bugün

en naif halinin (bkz: organize işler) de (bkz: asım noyan) tarafından yorumlandığı parça.
http://www.youtube.com/watch?v=oU_ufvlNYqw

dorio morenodan dinlenmesi gereken ve dinlemeyenin olmadığını düşündüğüm şarkı.
--spoiler--
denizle mehtap soydular beni; neredesin?
--spoiler--
ilk okul öğretmenim tarafından tüm sınıfa 2.sınıfta öğretilmesi nedeniyle benim için çocuk şarkısının ötesine geçememeiş yada çocuk şarkısı algılamamın ötesine geçememiş şarkıdır. herhangi bir diğer insan da bir sürü şarkı söylemeyi bilmeyen çocuğun bu şarkıyı söylediğini duysa eminim aynı gözle bakmazdı.
zara nın sesinden bir ayrı sanki.
http://fizy.com/#s/1aiht6
insanların aşk acılarıyla olur olmaz dalga geçen çok konuşkan ikili. fazla içli dışlı olmaya gelmezler.
insana denizi özleten şarkıdır.
bugün taksim metrosundan bir hatun kişisinin kemanıyla ve bir penisli kişisinin gitarıyla çaldıkları mükemmel şarkı.
hatırlanmayacak şeyler hatırlatır.
şan kursunda söylettikleri ilk şarkı.
dile dolanan şarkılar listesinde başı çekmektedir. zara'ya en çok yakışan şarkılardandır. şarkıyı enstrümanla doldurmayıp, piyano ve akordiyonla,şarkıya tat katmıştır.

http://fizy.com/#s/1kxil8
hiç adetim değildir, bugün sabaha kadar uyku tutmayınca çektim şortumu kıçıma, indim sahile.
bağıra bağıra söyledim bu şarkıyı. bir tek martılar vardı çünkü. üstelik çok uzaklarda da değildi. gözle görünür meseafedeydi.
simit falan da yoktu atacak. sigara vardı. onu yakıp izmaritlerini attım ben de martılara.

sonra gittiler martılar. nasıl derim terketti? bırakıp beni gitti?
Çok yanlış anlaşılmış parçadır efendim isterseniz size gerçekte olanları şöyle aktarayım:

Genç kız sevgilisinden ayrılmıştır Deniz ve Mehtap adlı diğer kız arkadaşları ile bir kahve falı ortamında sohbet etmektedir Deniz falı bakarken şöyle sorar:

-Seninki ile aran nane limon mu bu aralar?

Kızcağız sevgilisi ile ayrıldıklarını söylemek istemez ama o sırada mehtap söze karışıp şöyle der:

-Ya geçen gün gördüm herifin teki ile sarmaş dolaşlardı.

-Ay deme kız ibne mi oldu çocuk yoksa bizimkinden sonra?

Bu durum asıl kızımızı germiştir çünkü daha o sabah sevgilisi gey olduğunu söyleyip bizimkini terketmiştir. Ancak bu muhabbete daha fazla katlanamayıp gözleri yerde "evet" anlamında başını sallar. Bunun üzerine kızlar geçtikleri taşağın şiddetini arttırırlar:

-Ne yaptın kızım herife.

-Hakkaten artık başbaşayken nasıl davrandıysan.

bizimki ağlamaya başlar, Deniz gülerek kahvenin yanındaki sudan ikram eder:

-Al al biraz su iç açılırsın.

Ancak sevgilisinden daha yeni ayrılmış olan ve bu duruma daha fazla dayanamayan hatun kişilik telefonunu çıkartır ve zaten uzun zamandır kendisine yazan Rüzgar adlı basketbolcu çocuğa mesaj atar:

-çok kötüyüm ne yapıyorsun?

Rüzgar o sırada "martılar" isimli basketbol takımından arkadaşları ile eğlenmektedir. Zaten kızdan baya bir süredir hoşlandığı için hemen cevap verir:

-dışarıda içiyoruz gel istersen.

bizimki de baya sıkıldığı için direk çocuğun yanına geçer. Bir süre içtikten sonra Rüzgar'a eski sevgilisinin eşcinsel olduğunu ve kendisini terk ettiğini söyler. Bunu duyan diğer gençler dalga geçmeye, gülüp eğlenmeye başlarlar. Rüzgar da hazır duygusal olan kızdan faydalanmak ister ve şöyle der:

-hadi eve gidelim, düş önüme.

ancak takım arkadaşları "dikkat et seni de çevirir" diyerek dalga geçmeye başlarlar. bunun üstüne kızcağız artık iyice kendini bırakır, rüzgar'a kendi evine gitmek istediğini söyler ve mekandan ayrılır.

Gece odasında tek başına otururken bir gün içinde bu başına gelenleri kaldıramayıp intihar eder. Bu nedenle hüzünlü bir parçadır.

Alternatif son: Kız eve gitmeden önce sarhoş olur ve eski sevgilisinden alamadığı hırsı çıkarmak için tüm takımla yatar.
şu an karşımda olan... herkesin yaşaması gereken ortam.kafadengi insanlarla birlikte mükemmel giden ikili.
akıllara kordon'u getiren şirin şarkı.

--spoiler--
deniz güldü halime
bir avuç su verdi elime
biterse gözyaşın al dedi
doldur tekrar yerine...
--spoiler--
ne kadar ilginçtir ki günümüzde neredeyse her isteyen albüm yapabiliyor. çeşit ve sayı gırla. ama bu seneyi siktiret, 10-15 senedir bunun gibi şarkı yapılabilmişti.

bazı şeyler özellikle dünya daha güzeldi.
ne güzel şarkıdır. evet.
Ben hiç böyle düşünmemiştim;

https://m.youtube.com/watch?v=zwTqBzamXno
görsel
sordular seni neredesin? ..
Tadı birayla çıkar.
görsel
Dario moreno'nun güzel bir şarkısıdır bana göre..
görsel
dario moreno'dan daha içli söyleyene rastlamadık.