bugün

bir kaç maç içinde kovulacak olandır. üzgünüm dostlar.
her iyi bir futbolcunun iyi bir teknikdirektör olamayacağını kanıtlamıştır.
dünyanın gelmiş geçmiş en iyi futbolcusur varisi de kendi belirlediği üzere lionel messidir..
''müzikte michael jackson ne ise futbolda maradona odur.''
en son ortega'yı çağırmış milli takıma. hala sorunun sahadaki futbolcularda olduğun zannediyor. kadrosunda kimlerin olduğunun farkında değil heralde.
(bkz: bence şeridi bitmiş)
yakın zamanda arjantin milli takımının başından kovulması muhtemel olan teknik adam , efsane.
her iyi futbolcunun iyi teknik direktör olamayacağının son dönemdeki en önemli temsilcisi.
arjantinin dünya kupasına gitmeyi garantidiği uruguay maçından sonra düzenlediği basın toplantısında medyaya 'Beni eleştirenler, bana inanmayanlar (bayanlardan özür dileyerek söylüyorum) edep yerimi y...n! Ben taraftarı ve futbolcuları düşünüyorum, gerisi edep yerimi y...n! Benim Dünya Kupası'na gidemeyeceğimi iddia edenler edep yerimi y...n! Onlar bana bir çöplük gibi davrandı' şeklinde açıklamalarda bulunmuş yaşayan efsane.

`http://www.milliyet.com.t...Date=16.10.2009&b=Yuh be Diego`
seksenlerde kendisi henüz barça'ya gelmeden televizyonlara boca formasıyla attığı nefis çalımlar, asistler ve golleri gelen, gelmiş geçmiş en iyi oyuncu.
henüz hocalık kariyerinin en başındadır başarılı olacağını ummak ise temennimizdir.
(bkz: viva ernesto viva diego derim ve giderim)
arjantin gibi süper ve genç yetenekleri dünya futboluna kazandıran bir ülkenin milli takımında palermo, veron, ortega, heinze, zanetti, riquelme * gibi yaşlı adamları kadroya alarak , genç futbolculara "siktirin gidin ben size forma falan vermem" diye mesaj veren teknik direktör. oda çoğu teknik direktörler gibi günü kurtarma peşindedir. bu fikrinden vazgeçer ve umarız 2010 dünya kupasında da daha genç oyuncuları sahada görürüz.

haa futbolculuğuna lafım kesinlikle yok. efsanedir ve öyle kalacaktır
Futbolculuk zamanlarında hep iyi işler yapmış ancak futbolu bıraktıktan sonra kokain kullandığı tespit edilince tedaviye başlamış, son olarak Arjantin'in hocalığını yapan kişi. Malesef ki futbolculuğunda olduğu gibi teknik direktörlükte hiç başarılı olarak anılmıyor. Kısacası eski efsane futbolcu, yeni başarısız ve kabiliyetsiz menajer.
deplasmanda 1-0 kazandıkları uruguay maçından sonra yaptığı basın toplantısında arjantin basınına yönelik sarfettiği küfürler nedeniyle hakkında fifa tarafınan soruşturma başlatılan arjantin teknik direktörü.
pele fifa' nın oyuncağı, maradona baş düşmanıdır. pele her gittiği yerde dünyanın en iyi futbolcusu diye anons edilir ve sırıtır, maradona bu ödül verildiğinde " di stefano benden çok daha iyiydi" der. pele brezilya'da 1000 gol atarken, bir şehir seferber olur, para toplar, maradona' yı transfer eder, maradona' da orta hallinin biraz altı bu takıma burun kıvırmaz, takımı orta halliden alıp italya futbolunun zirvesine oturtur. fifa yüksek rakımlı ülkeler için futbol oynamayı yasaklarken maradona bu yapılanı aptallık olarak niteler. pele fifa tarafından dünyanın en iyi futbolcusu seçiledursun, milyonlarca insan el diego'ya tapar, tanrısı, dini, kilisesi ilan eder. pele modern ve endüstriyel futbolun ilahı sayılsın, maradona sokak arasında maç yapanların, 3'te devre 5'te biter diyenlerin, 3 kornerden 1 penaltı kazananların, kaleye dönüşümlü geçenlerin; devrimcilerin, bush' a küfredenlerin, savaş suçlularının elini sıkmayacak kadar onurlu olanların ; sabaha kadar uyumayanların, haylazların, yaramazların, sivri dilli olanların, dobra konuşmaktan korkmayanların ; hata yapanların, yaptığı hataları kabul edenlerin, pişman olanların,yaptığı yanlışlarla hayatı yaşayanların kahramanıdır.
ispanya ile yapacakları özel maç öncesi basına demeç verirken messi'nin sahada patron olmasının gerektiğini açıklayan bir zamanların efsanesi, şimdinin arjantin milli takım teknik direktörü.
yeteneğine diyecek yok . artık onun gibileri gelmiyor kabul ama ahlak yönünden beş para etmez .
örnek kişiliğinin haricinde kesinlikle çok berbat bir futbolcudur. ne yazık ki kötü futbolu örnek kişiliğini ve yaşantısını gölgede bırakmıştır.
(bkz: diegorian)
yıl 1986 ufacık çocuğum ve dünya kupası izliyoruz siyah-beyaz tv de.. valdano vardı takım arkadaşı ki çok iyiydi o da fakat bir ara orta sahadan topu alıp önüne gelen tüm ingiliz futbolcuları birer birer çalımlayarak geçmeye başladı her çalımdan sonra şimdi boşta olan birine pası verecek ve gol olacak diye düşünüyorsunuz ama hayır o hala gidiyordu.. ingilizler sanırım hiç bu kadar aşağılanmamıştır çünkü onun karşısında hepsi karikatür gibiydiler ve onu durdurmaları imkansızdı..

maradona o golün ardından milyonların kalbinde taht kurdu.. kibirli,küstah ingiltere'yi yapabileceği en iyi şekilde aşağılamıştır ve dünyanın gelmiş geçmiş en iyi futbolcusu olarak tarihe adını yazdırmıştır.
kendisini canlı olarak ilk izlediğim yada küçük aklımla hatırladığım maç bir galatasaray-sevilla maçıydı. galiba sevilla'ya yeni transfer olmuştu. galatasaray golü atmış hemen ardından gol yemişti, gol sevincinin sadece 1-2 dakika sürdüğü anlardan bir tanesiydi. golü de galiba maradona atmıştı. o küçücük aklımla da "lan ne süper topçu isteyince hemen gol atıyor" demiştim. ne bileyim o zaman mahalle maçlarında da öyleydi. en iyi oynayan istediği an gol atardı.
1982 dünya kupasında kendisinden beklenenleri karşılayamamış, fazlaca baskı altında kaldığından ve ikinci tur (o zaman 3'lü grup vardı 2. turda / arjantin-brezilya-italya) 3'lü grup maçında brezilya'ya karşı 1-3 yenildikleri maçta brezilya'nın sakallı orta saha oyuncusu junior'un (6 numara) tam karnına tekmeyi basarak kırmıza kart ile dünya kupasına veda etmiştir. akabinde barça'dan gelerek başlayan napoli macerası ve müthiş kariyer. gelmiş geçmiş en iyi futbolcu. golcü demedim bakın, futbolcu dedim. ki gol kralı bile olmuştur cmf/amf oynayarak. eğer onun zamanında ofansif orta saha ve forvet oyuncuları bu kadar korumaya alınmış olsaydı neler yapabileceğini tahmin bile edemiyorum. bu benim şahsi görüşüm tabi onu defalarca canlı seyretmiş bir futbolsever olarak.
not: 1982 dünya kupasını da italya kazanmıştı, o üçlü ölüm grubundan çıkarak.
son söylediği cümleden sonra, olası bir arjantin - türkiye maçında, her ne kadar kulübede olacak olsa bile, servet çetin tarafından sakatlanabileceğini düşündüğüm teknik direktör.
''ben kravat takıp fifa yetkililerinin ardından koşmam,ödül alıcam diye onların istedikleri cümleleri kurmam'' diyerek peleye acaip ayar vermiş ve kanımca yeryüzüne gelmiş tanrılardan biri.
fidel castro ve che sana kurban olsun adamı. gelmiş geçmiş en iyi en taşşaklı.
fidel castro'un sol taşağı bile olamayacak isim. isterse eliyle değil sikiyle gol atsın.
servetin damadına sergio leonel agüero del castillo yaptığı haraketten sonra ki açıklamasıyla gönüllerimizde taht kurmuştur:

"bir yıldız futbolcunun kafasını tekmeleyen savunmacıya çok az rastlanır. maalesef servet gibi kazmalar da futbolcu oluyor."