bugün

mümkündür. aynı zamanda kendimden örnek verebilirim. ha kazandığım bölüm 4 yıllık olmasına rağmen oldukça boş bir bölümdü tabiki ama sonuçta kazanabilme şansınız hayli yüksek.

dersaneye vereceğiniz parayı özel derse verin bin kat daha iyi. 1'e 1 çok daha faydasını görürsünüz hem.

düzenleme: sadece hazırlandığım sene değil, ömrüm boyunca 1 kere bile gitmedim dersaneye, gitmeyi de düşünmüyorum.
Aynı parayı özel derse verirseniz daha rahat edeceğiniz kesindir. Tecrübeli öğretmenlerle çalışırsanız tabii. Ama tüm dersleriniz eksikse daha maaliyetli olacaktır. Dershaneye gidenlere göre çok daha yüksek puan yaptım, üstelik çalışmıyordum da. Ama iş öğrencide bitiyor gibi. Ama zaten dersle alakası olmayan adam dershaneyle hiç yapamaz, özel ders iyidir. Dershanelerin sınavlarına da girebilirsiniz diğer türlü. Ama benim alanım ingilizce, belki ondan işim kolaydı, bilemedim.
Mümkündür, dershaneye gitmeyip özel ders almış biri olarak şunu söyleyebilirim ki kesinlikle özel ders daha faydalıdır.
Bu arada dershanenin bir özelliği var, gidiyorsan ilk yılda pek kazanamıyorsun.
Dershaneye giden arkadaşlarımın çoğu ilk sene kazanamadı. Böylece dershane ikinci yılında öğrenci bulma sıkıntısı çekmedi.
Allah izin verirse bu sene kazanacağım ygsden iyi puan çıkardım, dershane para tuzağıdır.
günde 3 kat fazla çalışmayla mümkündür.
mümkündür, dershaneye gitmiş biri olarak şunu söyleyebilirim ki gittiğim zaman için bir faydasını görmedim. bölümüm eşit ağırlıktı. sadece matematik ve geometri derslerine girsem yeterdi. geometri hocası kötüydü, matematik integralde 2 haftaya bırakılmıştı ve haftada 4 ders vardı. etüt almak istesem stajyer öğretmenlerden alabiliyordum.
dershaneye verdiğim parayla sadece matematik için özel ders alsaydım diye çok yakınmadım değil. seneye girecek adaylar, siz siz olun dershaneye gitmeyin.
Dershaneye gidene göre kazanma ihtimali daha fazladır bana göre.
dershaneye gitmiyorsanız ve pek çalışmıyorsanız da su ürünleri fakultesi sizi bekler.
Zeka ya da ineklik gerektirir, sadece ortam ve arkadaşlik bakimindan eksiklik tir.
çok havalı bir durumdur.
biraz zordur. dandik üniversite ve bölümleri saymazsak tabi. aksini başarabilenler alınlarından öpülür.
Üniversiteyi kazanmak amacıyla çalışan çoğu kişinin başarabileceği şeydir.
Sınavda vahiy inmesi durumudur.
üniversite de adının dahi geçmeyeceği durumdur. inanın bana. dershaneye gitmişsin, gitmemişsin. kimse bu durumun üstünde durmaz. o yüzden hiç havası falan da yoktur. belki aile içinde "ailenin gururlu çocuğu" ünvanını alırsınız. ileriye gitmez.