bugün

7. sezonuyla bize merhaba demiştir. *
S07E01 malum ortamlara düşmüştür.

ek: tr altyazıda bi 15 dakka önce yayınlandı.
yine yeni yeniden heyecan vermiştir.dexter deb e çaksada tüm dünya rahatlasa artık
"Kan asla yalan söylemez." repliğini görüp başladığım dizi.Adam temiz çalışıyor.
aylar sonra tüm heyecanıyla devam eden dizidir.
--s7e1--
eğer son sahne rüya falan değilde gerçekse işler çok karışacak.
bir de baş komiser LaGuerta lamdaki kanı inceleyerek dexter'ın başına bela olabilir.
--spoiler--
edit: son sahne rüya değilmiş. 2. bölüm promosundan anlaşılıyor.

bu da 2. bölümün promosu: http://www.youtube.com/watch?v=Mri4TDgUxQ8
7x01

Bir sezona ancak bu kadar güzel giriş yapılırdı.

--spoiler--

- Travis'in yanındayken Dexter'ın lam'i düşürmesi olaya Laguerta'yı katmak içindi. Dexter'ın dikkatsizliğiyle alakası yok, senaryo ile oynamışlar.
- Kilise'de Deb'in o gergin anları muhteşem yansıtılmıştı. Dex'in oyunculuğu da ayrı birşey tabi..
- Mike acaba yeni Doakes olabilir mi diyordum. Çünkü aklımı karıştıran şeyler var diyordu telefonda. Ordan oraya belki Dex'ten şüphelenebilir diye düşündüm. Malum sezon sonu bölüm adı Surprise, Muthafucka. Ta ki öldürülene dek.
- Dex Victor'ı öldürmekle inanılmaz işler sardı başına. Konu çeşitliliği bakımından zirve yapacak bir sezon izleyeceğiz. Havaalanında o kadar basit öldürdü fakat arkası eminim hiç de basit olmayacak. %100 açık.
- Bu zamana kadar Louis'in Dex'e olan hayranlığı, bu andan itibaren öfkeye dönüşecek o da bela olacak.
- Debra Dex'e karşı hiçbir şey yapamaz. Çok zeki olmasına rağmen, duygusal kırılganlığı çok yüksek olan biri. Dex'e karşı aşkını da eklersek bu kaçınılmaz..
- Bölüm sonu olan şeyi 'hayal' diye yorumlamıştım fakat promoda hayal olmadığını gördüm. Acayip yüksek tempo altında işlenecek bölümler.
- Veee son olarak; Yvonne'da geliyor lan!

--spoiler--

edit: bu entry'i eksileyen kesin viktor.
sezona mükemmel bir başlangıç yapan dizi.

--spoiler--
debranın gerçeği öğrendikten sonra nasıl bir tavır takınacağı, dexter'ın işin içinden nasıl çıkacağını gerçekten çok merak ediyorum. hele hele debranın ice truck killer a ait olan yapay eli bulması da dexter'ı baya bir zor durumda bırakacaktır.
ayrıca o yazılımcı çocuğun amına koyim ben bişeyler çeviriyo ama dur bakalım dexter'ın masasına yatması yakındır onun da.
--spoiler--
diğer takip edilen gözde dizilerin aksine** heycanından ve aksiyonundan hiç bir şey kaybetmeden sezona başlamış dizi. lan o kadar özlemişim, o kadadr heycanlandım ki son sahnede ağzım kurudu anasını satayım.

biz hapşıralım sen çok yaşa dexter!
gecikmeli olarak izleyecegim dizi. Deliricem lan meraktan.
an itibariyle başladığını öğrendiğim dizi. sözlükdeki arkadaşlar sağolsun yoksa 1 ay haberim olmazdı *
katil dexter mış! upss sipoylır vericektik pardon.
s7e1 finali için sadece şunu söyleyebiliyorum;

oh god !
sezona acayip başlamış ve daha ilk bölümden heyecanın dibine vurmuş süper dizi. ilk bölümün sonu o kadar manyaktı ki koca sezon finali heyecanını unutturdu. daha büyük bir merakla yeni bölümü bekliyoruz.
------------- (bkz: s7e1 spoiler)-----------------------

6. sezonun "amuğa" tepkisi ile bitişinden sonra hiç konu dağıtmadan bomba gibi bir giriş yaptı dexter. debra'nın onu görmesi planlarını alt üst etmiş olsa da ben sezon içerisinde dexter'da rahatlama bekliyorum. dark passanger'ini bilen biri olursa daha iyi hissediyor. ama harry -bir nevi kendisi de- bir süre sonra debra'yı alt etmesi gerektiğini söyleyecektir.
asıl düşmanın ukraynalı mafyanın değil masuka'nın stajyerinin olacağını düşünüyorum. dexter bu zamana kadar zeki düşmanlarından hep şansının yaver gitmesiyle kurtulmuştu. ama bu stajyer son sezona gidebilecek kapasitede. kaçış yollarını bloke ediyor, herşeyden haberdar ve harrison'un yanına kadar girmiş vaziyette.
laguerta'dan açıkçası pek birşey beklediğim söylenemez, sadece insanların tek bir konuya adapte olmasını istememişler senaristler diye düşünüyorum.
debra dexter'ı yola getirmeyi düşünücek, onun dırdırı -aynı rita'nın dex'in uyuşturucu bağımlısı olduğunu düşündüğünde yaptıkları gibi- dex'e rahatça öldürme imkanı sağlamayacak.promoda yanına taşındığını görüyoruz zaten.

ve en son bitirirken;
+ are you a serial killer?
- yes i am.

repliği çok iyiydi.

------------- (bkz: s7e1 spoiler)-----------------------
yeni sezonu bomba gibi gelmiştir.
sezon finali gibi başlangıç yapmış über dizimiz.

--spoiler--
debraherşeyiöğrendidexterdaitirafettiyala.
--spoiler--

bitişik yazdım gözünüz kayıp okumayasınız diye izlememiş olanlar.
özlemi dindirip insanı meraktan sikmiştir.
dexter reyizin muhtemel yaraklara geleceği 7.sezonu lapss diye başlamış dizi.
sezon 7 bölüm 1 in sonu rüya falan olabilir. yani öyle olsun lan. meraktan geberiyorum şuan amk.
son bölümüyle gene yardırmış dizi.
ukraynalı mafya babası dahil olacak gibi diziye.
ortalık çok şenlenecek belli.
6.sezonu çok kaliteli olan ve 7. sezona süper giriş yapan dizi.

--spoiler--
dexterin seri katil olduğunu bilen herkes öldü. şimdi debra da biliyor. acaba ne olacak ? 2.bölümü sabırsızlıkla bekliyorum. bence ileri ki bölümlerde dexter ve debra aşk yaşayacağa benziyor. birde aynı evde kalacaklar. güzel bölümler bizi bekler.
--spoiler--
--spoiler--
Son sahnesinin hayal olması gerektiğini düşündüğüm dizidir. Keza deb hayaller görmekteyken dexter'da görmeli*
--spoiler--
latince sağ yönü anlamına gelen kelime. karşıtı için;
(bkz: sinister)
7 sezon takip etmek nasil bir psikopatliktir arkadas. insan bikar ya da ne biliyim zamanla degisir. 7 sezon!!?
7x1 bölümü ne bölümdür arkadaş? siktir üstüne siktir çektim.