bugün

dik duruşlu olduğu söylenen lider. bi insanın her dik duruşu akp'ye mi yarar amk!
türk devletine yapacaklarını basitçe özetlersek, kendisine destek veren chp ye hakaret edip sırtını dönmüştür, ve böylece ne kadar delikanlı!!! olduğunu göstermiştir bu bir,

iki; koalisyona gitmediğinden seçime gidilecektir,
üç; seçimde muhtemelen hdp barajı geçemeyecektir ve diyarbakır ve civarları karışacaktır ve belki ülke karışacaktır olan askere olacaktır,

tüm bunlardan sonra tekrar seçimde kendisinin yüzüne bakan olmayacaktır bu davranışından dolayı ve bir zamanlar asmadığı zibidinin eserini yine kendisi yaşatacaktır. şimdi bu adama ne desek boş. hakikaten siyasetle en ufak ilgisi yok.
PARTiSiNi "PKKLILARIN LEŞiNE ŞEHiT" "ASLINDA PKKLILAR iYi ÇOCUKLAR""HRANT BENiM MANEVi BABAMDI" "DEMOKRATiK ÖZERKLiK KONUŞULABiLiR" DiYENLERE KAPTIRAN CEHAPELiLER OSLOCU iMRALICILARLA GAYET BiR OLUP KOALiSYON YAPABiLiRLER DiYORUZ. BUNDA ANLAMAYACAK BiR ŞEY YOK. ki aşk yaşamaya bir birlerinin yanağından makas alamaya bir birlerine gül uzatmaya başladılar ama bizim beyin yoksunu sorgulama yeteneği olmayan kemalist ve sol sürü'' her dik duruşu akp'ye mi yarar '' demekten başka bir bok bilmiyor. elele kolkola omuz omuza akp'yle hükümet kuruyorsunuz oğlum yardakçı'da sizsiniz yanar dönerde.
bünyesinde bütün milliyetçilerin ortak özelliklerini barındıran parti başkanı.

sığ, kaba ve dümdüz.
(bkz: Bahçeli devlet)
hdp'nin olduğu bir mecliste vekil olarak yemin etmiş olması düşündürücüdür...
bu partiye yazık eden insan şeysi. bkz: muhsin neden öldürüldü?
2015 genel seçimlerinde Osmaniye'den milletvekili seçilmiş aynı zamanda 1997 yılından beridir MHP nin BAŞINDA bulunmaktadır. Ülkü Ocakları'nın kurucusu ve genel sekreteridir , Osmaniye de Dünya'ya gelmiştir . Parti mensupları Tarafından Türkmen beyi diye anons edilen 25.dönem Osmaniye milletvekili
akp'nin ibrikçibaşısıdır.
an itibariyle grup konuşmasında kemal Kılıçdaroğlu'nu yerden yere vurmaktadır.

---spoiler---

bu ne cüret?

---spoiler---
Gereksiz gurur halleriyle partiden soğutan kişi. Evet.
Misafirlige gidip hiçbir seyi begenmeyen komsu cocugu gibi sinir bozucu.
Teröristlerle kolkola girmediği için eleştirilen dürüst siyasetçi.
devlet bahçeli'nin 2015 koalisyonu tavrını tarih asla affetemeyecektir.

halk 13 yıl sonra nefes alacak yeni bir çıkar yol bulmuşken, gücü tekrar altın tepsiyle akp'ye devretmek milliyetçilik değildir. en azından muhalefet adabına uyulması gerekirdi.

milliyetçilik, meclisteki bir partiyi külliyen reddetmek de değildir. o zaman asıl bölücülüğü siz yapmış olursunuz. evet, politikasını çok yanlış bulabilirsiniz; ancak oy veren milyonları bu şekilde reddetmek akp'nin yıllarca yaptığı kutuplaştırıcı siyaseti milliyetçi cepheye taşımak anlamına gelir.

tarihte bu durum büyük facialarla sonuçlanmıştır. siz 13 yıl boyunca arkasından attığınız bir partiyle şimdi uzlaşmaya çalışırken, -ki koalisyon kültürü bunu gerektirir- şimdi bir siyasî akımı komple reddedemezsiniz. onlardan intikam almaya çalışırken, ülkenin geleceğini olumsuz etkileyecek radikal kararlar alamazsınız.

mhp'ye şu anki en büyük tavsiye şudur ki; şu anda halk uzlaşma beklemekte. dolayısıyla münfreit değil makul çözümler üretin.
ak itlik ile alakası olmayan ben tarafından da bu hareketleri savunulan bir şahıstır efendim. peki niye?

olum siz herkesi kendiniz gibi mal mı sanıyorsunuz lan? 2010 referandumuna yaşınız mı yetmiyor muydu? yetmez ama evet diyen bir tayfa vardı hani %58 ile evet demişti. o referandumda sevgi kelebekleri ne yaptı? Boykot etti. Ve o zamanlar bu adamların %7 oyu vardı ki, bu oran o referandumu karıştırmaya yeterdi. Öncelikli stepne arayanlar, algı operasyonlarına kalkışmadan kendilerine baksınlar.

doğudan batıya, çoğu chp seçmeni hdp yi destekledi. hatta kenarda köşede terörist yanlısı kalmasın diye dilek öcalan ı bile meclise soktu. ee mhp 80 vekil ile ne yapsın bu durumda. hdp nin açık desteğini alan baykalı mı desteklesinler? ne yapsınlar bir söyleyin allah aşkına. %26 altında oy alırsam istifa ederim diyen bir lideri sorgulamıyorsunuz da oylarını 3.5 baz puan arttıran bir adamı mı gelip burada yeriyorsunuz? ha çoğu politikası beni de sarmaz, ancak sizin o çemçük ağızlarınızı açıp eleştirmenize de seviyeniz yetmez. bu bu kadar basit. kumda oynamaya devam edin, neyse ki mutlu olacağınız günler yakın.

(bkz: pervin buldan ın pkk bir terör örgütü değildir demesi)
(bkz: mustafa kemal'in askerleriyiz diyenler it sürüsüdür)
(bkz: istiklal marşı ırkçı bir marştır)
(bkz: kuzey kurdistan ayaklanırsa tc yerle bir olur)
(bkz: murat karayılan ın türkiye yi açıkça tehdit etmesi)
(bkz: hdp eş başkanı figen yüksekdağ'ın ypg güçlerini ziyaret etmesi)
son 1 ay içinde kendisiyle birlikte mhp'yi de batırmıştır. olası bir erken seçimde hdp'den az oy alabilir mhp.
umarım mhp milletvekilleri arasında kendi iradesiyle hareket eden vekiller vardır. yoksa 80 geçersiz oy tavrı son derece aptalca.
liseli ergen triplerinde olan liderimsi.
(bkz: püskevit denince akla hemen onun adı gelir)
Akp osmaniye milletvekili olduğunu son söylemleri ile yine göstermiştir.
derhal ama derhal mhp'nin başından gönderilmelidir. yoksa gerçekten muhalefet dahi olamayacak mhp.
düşünün girdiği her seçimi istisnasız kaybeden biri olmasına rağmen hâlâ koltuğunda oturuyor. eğer 3,5 puan arttırdı diyorsanız 99 seçimlerinde parti 17,92 oy aldı. onun aşağısında hep oyları hatta bir kez de meclis dışı kaldı neden koltuğunda oturuyor.
yahu kafatası milliyetçiliğinden başka bir işe yaramayan türkiyeyi sadece kaosa iten şuursuz heriftir.
hdpye duyduğu kinin birazini akpye duysa akıllıca davranirdi. akp erken seçim ile başa gelirse istifa edip siktir olacak sozde siyasetçi. ulan ülkeye ne yararin oldu bide bu kritik dönemde köstek oluyorsun. emin ol selahattin demirtaş senden daha adam. bugün ki basın açıklaması ilede doğrulandi bu.
Muhalefetin bokunu çıkarmış kişidir.
tam bir ergen. hadi bir önceki yaptığı değişik hareketler yine bir şekilde telafi edilebiliyor da bu nasıl telafi edilecek çok merak ediyorum.

olum adamlar sen oy vermeyince otomatik olarak zaten meclis başkanını çıkarıyolar. neyin kafası bu anlayamıyorum. sanki hdp destek vermese chp ile adayı çıkarabilecekler. açık açık akp ye çalışıyorum desin de biz de rahatlayalım kendisi de.

böyle adamlar ülkenin dibini oyuyor arkadaş. devlet memuru kafası bu, makam var zaten oturduğum yerden para da kazanıyorum. oh benden kral yok.

kendime üzülmüyorum doğacak çocuklarıma yazık.
Hdp chp anlaşıp ekmeleddin'i desteklese bu gider hdp destekliyor diye akp ye verir.

Akp ye vermek için fırsat kollayan ülkücü.

Neymiş terörörö ymüş.

Tamam kardeşim hdp nin ne olduğunu biliyoruz. Sen sonuca bak. Yaptığın iş bu ülkenin 13 senesini çalan onu da geçtim müthiş vizyonları sayesinde Suriye bahanesiyle neredeyse dünya savaşı çıkarabilecek kafadaki insanlara yarıyor. Bunu bir gör ya.

Bu ülkede ilk amaç akp den kurtulmaktır. Bu yolda şeytanla işbirliği yapmak lazımsa onla da işbirliği yapılmalıdır. Çocuklarımızın ve çok sevdiğinizi söylediğiniz bu ülke için bu gereklidir.

Hdp falan akp gittikten sonra süt dökmüş kedi olur zaten. Rahat ol. Ama nerde o kafa.
deniz baykal'ı meclis başkanı yapmak demek chp'yi deniz baykal'dan kurtarmak demektir.