bugün

(bkz: Dipteyim sondayım depresyondayım)
Yaşam tarzını değiştir.Örnek pop müzik dinliyorsan biraz da türkü dinle veya alaturka müzik dinle.Günlük siyasi olaylara odaklanmışsan uzaklaş mesela belgesel kanallarını takip et veya aç mesela fineas ve förbü izle.Eve gidip gelirken her zamanki yoldan değil bir üst sokak veya bir alt sokaktan dolaşarak git.Çok kötü durumdaysan bir hastanenin içine girip onkoloji servisinde beş dakika falan dur oradaki hastaların neler çektiğine şahit ol (beterin beteri var olayı,bu arada Allah tüm çaresizlere çare hastalara şifa versin) bu sana iyi gelecektir.
Stoa felsefesi oku. Seneca, Marcus Aurelius, Epiktetos sana yardımcı olacaktır.
Profesyonel yardıma ihtiyacı olan birinin yardım çağrısı.

Yeşil reçeteli ilaçlardan fayda bulacak ve bu pis çukurdan kurtulacak kişi.

Psikiyatrist'e gitmesini istediğim kişi.
ihtiyaç duyduğum tavsiyelerdir.
haftada birkac kez komedi dizi/film izlemeni, suyla sik sik temasta olmani (icmek, yikanmak ve su sesi dinlemek), duygusal sarkilardan uzak kalmani, gunde en az 3 ogun yemeni, ogunlerini ayakustu atistirmayip ozenle kendine hazirlamani, her gun sevdiklerinden birisiyle telefon gorusmesi yapmani ya da o kisiyi gormeni, sahip olduklarina tesekkur etmeni ve simdiye kadar olan basarilarini kendine daha sik hatirlatmani tavsiye edebilirim.
Ulu sözlüğe gel.
Masaji tavsiye ediyorum.
Zamanla geçecek bunu aklınızdan çıkarmayın ve inanın.
akıl hastanesini gezin gelin. bir de " ya yozgatlı- çorumlu olarak doğsaydım " deyin.
Yaz geliyor artık çıkmalısınız.
Geçecek diye depresyon tavsiyesi mi verilir aq geçeceğini o da biliyor.
rahatlatıcı bir müzikle veya sessizlikte meditasyon yapın ve içinize yönelin. bırakın düşünceler aksın zihninizde ve gerekirse zihniniz boşalsın.

korkularınızla ve negatif duygularınızla yüzleşin ve onları reddetmeyin, kucaklayın ve anlayın onları. huzuru bulun.
Depresyonun farklı farklı evreleri vardır.

Dişiler için pek bir çıkış yolu öneremem, fıtratlarına küssünler.

Fakat hemcinslerime Rabbimiz tarafından bahşedilmiş ''duygu kontrolü'' çok özel bir hediyedir, güçtür. ve sizi depresyondan uzak tutabilir.

Bu noktada yapmanız gereken tek şey, stoik bir erkek olma yolunda sıkı bir çaba sarf etmektir. Hüznü öfkeye dönüştürmeyi öğrenin; kendinizi hem fiziksel hem de zihinsel geliştirin.

Mentalitenizi güçlü tutun.

Bir de sıkı bir inancınız olup da Allahtan yardım dilerseniz kolay kolay yılacağınızı sanmıyorum.

Evet kadınlar, siz doktora gidip işinize yarayacak bir kimyasal tutturma çabasına girmelisiniz.
Ha bir de arkadaş grubunuzdayken ağlayıp teselli edilmeye devam edin.

en azından sizin dertlerinizi önemseyecek insanlar var, çünkü kadınsınız.
hayatımda birkaç depresyona girmelik an vardı, onun dışında zaten pek de sikimde olan bir şey yok. Duygularımı dışarı yansıtmam.
Gerçekten beni üzen bu zamanlarda, eşim ve dostlarım benim düzelmeme sebep olurlar. Herhangi bir destekleyici aktivite yapmalarına gerek yok, onların varlıklarını hatırlayıp normal yaşantıma geri dönsem ve hiçbir şey yapmasalar bile zamanla düzelirim. Sıkıntılarımla kafayı bozup hayatımın döngüsünü kaçıracak kadar uçlarda biri değilim.
20 kişi kalmışız bu arada. online listesini ekran görüntüsü aldım. Malumunuz nickim l ile başladığından listede max 15 numaralara falan gelirdi, şimdi 6 olmuş. giden varsa daha da düşmüş bile olabilir. Tarihi bir an.
iyi bir uzmana git.
Bundan başka tavsiye verilmemelidir.
Para konusunda: hâlimiz malum fakat tutun ki ameliyat olmanız gerekti. Bi şekilde toplu para bulurdunuz, değil mi? Bu
Yakın zamanda depresyondan çıkmış biri olarak, bol bol film izleyin, harry potter favorimdir. Varsa yakın arkadaşlarınızla kafa dağıtın sinema olur, konser olur hatta tiyatro bile olur. Aileniz evhamlıysa durumu ailenizle paylaşmayın size destekten çok köstek olabilirler. Son olarak durumu zamana bırakın tüm acılarınızdan zamanla arınacaksınız, geçmez sanıyorsunuz ama emin olun zamanla hafifliyor.
en iyi psikolog: zikir
Sosyallesin, hobi edinin tarzinda mal mal tavsiye vermek bosa. Gidin tedavi olun. Bu isin tek bir cozumu var tedavi olmak. Depresyona girmis insanin bir gunu bir gununu tutmaz. Bir onceki gun cok iyiyken ertesi gun dogalgaz borularina bakip intihar etme plani yapabilir. Bir de aileden birisinin bu kisiyi surekli olarak kontrol etmesi gerekiyor.
tebdili mekanda ferahlık vardır. en iyisi farklı bir ortama gitmek. ve en önemlisi de haber izlememek, twitter dan uzak durmak.
inşirah suresi oku, bir de yürüyüş yap.
bir uzmana başvurmak en doğrusudur. bir süredir depresyon tedavisi gören biri olarak söylüyorum ki, bu süreçte uzman doktor haricinde kimseyi dinlememek en iyisidir.
Depresyondan çıkmasını öğüt verebilirsiniz.
depresyonda olduğunu farkettiyse zaten ışık görünmeye başlamıştır. Depresyonda olduğunu anlamadan geçen aylar ve hatta yıllar insanın etini cımbızla söker. Kişiye iyi gelen bir uğraş vs yakalanmışsa devam edilmeli nezlimde ve profesyonel yardımla bünye yokuş aşağı ikide vurdurulmalıdır.
Sıcacık dumanı üstünde patates kızartması ketçap mayonez ve kola göm. Bida mi gelcez dünyaya.