bugün

modeli bünyeye sevdirmiş şarkıdır. günde 3 kez dinlenir.
biz hiç beceremedik sevmeyi de terketmeyi de.. bir şarkı ancak bu kadar güzel anlatabilirdi beni..
'Ah ne zormuş bitsin demek
Hala severken seni
Dudaklarını öpmemek
Bir yabancı gibi'

sözleri de melodisi de başarılı olan şarkıdır. pek hoş!
her gün sol frame de gördüğüm müthiş şarkıdır. asıl ilginç olan şu ki; gördüğüm anda tesadüfen dinliyor oluyorum.
fazlasıyla anlamlıdır sözleri.şiddetle tavsiye olunur.mutlaka dinlenilmesi gereken şarkıdır.
buzdan şato klibinde bıyıklı bi eleman vardı gitar çalıyodu bu klipte göremedim onu. şarkıya gelirsek gayet başarılı sözleri yerinde olmuştur. klibi kendini izlettirir düzeyde. sıkılmadan izlersiniz.
ayrıldığım sevgilimin bugün attığı mesaj:
"fırsatın olduğunda değmesin ellerimiz'i dinle.. hiç bir şarkı bizi bu kadar iyi anlatmamıştı. sanki ben yazmışım gibi..."
*
ilk dinlemeyle bünyeyi titreten, içi sızlatan şarkıdır.
model'in mükemmel şarkısı.
biraz geç fark ettiğim ama son zamanlarda dinlediğim en güzel türkçe şarkı. ilk dinlenildiğinde gayet sıradan geliyor ancak birkaç kere dinledikten sonra sözleriyle defalarca dinletebiliyor.

dipnot: adını feriha koydum izlemiyorum(orda kullanmışlar)ve facebook(sürekli orda paylaşılıyormuş) kullanmıyorum. bu yüzden şarkıdan biraz soğumuş olsam da yine de sorun yok şarkı güzel.
tadına varabilmek için birkaç kez dinlenilmelidir . her dinleyişte farklı şeyler düşündürmektedir .

--spoiler--
Bitti mi hikayemiz?
Bu ne biçim son böyle?
--spoiler--

--spoiler--
Bitmesin hikayemiz ..
--spoiler--
Gece gece nerden buldum da dinledim denilesi şarkıdır. Son zamanların en güzel şarkısı.
sözlük yazarları arasında şarkıyı ilk dinleyen ve diğer yazarların bu şarkıyı öğrenmelerinde pay sahibi biri olarak mutlu oluyorum be sözlük.

güzel şarkı. güzel topluluk. bak gene açtım dinliyorum.

biz hiç beceremedik sevmeyi de terketmeyi de.
korktuğumuz o gözlerin karşısında direnmeyi de.

bitmesin hikâyemiz...
söz-müzik: can temiz
model grubuna ilk başta buzdan şato şarkıları ve klibi nedeniyle ön yargılı yaklaşmış "ulan gene sikindirik bir grup çıktı!" demiştim. bunu bilen bir arkadaşım bana "hafız şu şarkıyı dinle" dedi. dinledim... mükemmel ötesi vokal, sözler ve melodi beni aldı götürdü. "Kim lan bunlar?" dedim. "Model, şu hani senin sevmediğin."
O gün bu gündür ön yargıları yıktım dinliyorum.
Aslında hala buzdan şatoya bir sevgisizliğim var. Neyse değmesin ellerimiz yeter bana.
dinle dinle bir daha dinle parçalarındandır.helal olsun iyi parça.
model grubunun enfes şarkısı .ne zamandır bu kadar güzel bir ses özelliklede bir bayan vokalden dinlememiştim. şarkı akıyor gidiyor bir bakmışınız bitmiş.
şarkı sözleri güzel ama aslında klasik sözler, ayrılık sonrası herkesin eline kalem kağıt alıp yazabileceği hadi yazmasına da gerek yok,dost masasında rakı akarken damardan anlatılan hisler... ama o müzik,o ses almış şarkıyı göklere uçurmuş. dinleyelim,paylaşalım.

--spoiler--
Bu ne biçim son böyle?
Değmez miydi sevgimiz
Savaşıp direnmeye?
--spoiler--
dinlendikçe sevilen şarkı.
Ah ne zormuş bitsin demek,
Hala severken seni.
Dudaklarını öpmemek,
Bir yabancı gibi.

Bilirsin ayrılık konusunda,
iyi değiliz ikimiz de.
Bir kıvılcım yeterdi her zaman,
Koşup geri dönmemize.

Değmesin ellerimiz,
Buluşmasın bu gözler.
Yine erir gideriz,
Unutulur yeminler.

Biz hiç beceremedik sevmeyi de terketmeyi de.
Aşk kokan dudakların karşısında direnmeyi de.

Aşk dolu mısraların karşısında direnmeyi de.

işte bir kez daha durup karşında,
Belki de son defa soruyorum sana:

Bitti mi hikayemiz?
Bu ne biçim son böyle?
Değmez miydi sevgimiz,
Savaşıp direnmeye?

Değmesin ellerimiz,
Buluşmasın bu gözler.
Yine erir gideriz,
Unutulur yeminler.

Kendimize sahip çıkıp dünyayla yüzleşmeyi de.

Korktuğumuz o gözlerin karşısında direnmeyi de.

Bitmesin hikayemiz...

sözleri derin anlamlar tasıyan model'in sarkısıdır.
önce facebook'ta görürsün illa paylaşmışdır birileri. dinlemezsin başlarda. sonra iş yerinde kulağına çalınır birden dersin ben bu şarkının ismini biliyorum bir yerden! ah evet facebook'ta dinlemediğim o şarkı dersin. çok güzel olmuş çok..
http://fizy.com/s/20mw3g
yakan, yıkan sözlere sahip, çok beğensemde dinlemekten uzak durduğum model şarkısı.

(bkz: bitmesin hikayemiz)
bu ne biçim son böyle!!
girişiyle mahvetmektedir.