. çevre esnafla aramız çok iyiydi bize sürekli ikram ettikleri pastalar, pizzalar derken bi bursa’ya geldim +6 kilo almışım 2 ayda. neyse sonra spora başlayıp 10 kg daha verdim. şimdi bi 3 kilom kaldı.

yani bu diyetisyenlerin bize nasıl beslenip spora yapacağımızı öğretmesi yerine şunu ye bunu ye demesi bir işe yaramıyor. işini bu tip özensizlikte yapanlar kendini yararlı saymasın.
Şişirilmiş balon bir meslektir. Olmasa da olur. Bu mesleğin görevini tüm pratisyenler yapabilir. Aile hekimi ya da dahiliyede de aynı işler yapılabilir.

Bi anda parladı ve inanılmaz paralara iş yapıyorlar. Sabah yumurta ye demesi için seansa 100 lira veriliyor. Doktora ver desen itiraz eder bizim toplum.
Bakmayın insan kendi kendinin diyetisyeni olmalı az ye spor yap diyen tayfaya. Kişinin bir rahatsızlığı varsa bu kadar çabaya rağmen bir arpa boyu yol katetmeyebiliyor örneğin tiroide bağlı rahatsızlıklar, polikistik over vs.
Ben de bu sebeple of yeter artık bir destek almak şart diyip diyetisyene gittim. Görüşmeden önce de doktorun biri bana böyle böyle Bir tanı koydu o yuzden kilo vermem zormuş görüşmeden önce telefonda dahiliyeye görüneyim mi diye sordum. Dediği şu bu tanı bana yeterli. Randevuya gittim dakika bir gol bir serenadd hanım dahiliyeye görünseniz iyi olur. Artık neresiyle dinlediyse bilmiyorum.

Gerçekten çok kıymetli bir meslek. Özelikle de beslenme ve psikolojinin kesişiminde bir araştırmacı olmak ilk isterdim ne yalan söyliyim. Cidden hayatımın bir döneminde uzaktan üniversiteden diyetisyeni okursam hiç şaşırmıcam. Ya çok merak ediyorum size ne öğretiyorlar da bir kibrit kutusu peynir, 3 bardak yeşil çay ezberinden öteye gidemiyorsunuz (sezgisel beslenmecileri dışarda tutuyorum). Hakikaten de biriniz farklı olsun ya, şaşırtın bizi azcık. Bir gün kendimi zayıflatıp diyetisyen olursam, sözlüğe borcum olsun o listeye bir kibrit kutusu peynir yazmıcam * cidden benden diyetisyen olur ya bu fikri beğendim bak hem de hayat boyu kilo kontrolünü sağlamış olurum. Yılların tontiği olarak da insanlara umut olabilirim:) şaka bir yana kilo vermek öyle ha diyince de olmuyor, emek vermeden de olmuyor. Diyetisyenlerin yazdığı Liste de aynı oluyor. Hayaller insada paylaştıkları minnoş tarifler hayatlar Bi fanus yeşillik yedirmek ve illallah dedirtene kadar su içirmek.Yemekten soğutuyorlar adamı mutsuz gibiyim sözlük ama hizaya girene kadar böyleee...
Kiloluysa uzak durun.
müzisyen müzik yapan kişiye deniyorsa diyetisyen de diyet yapana denebilir bence.