bugün

vasat topçu.

Şikecilerin abartmasıyla götü kaldırılmıştır. Fıs fıs..
öyle ya da böyle ligin en iyi forveti. beğenmiyorsanız emenike ile takas yapalım beyler.
Skor taraftarlığından ziyade o kadar sevgiye karşı yapılan lakayıtlığa kızıyoruz bunu anlayamayanlar da bi zahmet Ota boka maydanoz olmasınlar amk.

Topcu.
tek maçla adam asmanın karşısında oldum hep. tersine, oyuncuların formsuz dönemleri olduğunu, çalışıp gayret etseler de randımanlarının uzun süre düşük olabileceğini bilecek kadar uzun zamandır futbol izliyorum. demba kötü oynayabilir, gol orucuna girebilir. bunlar kabulüm. itirazım adamın ruhsuzluğuna. üstelik sadece bu akşam da değil. ta başından beri nedense inanmadım bu herife. en popüler günlerinde bile hakkında yazmaya elim gitmedi.
şimdi görüyorum ki alain giresse haklıymış milli takıma almamakta. bir beşiktaşlı olarak benim adamım hakan şükür'dür. öyle goller kaçırırdı ki bazen, insanın aklı almazdı. kötü oynadığı devirler de olurdu. ama hakan'ın mücadele etmediği, bencillik yaptığı tek bir oyununu hatırlamam.
tam da o yüzden, kendisinden yetenekli bir çırpıda 20 adam sayabileceğim halde , hiç değilse benim seyrettiğim en iyi türk futbolcusu hakan şükür'dür. açık ara. demba ile hakan'ı mukayese et diyenin kalbini kırarım.
ille tanım lazımsa, fazla üflenmiş balondur demba ba.
Sisirilen egosuyla hangi teknik direktor basedebilir merak icindeyim. bilic edemez o kesin...
Üzerinde büyük baskı olan yorgunluk derecesi bayağı artmış ve son zamanlarda şansı yaver gitmeyen oyuncumuz.
beko reklamındaki ses tonu ve mimikleriyle düşüşe geçeceğini belli etmişti. şaşırmadım.
standart bir forvet fazlasi yok bu adamda

anadolu takimi maclarinda oynuyor sadece büyük maclarda hiçbirşey yapmiyor .

aşırı şişirilmiş balon gölcü.
müslüm gürses şarkısı ile tanıdığım futbolcu.
abartılmış balonda değil de şöyle bir durum var. bizim milletimiz bazı futbolculara değerinden daha fazla değer verip futbolcunun olan değerini düşürüyor. bu kadar yüz verilirse sonradan başarısız olunan durumlarda bir anda gözden çıkartılıyor.
Soldan bir tane adamakıllı top getiremeyen olcay'la, 50-60 dakikadan sonra oyundan düşen veli ve oğuzhan'la gol atamadığı için hakkında "büyük topçu değil yaaaaeee" diye çemkirilmiş futbolcu. Ne yapacaktı adam, ağzından ateş mi çıkaracaktı?

Kaç tane adamakıllı top atıldı, orta kesildi bu adama dün? Beşiktaş'ın oyuna tamamen hakim olduğu bir dönem hatırlıyor musunuz ki demba ba'yı suçluyorsunuz?

He gülüm he, chelsea'ye şampiyonlar ligi yarı finalini getiren golü atan adam, şampiyonluğu getiren golü atan adam, senelerce bundesliga'da, premier lig'de top koşturmuş adam büyük topçu değil. Kimsiniz oğlum siz, manyak mısınız?

Biz bu turu istanbul'da geçeceğiz, fakat bir maç kaybettik diye takımın en önemli oyuncusunun üstünü çizen aklıevvellerle ne yapacağız bilmiyorum.

Hiçbir şeyi hak etmiyorsunuz aslında, Almeida sizin müstahakınız.
başlarda 'beşiktaş tarihinin en büyük yabancı transferlerinden biri' şeklinde adlandırılan fakat gün geçtikçe bu yakıştırmaya uygun performans gösteremeyerek gözden düşmeye başlayan futbolcu.

aslında en başlarda da bu kadar abartılmasının sebebi, gerek beşiktaşın mali durumu gerekse avrupadaki bilinirliği dikkate alındığında transfer edilebilmesi zor gözüken bir futbolcu olmasıydı.

ama kimse kusura bakmasın daha henüz 20 maç oynamış bir futbolcunun adına şarkılar yazarsan beklentilerini bu denli abartırsan, umduğunu değil bulduğunu görmeye başlayınca da apışıp kalırsın.
iki yüzlü spor yazarları ve yorumcular tarafından önce göklere çıkarılan şimdilerde yavaş yavaş hedef tahtasına oturtulmaya çalışılan oyuncu. bence beşiktaş için büyük kazançtır kendisi.
Son haftalarda gerçekten rezalet bir oyun ortaya koyan futbolcu. Bir forvet oyuncusu kötü oynadığı her maçta yok kanatlar çalısmadı, orta saha kotuydu ondan oynayamadı dersek işin içinden çıkılmaz. Özellikle brugge maçında net kötüydü. Evet Beşiktaş takım olarak iyi oynamadı ama yakalanan fırsatlarda da demba ba çok bencil davrandı. Hadi birini vurdun. Ama artık ikinciyi pas vermek zorundasın. Onu da yapmadı. Top tutma kafa topu alma desen bunları da yapmadı. Hepsini geçtim ruhsuz oynuyor adam. Nerde eski demba Ba parçalıyordu adam adeta. Bunu gorememek için kör olmak lazım. Takım kotuydu diye dembaba ya kotu demek en azından dunku maç için çok iyimser bir yorum olur. Sonuçta kaliteli bir futbolcu, beşiktaşla da iyi uyuştu bir an önce toparlanıp eski formuna kavuşmalı.
dünkü futboluyla üzmüştür.
Bu adamın balon olduğunu defalarca söyledik ama kaz kafalı beşiktaş taraftarları inanmak istemiyorlar. Varsa yoksa küçük takımlara gol atsın. Kucuk takımlara yekta bile gol atıyor.
suan en formda oyuncu degildir ama besiktasin en iyi futbolcusudur, kendine gelecektir.
Yarım sezon da hakkında müslüm gürses'ten şarkılar yazılan futbolcu. O zaman hagi ve alex'e bach ve mozart uvertürler düzenlemesi lazım. Ben beşiktaş taraftarının bu tarafını anlamıyorum durun ya adamın boku boğaza ulaşmadı hemen efsane ettiniz sonra hayal kırıklığı yaşamayın sindire sindire sevin futbolcularınızı.
Son zamanlarda Her ne kadar kötü de oynasa gol atmasını inanılmaz bir şekilde istediğim reis.
Seviyoruz seni kara çocuk.

Not: pektemek danası olmasaydı bugün penaltıdan attıgı gol 2.golü olacaktı ama olsun.

(bkz: boynumuza dola demba ba)
aşkım.

daha düne kadar yılanını boynuna doluyordunuz ulan ne oldu şimdi biraz kötü oynadı diye düşman oldunuz be.
Sezonun asistini yapmıştır 1 dakika önce.
Her yerinden öpüyorum, her yerinden!
Süleyman Seba sezonu penaltı kralı.
penaltı atmaktan baska bi halta yaramayan boş beleş forvet.
Müslüm Gürses'in hangimiz sevmedik şarkısıyla reklamı yapılan, beşiktaşlıların çok sevdiği forvet.
sadece rakip takıma koymayan kara adam.