bugün

tam ismi rabia demet sağıroğlu'ymuş. 2. isminin rabia olduğunu öğrenince şaşırmıştım.
elleri kolları kınalı bebek
90'ları hatırlatıyor.
magazinsel bir isim olmadığı için gündeme fazla gelemeyen doksanlı yılların en iyilerinden biri.
küçükken "kınalı bebek" klibinden korkan umarım tek ben değilimdir.
küçükken "kınalı bebek" klibinden korkan umarım tek ben değilimdir.
"kınalı bebek" şarkısındaki piyano girişini çok severim.
demet denince akla akalın'ın değil sağıroğlu'nun geldiği yıllardı.
en bilinen şarkısı arnavut kaldırımı'dır.
Arnavut kaldirimli taş sokakları özledik.
Popüler kültür malzemesi olmamış, underrated ve naif sanatçı.
Arnavut kaldırımını severim.
Kayahanin arka plan sesidir.
kayahan'ın vokalisti olarak başladığı müzik macerasında, 90'lar popuna "kınalı bebek", "arnavut kaldırımı" gibi şarkılar yanında bu şarkılara çekilen müthiş video klipler armağan etmiş, kısa, minyon tatlı bir hatun kişi idi. bir ara dizi filan da çekmişliği var. (bkz: nilgün)
Kınalı bebek şarkısı ve klibi harikadır.
aşk perisi adlı çok nahif bir şarkısı vardı bu kadının.
içine kapanık olduğunu düşündüğüm kadın.

kınalı bebek klibi belki de tüm zamanların en iyi türk klibi.

ihanet ettin adlı parçası da çok güzeldir. elektro sesi çok iyi..
ya böyle nası derler; bir asillik, bir ağırlık, bir coolluk var kadında.

bu kadının silinip, demet akalın şoparının git gide yükseldiği bir ülkede evrim tersine işliyordur bence.
Değerini bildiklerimden : https://www.youtube.com/w...XAzj7vjMw&app=desktop

Müzik piyasasından uzaklaşanlar bilin ki kıymetli sanatçılardır. Kendisini çok seviyorum. Her önemli müzisyen gibi kalbimde yaşıyor.
çocukken ne zaman kınalı bebek şarkısını duysam içime garip bir hüzün çöktüren şarkıcı.
demet sağıroğlu, ya da bilinen adıyla demet, kanımca şehrazat'ın şarkılarını en iyi yorumlayan güzel sesli türk pop müziğinin güzide vokallerinden.
Daha biraz önce 'bir vurgun bu sevda'sını dinlediğim kadın şarkıcıdır.
başkanlık referandumunda "Hayır" diyeceğini açıklamıştır.

http://www.gercekgundem.c...an-evetcilere-onemli-soru
Tahminimce o hala arnavut kaldırımlarında turluyor.
belkide sansasyonel bir hayat yaşamadığı için magazin gündemlerinde fazla yer almayan doksanlı yılların en ünlü seslerinden biri. kınalı bebek, arnavut kaldırımları, şikayetim var ve aşk perisi gibi şarkılarını severek dinlerdik zamanında. yanlış hatırlamıyorsam kayahan'ın eski vokalistiydi kendisi.