bugün

alan dersimdir. Kpss öabt de çıkacak olan derslerden biridir.
Taşşaklı denklemlerdir.

Not: Şu sıralar ağzımın bozulduğu doğrudur. vize stresi işte ne dersin. *
Çözülmesinler diye yapilan gerçek hayata katkısı en az olan denklem türüdür.
günü gününe biriktirmeden çalışınca ne kadar da basit bir konu olduğunu göreceğiniz hede.

(bkz: inek öğrenci)

evet.
Vizesinden 02 aldığım derstir.anlaması kolay ama çözmesi uğraş gerektirir.
seneye tekrar görüşeceğimiz ders. HATIRLADIKÇA KEŞKE BAŞTAN ÇALIŞSAYDIM DiYORUM. özünde bazı derslere nazaran daha kolay olup bir kere anladı mı çözmesi kolaylaşan denklemlerdir. hatta içinde "genel" ifadesi geçen dersler bu dersten daha zordur. bu dersin odak noktası ise bellidir. sorulabilecek sorular kısa ve öz olur. sizden istenen şey ise sorulan sorunun hangi yöntemle ve nasıl çözülmesi gerektiğidir. cevapları ise sayfalarca sürebilir bu yüzden dikkat ve sabır ister. eğer anlamakta sıkıntı çekiyorsanız youtube'da khan academy'nin videolarını izlemenizi öneririm. ben bunu yapmadan önce vizeden 4 alıp videoları izledikten sonra 80 aldım ama yetmedi. hoca faktörü de önemli tabii. acımadan 4 verip direkt psikolojiyi çökertiyor bazıları ne yazık ki.
bb'yle geçtiğim ders. mühendislik fakültesinin temel derslerinden biridir. matematiği hiç sevmem ve ezberci biriyimdir. bu ders de tamamen ezbere dayanıyor. soru tipini ezberle ve geç. bu dönem verdim. şu an sorsan "diferansiyel denklem ne demek? " derim o derece.
yiyorsa odtü'de geçin amk dediğim ders.
tu darmstadt'ta geçtiğim ders. odtü ne la yeniyor mu ?
4 yılda ancak geçebildim zordur vesselam.Hocaya görede değişebilir tabi.
Bernoulli ve riccati abilerimize saygılar sevgiler.
okulu bitirdikten sonra hiçbir işe yaramayacak derstir. akademik kariyer düşünmeyenler boşu boşuna dirsek çürütürler.
konular çok kolay başlayıp finale doğru sapıtan bir dersti. yinede notumu çok düşürmeden bb ile geçmiştim. bölümdeki en kolay derslerden biriydi.
5 senedir alttan aldığım derstir. şöyle ki sadece dersi ilk aldığım sene dersin ilk vizesine kadar sınıfta bulundum. aslında mantığı hoş olsa da üniversitede sırf ders saati ve kredi eklenmek için koyulmuş olan hali bi sikime yaramaz. daha dersin hocaları bilmiyor ne yaptıklarını amk.
Matematik bölümünün en kolay derslerinden biridir.
Ömrümü yiyen derstir. 3. yılımda güç bela geçtim ama hala adını duyduğum yerde tüylerim diken diken olur.
eğer mühendislik fakültesindeyseniz kesinlikle çözebilmeniz gereken denklemlerdir. dersini bi şekilde geçtim ama asıl ondan sonra başlıyormuş herşey. şimdi her derste karşıma çıkıyor.
En yüksek kredili dersim. Aslında 6 kredi olması ne kadar baba bir ders olduğunu gösterir nitelikte, bu yüzden korkutuyor. inşallah ilk alışımda geçerim de bu seneden sonra ebediyyen matematik ve onun alt kısımlarından kurtulurum. Evet temennim bu yönde.
Allahın belası dersdir. Seni bulanın, ders diye müfretada koyanın Allah belasını vermesin.
çoğu kişiye zor gelse de bence inşaat mühendisliği 2. sınıfın en kolay dersidir. bir önceki yıl mat2'yi iyi öğrenen ve derslere gelen bir öğrencinin aa almaması için hiçbir sebep yoktur.

iyi ki var da ortalamamız yükseliyor biraz.
mühendislik fakültesinin en çok küfür yiyen dersi. bi kaç harfin toplamının, çarpımının 0 olduğu derstir.
ismi dif denk şeklinde kısaltılan derstir.

soyut cebir, topoloji, cebir gibi derslere nazaran daha formülize edilmiş ve kolay bir derstir.
Vizesinden 20 alıp bütünlemesine şimdiden göz kırptığım ders.
En kolay geçtiğim derslerden biriydi. Millet neden zor diyor hiç anlayamadım.
O benim bebeyim yhaa..
Onun ben amına koyayım çok afedersiniz..