bugün

beni şu hayatta en çok zorlayan durum sanırım. herhangi bir şeye odaklanma sürem max. 20 dakika falan.
hayata karşı genel yapım.

müzik icra ederken, seks yaparken ve alkol içerken gibi rutinlerim haricinde genel varoluşum..
sıkça yaşadığım bir sorun. bir şeye odaklanmaya çalışırken dikkatim kolayca dağılıyor ve odaklanamıyor, zevk alamıyorum.
bende çok olan durum. bir şeyde odaklanmaya zorlanıyorum, çabucak dikkatim dağılıyor.
norveç'li bilim adamlarının araştırmalarına göre bir eşcinsellik yönelimi belirtisi.
yabancı literatürede ADHD (Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Bozukluğu-DEHB) diye adlandıran psikolojik bir rahatsızlıktır. Uzmana danışmak şarttır.
Dikkat eksikliği birçok sebebe bağlı olarak ortaya çıkabilir, tıbben dikkat eksikliği olarak adlandırılan tek bir bozukluk yoktur.
Ben de kendimi bildim bileli dikkatsiz ve dalgınım. Bu yüzden bazen söyleneni duyamadığım oluyor. işe başlayacağım zaman ilaç kullanmam gerekebilir.
sahip olduğum ve sıkça yaşadığım durum.
sadece derslere değil zevk aldığım şeylere de odaklanmakta zorlanıyorum.
Aklin sürekli karışma halidir. Buzdolabina kadar gidip ne alacagimi unutuyorum. Vitamin eksikligimi diye baktirdim o da düzelmiş fakat unutkanligim çok fazla. Bir çok sey düşünüyor ama odaklanamiyorum.
profesyonel yardım alınması şarttır yoksa ömür boyu şaşar kalırsınız. ilaçları da leblebi değildir. psikiyatr kontrolunda alınması olmazsa olmazdır.
sıkça yaşadığım hastalık. zevk aldığım şeylere bile odaklanamıyorum.
Yıllardır bu yüzden roman okuyamıyorum. Herhalde en son iki sene önce bir roman okumuştum. Kendimi zorlayıp okuduğum bazı mesleki gelişim kitaplarımı saymazsak gerçekten okuyamıyorum. Dikkat dağınıklığımın nedenini de buldum, çok fazla reels izliyorum.

Kitap okuyamamak benim için çok büyük bir eksiklik. Kendimi gerçekten suçlu hissediyorum.
Bende de aşırı dikkat yoğunluğu var. Çaresi varsa da istemem. iyiyim böyle..
bende çok yok bence. zaten ilaç da kullanıyorum.